1500 Sözleşmeli BT öğretmeni Kadro 20 Mayıs Eylemdeyiz

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
1500 Sözleşmeli BT öğretmeni Kadro Mücadelemiz için 20 Mayıs ta ANKARADA Eylemdeyiz Tüm sözleşmeli BT öğretmenlerini
yapacağımız eyleme çağırıyoruz
GELECEK TÜM ARKADAŞLAR 0505 883 50 29 ARAYIP DETAYLI BİLGİYİ ALABİLİRLER ...

KADRO İÇİN 20 MAYISTA EYLEM YAPILACAK

Eğitim Söz Senden yapılan açıklama;

Sendikamız ;seçim öncesi KHK ile sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve verilen sözlerin tutulması için eyleme gidecek.
Yıllardır MEB bakanları ve bürokratlarının verdiği ‘KADRO’ sözlerine alışık olan sözleşmeli öğretmenler artık var olmanın dayanılmaz ağırlığı içindeler .

Başbakan’ın en son bir memur konfederasyonunda belirsizlik içinde ki kadroya geçişle ilgili açıklamasından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk ÇELİK’in,Başbakan Yrd.eski MEB Bakanı sayın Hüseyin ÇELİK’in açıklamaları hem sözleşmeli öğretmenleri hem de kamuda ki diğer sözleşmelileri derinden üzmüş ve olumsuz etkilemiştir.
01.05.2011 akşamı ‘Siyaset Meydanı Özel’ proğramında Başbakan sözleşmelilerden hiç bahsetmemiş , mail yağmuruna tutulan proğram sunucuları da olaya taraflı kalarak mağdurun yanında değil, gücün yanında olduklarını göstermişlerdir.
Artık tüm sözleşmeliler verilen sözlerin seçim öncesinde yerine getirilmesini istiyor.Bakanlar Kuruluna KHK yetkisi veren 6 aylık geçici yasa da Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığına göre KHK ile kadroya geçmek için resmi olarak MEB’e yasa taslağı da sunduğumuza göre, MEB acilen varsa bu konuda eksiklikler, onları da ekleyerek şartsız-koşulsuz kadro dosyasını Bakanlar Kurulu’na sunmalıdır.
Bizler eğitim de sorunlar yaratılsın istemiyoruz.Sorunlar çözülmek için vardır.Bakanlığımızda personeli , eğitim-öğretim ailesi ve de ülkemizin geleceği adına bu büyük ayrıştırmacı sorunsallığa son vermelidir.
Bizler çözüm için her türlü girişime hazırız.Bizler tüm öğretmenlerin eşit haklar içersinde olması gerektiğine,ayrıştırıcı statülerin eğitim birliğini bozduğuna inanmaktayız. Devletimizi idare eden hükümet yetkilileri temsil ettikleri gücün farkındalığında olarak verdikleri sözlerin sorumluluğunu da bilmelidirler.
Hiç bir şey kalıcı değildir.Kalıcı olan vatandaş için,çalışan için ve ülke geleceği için yapılan adil düzenlemelerdir.
Bu yüzden bizler seçim öncesinde, KHK ile verilen kadro sözlerinin tutulmasını hatırlatmak için ‘DAİMİ KADROMUZU İSTİYORUZ!’diyerek 20 MAYIS 2011 tarihi Cuma günü MEB Anıt heykeli önünde olacağız.
Eylemimize; eğitim de kadro birliğini savunan tüm eğitim-öğretim sendikalarımız,sözleşmeliliğe hayır diyen tüm duyarlı halkımız ve kamu çalışanlarımız davetlidir.
-KADRO HAKKIMIZ,HAKKIMIZ OLANI ALIRIZ!!!
-SAKIN ADAM KAYIRMA! KADRO SÖZÜNDEN DE CAYMA!!

