Öğretmenliği Bırakıyorum...

Kodla Büyü

m17h41r

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba...
11 yıldır severek yaptığım öğretmenlik mesleğini bu ay sonu bırakarak yurtdışında bir işe başlıyorum...
Nisan başından itibaren Almanya Bonn'da olacağım. Yolu düşen arkadaşlarım olursa beklerim...

Hayırlı olsun. Ne üzerine çalışacaksınız?

zaman zaman benim de aklimdan geçmiyor değl hocam ne iş yapacaksınız ve karar verme süreciniz nasıl oldu zorlandınız mı?

Dil olayını nasıl çözdünüz ? En çok onu merak ediyorum.

Mahir hocam bu süreci anlatırsan bize de ilham vermiş olursun. Senden detaylı bilgiler bekliyoruz. :D

Hakkınızda hayırlısı olsun Hocam. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar

Umarım keşkeleriniz olmaz...Aklıma mesleğini bırakıp şirin bir kahve dükkanı açan caps geldi

muratbdg' Alıntı:
Mahir hocam bu süreci anlatırsan bize de ilham vermiş olursun. Senden detaylı bilgiler bekliyoruz. :D
aynen sayın hocam ayrıntıları bekliyoruz lütfen bizi aydınlatın

Hocam benim de Kanada için böyle bir fırstım var, düşünme aşamasındayım.

Birleşmiş Milletlerde çalışacağım. Birleşmiş milletler web sitesi üzerinde iş ilanına çıkmıştı. Orada çalışan bir arkadaşım vasıtasıyla haberim oldu. Ocak ayında başvurdum. Sonrasında ön değerlendirmeyi geçtim. Mülakat oldu. Mülakat sonunda tercihlerini benden yana kullandılar. Dil olarak İngilizce konuşuluyor, benim de ingilizcem yetecek seviyededir.
1 yıllık sözleşme imzaladık. Bu süre de ücretsiz izne ayrılacağım. Devlet memurları 77. maddede uluslararası kuruluşlarda çalışanlara bakan onayı ile 21 yıla kadar tüm hakları saklı ücretsiz izin veriliyor. Bu maddeye istinaden bugün izin dilekçemi yazıp okuluma verdim. İlçe müdürünün haberi var zaten. Sıkıntı olmaz dedi izin işinde.
Bakalım izin onayını bekliyorum.
31 Mart için uçak biletimi aldım. 3 Nisan iş başı. Bu arada IT''ci olarak gidiyorum :))

m17h41r' Alıntı:
Birleşmiş Milletlerde çalışacağım. Birleşmiş milletler web sitesi üzerinde iş ilanına çıkmıştı. Orada çalışan bir arkadaşım vasıtasıyla haberim oldu. Ocak ayında başvurdum. Sonrasında ön değerlendirmeyi geçtim. Mülakat oldu. Mülakat sonunda tercihlerini benden yana kullandılar. Dil olarak İngilizce konuşuluyor, benim de ingilizcem yetecek seviyededir.
1 yıllık sözleşme imzaladık. Bu süre de ücretsiz izne ayrılacağım. Devlet memurları 77. maddede uluslararası kuruluşlarda çalışanlara bakan onayı ile 21 yıla kadar tüm hakları saklı ücretsiz izin veriliyor. Bu maddeye istinaden bugün izin dilekçemi yazıp okuluma verdim. İlçe müdürünün haberi var zaten. Sıkıntı olmaz dedi izin işinde.
31 Mart için uçak biletimi aldım. 3 Nisan iş başı. Bu arada IT''ci olarak gidiyorum :))
Allah utandırmasın sizin adınıza sevindim. Allah yolunuzu açık etsin.

bilalca' Alıntı:
m17h41r' Alıntı:
Allah utandırmasın sizin adınıza sevindim. Allah yolunuzu açık etsin.

teşekkür ederim hocam. İnşallah bakalım...

kriterleri neymiş hocam iş ilanının linki duruyorsa paylaşır mısın?

ctrl+z' Alıntı:
kriterleri neymiş hocam iş ilanının linki duruyorsa paylaşır mısın?

Hocam ilan kalkmış. Almanya'da BM kampüsü var. Oranın IT işleri ilave olarak Drupal tabanlı web siteleri var. Site için destek.

Cesaretinizden dolayı öncelikle tebrik ederim. Hele de bu yıl ben de çok düşünür oldum bu meslekten ayrılmayı.. Eskisi gibi bazı şeyler. Rabbim utandırmasın. Yolunuz açık olsun.

Hocam tebrik ederim. En doğru kararı vermişsiniz. Çoluk çocuğun maskarası olmaktan kurtulmak her öğretmenin hayalidir sanırım.

Açaydım kollarımı böööleeee, gitme diyeydim.

Şaka yahu şaka git tabi, özleriz biraz ama olsun. Git gör bize de anlat orada işler nasıl, hep anlatıldığı gibi mi yoksa abartıyorlar mı. Özleriz ama biraz olsun olsun.

Yok len gitme özlerim ben seni.

Yolun açık olsun, Allah yardımcın olsun.

Gürkan

Mahir hocam daha çok hazırlanacak eğitim planımız vardı. Neyse internet üzerinden çalışmaya devam ederiz değil mi :) Kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Oralardan bize de biryerler ayarla da biz de gelelim...

Sizin adınıza çok sevindim. Oralara gidince bizleri unutmayın tecrübelerinizden bizlerle paylaşımlar bekliyoruz.

Hocam tebrik ederim. Umarım çok mutlu olursunuz bunu her arkadaşım için canı gönülden isterim. Allah utandırmasın. :alkis: :alkis:

guslu' Alıntı:
Açaydım kollarımı böööleeee, gitme diyeydim.

Şaka yahu şaka git tabi, özleriz biraz ama olsun. Git gör bize de anlat orada işler nasıl, hep anlatıldığı gibi mi yoksa abartıyorlar mı. Özleriz ama biraz olsun olsun.

Yok len gitme özlerim ben seni.

Yolun açık olsun, Allah yardımcın olsun.

Gürkan

Gürkanım sağol tertibim. Ben seni hep özlüyorum zaten.
Telefonda konuşuruz artık yapacak birşey yok :)

Geri