Öğrenci Kimlik Kartı

Kodla Büyü

suat68

Üye
İyi günler arkadaşlar öğrencilerimiz için barkodlu bir kimlik oluşturup, barkodu okutarak o günün gelip gelmediğini gösteren ve toplu bir şekilde çıktı almamızı sağlayan program yapmak istiyoruz. Böyle hazır bir program var mı? kendimiz yapmak istediğimizde hangi programdan yapabiliriz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bunun ile ilgili turnike sistemi yapan işletmeler var. Öğrenci kartı okutup turnikeden geçiyor ve kayıt yapıyor. Belirlenen saatte içeri girmeyen öğrenci velisine sms gidiyor.

Turnike pahalı olabilir. Daha önce excelde barkodlu 10'lu öğrenci kimlik kartları oluşturmuştum. Öğrenci numarasını barkoda çeviriyordu. barkod okuyucu ile bilgiler bilgisayara aktarılabiliyordu.
Boş olursam excel örneğini eklerim.

Turnike pahalı olabilir. Daha önce excelde barkodlu 10'lu öğrenci kimlik kartları oluşturmuştum. Öğrenci numarasını barkoda çeviriyordu. barkod okuyucu ile bilgiler bilgisayara aktarılabiliyordu.
Boş olursam excel örneğini eklerim.
Örnek gönderirseniz memnun olurum

Bunun ile ilgili turnike sistemi yapan işletmeler var. Öğrenci kartı okutup turnikeden geçiyor ve kayıt yapıyor. Belirlenen saatte içeri girmeyen öğrenci velisine sms gidiyor.
hazır program yerine kendimiz basit bir şey yapabilirsek daha iyi olur diye düşünüyorum. cevabın için teşekkür ederim.

Barkod silinir. çipli yapmanız lazım. İş yerlerinin kullandığı sistem genelde bu şekilde.

Barkod silinir. çipli yapmanız lazım. İş yerlerinin kullandığı sistem genelde bu şekilde.
Hocam kartlara laminasyon kaplama yapılır barkod silinmez de, burada asıl sorun kartlı sistemlerin güvenilirliği.

Öğrencileri tanıyan birinin kontrolü altında okutulacaksa belki olabilir ama diğer türlü çipli de olsa kart başkasına verilebileceği için hele ki basit bir barkod okutma olacaksa fotokopiyle bile çoğaltılabileceği için suistimale çok açık. Evde unuttumlar, kaybettimler de cabası..

Biz bunu parmak izi üzerinden düşünmüştük ama orada da kişisel veriye girdiği için yasal problemler doğuruyor.

En sağlamı ve masrafsızı öğretmenlerin kullanacağı bir web/mobil uygulaması hazırlanır, öğretmenler sabah yoklamasını oraya girer olay çözülür.

Kimlik kartı ve tasarımları için NonStop adında bir program vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir dönem kullandım oldukça kullanışlıydı.

Geri