Toplanma yeri ve saati: Kızılay Güven Park YKM önü,saat:11:00
Basın açıklaması ve saati: MEB Anıt heykeli önü,saat:12:00
İletişim telefonları:
0505 768 2712
0505 825 91 03
,0539 829 5292,
0546 895 5906,
0505 806 91 37,
0505 883 5029----> SEFA TETİKOĞLU GENEL.BAŞKAN .YRD
0532 697 6938

EĞİTİM-SÖZ-SEN MYK

Sözleşmeli BT öğretmenlerin sesleniyorum bakın kadrolu olan arkadaşlar nasılsa Formatörlük
verilecek deyip 9 nisan daki eyleme fazla sahip çıkmadılar belkide haklılar nasılsa onların
bir formatörlük yapma olasılığı var ama SÖZLEŞMELİ BT öğretmenleri için hiç bir seçenek yok
şu anda yaa 3 okul veya 5 okul gezip derslerini dolduracaklar yada SÖZLEŞMELERİ FESH seçeneğini seçecekler
onun için KADRO MÜCADELEMİZİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR ARTIK
20 MAYIS TATİL BAKANLAR KURULU 20 SİNDEN SONRA TOPLANIYOR ONA GÖRE TÜM ARKADAŞLARDAN
DESTEK BEKLİYORUZ ....

ben bu sözleşmeli Bt Öğretmenleri kadar garip insan topluluğu görmedim. Nerde bu 1500 kişi? Ne iş yapar? Maaşını nasıl doldurur? Neyine güvenir anlamak mümkün değil.

mfk aynen sana katılıyorum hocam çok garipler ama ben yinde davet te bulunayım....

mfk' Alıntı:
ben bu sözleşmeli Bt Öğretmenleri kadar garip insan topluluğu görmedim. Nerde bu 1500 kişi? Ne iş yapar? Maaşını nasıl doldurur? Neyine güvenir anlamak mümkün değil.

valla bende görmedim.
Bizler 12000 kişiydik Ankarada 250-300 kişi toplanabildik.
Şimdi ise 1500 kişiye çağrı yapılıyor kaç kişi gelir acaba.

Aslında seçimden önce İstanbul eylemi yapabilsek çok güzel olurdu.

ben gördüm :p

hayati işlerim olmasa geleceğimi bende sizlerde biliyorsunuz. umarım ertelenirde gelmek nasip olur.
saygılarımla türbün çocuğu :p

Arkadaşlar gerçek anlamda biz sözleşmeli BT öğretmenlerinin durumu vahim çok zor duruma
düşecekler herkes bunu bilsin çünkü formatörlüğün verilmeyeceği kesin onu herkes bilsin onun için kadro şart

SÖZLEŞMELİ BT ÖĞRETMENLERİ UYUMAYALIM KADRO İÇİN SON ŞANS 20 MAYIS EYLEMİ

Toplanma yeri ve saati: Kızılay Güven Park YKM önü,saat:11:00
Basın açıklaması ve saati: MEB Anıt heykeli önü,saat:12:00
İletişim telefonları:
0505 768 2712
0505 825 91 03
,0539 829 5292,
0546 895 5906,
0505 806 91 37,
0505 883 5029----> SEFA TETİKOĞLU GENEL.BAŞKAN .YRD
0532 697 6938

EĞİTİM-SÖZ-SEN MYK

sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar az önce eğiteki aradım ama daha bir gelişme yok
yok hocam bişey olacağı. eylülde biz sürüneceğiz ilçe mem ler kafayı sıyıracak, lanet edecek bt öğretmenlerinden. Bu çalışmalar yeni başladıysa en az bir yılımız daha gider.

en büyük eylem hükümetin değişmesi olacak

hocam tarih 20 mayıs olunca kimse gelmez ama mücade etmekde fayda var.

Olsun ben tek başımada giderim zaten iş eyleme geldimi tüm öğretmenler geri adım atıyor ama ağlamaya geldimi
bundan da snır yok herkes ağlıyor BÖTE eyleminde gördük ...........

Tüm sözleşmeli BT öğretmenleri sözleşmelerinizin fesh 'ine hazır olun ....

DERSLER KALDIRILDI , OKULARIN SEÇİLME HAKKI ÖNCELİK KADROLULARDA ONLARDAN SONRA SIRAZ SİZDE ...
OKUL BULMAMASANIZ SÖZLEŞMENİZİN FESH NE KADAR GİDER BU DURUM ......

dilekçeyle olsaydı... yazılan onca mail'i köşe yazılarını dikkate alırlardı... dilekçeden önce, 8 senedir verdikleri sözleri tutsun onlar...

