İdare için hangi virüs programı

Kodla Büyü

ecezehra

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okula idarecilerin kullanacağı 5 kullanıcılı bir virüs programı alacağız.geçen yıl kaspersky internet securty almıştık. İdareciler çok sevmediler.Ben yinede kaspersky'dan yanayım ama . Sizce hangi antivirüsü almalıyız.

Almak mı? Allahım çok ezik hissetttim kendimi şimdi. Bizde okulların hibe verdiği bilgisayarların orasını burasını tamir edip bir PC çıkarmaya çalışıyoruz, bırak antivirüs satın almak şöyle dursun. Ben hep Antivir free kullanıyrum o yüzden PCler sürekli çöküyor idare de "yok mu doğru düzgün bir antivirüs yahu" diyor bende var lakin paralı diyorum fiyatları söylüyorum hımmm deyip susuyorlar:))) Olsun formatör çöktükçe kurar ne olacak:))

İdareye antivirüsü kurduktan sonra ; hiçbir antivirüsün yüzde yüz koruyamayacağı, bu yüzden her siteye girmemeleri gerektiği söylenmeli.

Kaspersky Internet Security derim ben de, nesini beğenmemişler anlamadım, gayet güzel. 2 senedir idareye bilgisayar kurmadım yeniden, rahat ettim. ayrıca arkadaşlar %50 indirim oluyor her sene bi yerlerde. ben yine bi indirime denk getirdim 140 liraya aldım 5 kullanıcı. bence idareye mutlaka alınmalı.

Kaspersky Internet Security : Bimeksde 18 Tl hocam bence alabilirsiniz 1 senedir idarenin bilgisayarında yüklü hiç sorun yaşamadık

kasperskyii güzelde bilgisayarı kasmaz mı ? onun için özellikleri çok iyi bir bilgisayar olmalı sanırım.

kullanıcının günlük kulanım şekli
bilgisayarın donanımı
bilgisayarın özel veya umuma açık alması gibi etkenleri göz önünde bulundurarak karar vermek gerekli

kullanıcı sadece gazete, meb gibi rutin riski az siteleri ziyaret ediyorsa
bilgisayarını kimse kullanmıyorsa
ücretsiz avg , avast vb de yeter bence

yok öğretmenler odasında hergelenin birşeyler yükleyip silme ihtimali olan, her buldukları yazılımı deneme merakı olan , günde onlarca flash takılan bir makinenin donanımıda çok iyi ise kaspersky iyi olur. hatta deepfreeze ile kontrolu ele almak lazım. :)

Kaspersky Internet Security derim ben de, nesini beğenmemişler anlamadım, gayet güzel. 2 senedir idareye bilgisayar kurmadım yeniden, rahat ettim. ayrıca arkadaşlar %50 indirim oluyor her sene bi yerlerde. ben yine bi indirime denk getirdim 140 liraya aldım 5 kullanıcı. bence idareye mutlaka alınmalı.

hocam bilgisayarı kastığını söylediler. Siz nereden aldınız.Fiyatı çok uygun.İnternette şu anda 260-280 arası

ecezehra' Alıntı:

hocam bilgisayarı kastığını söylediler. Siz nereden aldınız.Fiyatı çok uygun.İnternette şu anda 260-280 arası

Merhaba hocam,

KASPERSKY ANTIVİRUS 2012 TURKÇE 5 KULLANICI

Bu ürünle beraber FLASHDISK 16 GB USB 2.0 KINGSTON 101 GEN 2 DT101G2/16GB hediyedir.

Fiyatı: 175 TL dir

Virus programı olarak Karspersky PURE kullanmanızı öneririm. Pc yi cok zorlar diyenler karspersky nin calisma mantığını bilmiyorlar. McAffee internet securty de kullanbilirsiniz. Gerçekten çok iyi. Ama biraz kasacağına emin olabilirsin. Eset 5 cıktı güzel fakat amd işlemcili PC lerde performansı iyi değil.Nortonun 360'ıda güzel. bu arada Trend micro titanium serisi fena değil. Tabiiki elinizde virusler varsa test edip bakarsaniz daha iyi olur. Benim testlerimde 600 taneden en çoğunu yakalayan Karspersk ile mcaffee idi. Bedava ürünlere güvenen arkadaşlara kısa bir soru siz kendinize koruma tutsanız bedava çalışan bir koruma mı tercih edersiniz yoksa para ile çalışan birini mi?

ecezehra' Alıntı:

hepsiburadadan almıştım, şu an indirimde değil ama şubat aylarında indirimde oluyor genelde, ben o dönemi yakalayıp alıyorum...

bu fiyat daha uygunmuş tabi:

klebsiella' Alıntı:
Kaspersky Internet Security : Bimeksde 18 Tl hocam bence alabilirsiniz 1 senedir idarenin bilgisayarında yüklü hiç sorun yaşamadık

klebsiella' Alıntı:

aynen katılıyorumyoplamda 15 tane aldık nerde bir bilgisayar varsa kurduk vızır vızır işliyor makineler sıkıntı yok bildiğinizden şaşmayın

Naçizane AVG Free Edition öneririm. Kurduktan sonra tarama ayarlarını bir tehdit bulduğunda kullanıcıya ileti göstermeden giderecek şekilde ayarlayıp, çıkarılabilir ortam taramasını aktifleştirip bırakırsan sessiz sedasız her işi halleder. Zaten idarede antivirüs ne kadar iyi olursa olsun kullanıcıya bir uyarı verdiğinde idarecilerin eli ayağına dolaşıp ne yapayım diye peşinizden koşmalarıdır sorun. Ben 4 senedir kullanıyorum sorunsuz, ücretsiz....

mustafayilmaz28' Alıntı:
ya hocam microsoftun security essentials ı neden kimse önermiyor iyi değilmi acaba? :?

Çıktığından beri kullanıyorum. Bedavalar için super desem yeridir. Şu anda virus veritabanı da ucretlilerinki ile neredeyse aynı..
Eğer PC 512 mb ve altı ise ayrıca Öğretmenler odası gibi ortak kullanılan yerlerde de C diskini deepfrezle antivirus çalıştırmadan da rahat rahat guvenli kullanım sağlanabilir. Örn. Bu halde 2 senedir dokunmadığım pc var.

Geri