ÇÖZÜLDÜ: Unable to launch the application

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaklaşık 5 saattir dys de bu hatayı çözmek için uğraşıyorum. bildiğim bütün yolları denedim. daha önce hiç karşılaştınız mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    104.8 KB · Görüntüleme: 12,491
Re: Unable to launch the application

Onu defalarca kurmuştum zaten. Problemi yazıyı yazdıktan biraz sonra rastgele denemelerle çözdüm.

Windows kullanıcı adında Türkçe karakterler olduğu için olmuyormuş. Yeni kullanıcı adı oluşturdum türkçe karakterler olmadan. tekrar kurulum yaptım oldu.

Aslında dolaylı yoldan cozmussunuz. Windowsta kullanıcı adında Türkçe karekterle rın olması sebebiyle değil.
Sorunu çizmek için java da temp kısmını bosaltmaniz gerekiyordu. Sorunun nedeni de dys de oturum açtığınızda yaklaşık 60 MB bir dys java uygulaması bilgisayarınıza yükleniyor. Bu dosyanın indirilmesi sırasında dosya zarar gormus. Çözümünüzde yeni kullanıcı oluşturduğunuz için tarayıcının önbellek dosyasını yeni den yüklenmiş oldu. :)

tenten' Alıntı:
Aslında dolaylı yoldan cozmussunuz. Windowsta kullanıcı adında Türkçe karekterle rın olması sebebiyle değil.
Sorunu çizmek için java da temp kısmını bosaltmaniz gerekiyordu. Sorunun nedeni de dys de oturum açtığınızda yaklaşık 60 MB bir dys java uygulaması bilgisayarınıza yükleniyor. Bu dosyanın indirilmesi sırasında dosya zarar gormus. Çözümünüzde yeni kullanıcı oluşturduğunuz için tarayıcının önbellek dosyasını yeni den yüklenmiş oldu. :)

Hayır daha önce defalarca temp dosyasını sildim bir türlü olmuyordu.

java Cache viwer da görünen tüm uygulamarı silin demek istemiştim.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    33.8 KB · Görüntüleme: 13,764
Sorun çözülemedi!
- İE geçmiş silindi
- Java temporary dosyalar silindi
- Kullanıcı adı ing. karakterlere çevrildi

Bunlar yapılmasına rağmen ÇÖZÜLEMEDİ!
Başka önerisi ya da bilgisi olan var mı acaba?

mavivekara' Alıntı:
Sorun çözülemedi!
- İE geçmiş silindi
- Java temporary dosyalar silindi
- Kullanıcı adı ing. karakterlere çevrildi

Bunlar yapılmasına rağmen ÇÖZÜLEMEDİ!
Başka önerisi ya da bilgisi olan var mı acaba?
Java policy dosyası kullanıcı içinde olmayabilir. Yada varsa bozuk olabilir. Yenisini ekleyin. Düzelmesi lazım.

Kullancııyı aştık hocam bu seferde dysdownload.meb.gov.tr Unable to launch the application
hatası alaya başladım.
diğer sorunu kullanıcı silip yeni kullanıcı oluşturduk aştık bu seferde buraa takıldık :)

kullanıcı adını silip yeni kullanıcı oluşturdum javayı yeniden yükledim düzeldi.

Denetim masası
Java Kontrol Paneli
General Sekmesi -- Temporary Internet Files -- View -- Java Cache Viewer --- bütün görünenleri seç ve sil.

Güncelleme sonra oluşan bir sorun

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    47.4 KB · Görüntüleme: 6,638
  • 2.png
    2.png
    44.6 KB · Görüntüleme: 6,623
bende bir haftadır bu hatayı alıyorum. ne yaptıysam bir türlü düzelmedi. yardım edebilirseniz sevinirim.

Aynı hata bizim müdürün bilgisayarında da "Unable to launch the application" hatası oluşmuş öncesi düzgün iken yeni kurulum sonucunda böyle olmuş ne yaptıysak çözemedik fikri olan var mı?

Aynı hata bizim müdürün bilgisayarında da "Unable to launch the application" hatası oluşmuş öncesi düzgün iken yeni kurulum sonucunda böyle olmuş ne yaptıysak çözemedik fikri olan var mı?
yeni kurulumda bu hata çıkıyor. inanı denemediğim yöntem kalmadı. en son format attık o da olmadı

Sorun çözüldü arkadaşlar DYS kurduktan sonra kontrol et aşamasında tüm linklere tıklayıp onarın düzeliyor.

Arkadaşlar bende de aynı sorun oldu. Windows 10 kullanıyorum. Kullanıcı isminde Türkçe karakter olmamalı. Aslında sorun c sürücüsündeki kullanıcılar klasöründe, Türkçe karakter olmamalı. biz kullanıcı ismini denetim masasından düzeltsek de o isim ilk verildiği gibi kalıyor. onun için format atıp yeniden içinde Türkçe karakter olmayan kullanıcı isimli bir Windows kurmak.

64 bit win 7 bilgisayarda karşılaştığımız bu sorunu " sistem geri yükleme " yaparak aştık. Şuan sağlıklı çalışıyor.

Mesajdaki bütün çözüm yollarının denedim yine de aynı hatayı veriyor. Formattan başka çarem var mı

Geri