SAYI: 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Konu : Hepimiz Türkiyede Norm Fazlası Durumuna Geldik

SURİYE DEVLETİ BÜNYESİNDEKİ
İLKÖĞRETİM OKULLARI MÜDÜRLÜKLERİNE

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Türkiye BT dersi Bilişi Teknolojileri Öğretmenleri
Olmayan Okullar

Arkadaşlar Bu dilekçeleri
AKP
MHP
CHP
Genel Merkezlerine Fax Layalım lütfen
Medya ya fazklayalım

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Olmayan Okullar

AKP FAX: 0312 220 20 65
Chp fax :0 312 207 40 39
Mhp fax : 0312-473 15 44

bende bu guruba dahil olanlardanım. bakalım bi yolunu bulup diyarbakırdan katılmaya çalışacağım çalışıyorum.. :!:

SURİYE

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Olmayan Okullar

AKP FAX: 0312 220 20 65
Chp fax :0 312 207 40 39
Mhp fax : 0312-473 15 44

ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES EN YAKININDAKİ PTT VEYA FAX ÇEKEN BİR YERDEN FAX ÇEKSİN
VERDĞİM FAX NUMARALARINA LÜTFEN BOŞ DURMAYALIM ....

EYLEM İSTEMİYORUM BİLİYORUM ÇOĞU KİŞİ GELMEYECEK ....

Davamızı paylaşanlara destek olalım eyleme katılalım. Ben ve eşim (Bilgisayar öğretmeni değil) orada olacağız. :++:

Hocam gelen bilgisayar öğretmenleri ile partilere ziyarete gideceğim ben siz öncülük yapacağım haydi arkadaşlar bastıralım lütfen ...

ARKADAŞLAR 20 MAYIS ELEMİNE GELECEK TÜM ARKADAŞLARL EYLEMDEN SONRA PARTİ GENEL MERKEZLERİNİ
ZİYARET EDECEĞİZ BOTE SORUNUNU DİLE GETİRMEK İÇİN EYLEME BEKLİYORUM

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU
1. Bilişim Teknolojileri en Güzde Meslek idi " En kötü bölüm oldu Universitelerde "
2. Bilişm Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi " Önce seçmeli oldu şuan okullarda Kaldırıldı"
3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Yenileniyordu " 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar Çözürmeye Terk edildi "
4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı " Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda "
5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okur yazarlığı dersi veriliyordu " Serbest etkinlik getirildi çocuklar bahçede outuryor öğretmen sınıfta çay içiyor "

İŞTE TÜRKİYEDE BİLİŞİM TEKNOLOJİLER GERÇEĞİ

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU

1. Bilişim Teknolojileri Mesleği en Güzide Meslek idi

" Bugün Üniversitelerde en kötü bölüm oldu "

2. Bilişim Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi

" Önce seçmeli hale sonra 20.07.2010 tarih 75 sayılı kurul kararı ile kaldırıldı"

3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Okular da Yenileniyor ve ardı ardına kuruluyordu

" 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar çürümeye Terk edildi "

4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı

" Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda norm fazlası 12 Bin öğretmen "

5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okuryazarlığı dersi veriliyordu bilişim derslerinde

" Yerine Serbest etkinlik dersi getirildi çocuklar bahçede oturuyor öğretmenleri öğretmenler odasında sınıfta çay içiyor "

HAYALDİ GERÇEK OLDU. ….. PARTİSİ

20 MAYIS EYLEMİ İÇİN EN GÜZEL SLOGANLAR

İŞTE TÜRKİYEDE BİLİŞİM TEKNOLOJİLER GERÇEĞİ

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU

1. Bilişim Teknolojileri Mesleği en Güzide Meslek idi

" Bugün Üniversitelerde en kötü bölüm oldu "

2. Bilişim Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi

" Önce seçmeli hale sonra 20.07.2010 tarih 75 sayılı kurul kararı ile kaldırıldı"

3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Okular da Yenileniyor ve ardı ardına kuruluyordu

" 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar çürümeye Terk edildi "

4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı

" Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda norm fazlası 12 Bin öğretmen "

5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okuryazarlığı dersi veriliyordu bilişim derslerinde

" Yerine Serbest etkinlik dersi getirildi çocuklar bahçede oturuyor öğretmenleri öğretmenler odasında sınıfta çay içiyor "

HAYALDİ GERÇEK OLDU. ….. PARTİSİ

kaç kişi katılacağız katılacaklar bir ses versin yahu öldünüz mü ya da çok mu memnunsunuz halinizden

Geri