200 saatlik staj (Tüm evraklar)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yaz dönemde yapılan 200 saatlik staj için hazırladığım tüm evraklardır.

İçeriğini printscreen ettim.

Ekli dosyalar

• hasari_STAJ.rar
    137.8 KB · Görüntüleme: 4,045
  • staj.gif
    staj.gif
    10.2 KB · Görüntüleme: 11,257
Re: 200 saatlik tüm staj evrakları

Elin sağlık hasari hocam teşekkürler

peki hasarı hocam ek dersi nasıl alacaksınız. Hafyalık 40 saatmi yoksa haftalık 16 saatmi?

adem' Alıntı:
peki hasarı hocam ek dersi nasıl alacaksınız. Hafyalık 40 saatmi yoksa haftalık 16 saatmi?
Günde 8 saat haftanın 6 günü gidiyoruz buda 48 saat yapar. Yani haftalık 48 saat yatırılacak.

Hocam günlük 8 saat haftda en fazla 16 saat koordinatörlük alabiliyoruz. Biz 100 saatlik atl 10 ların stajını okulda yaptırıyoruz haftada 16 saat alabiliriyoruz. 11. sınıfları ise işletmelere gönderdik.... Ben bir kişi haftda en fazla ilçelerde 16 saat alabilirler diye biliyporm. 40 saat nasıl olacak ki???

ok46500' Alıntı:
Hocam günlük 8 saat haftda en fazla 16 saat koordinatörlük alabiliyoruz. Biz 100 saatlik atl 10 ların stajını okulda yaptırıyoruz haftada 16 saat alabiliriyoruz. 11. sınıfları ise işletmelere gönderdik.... Ben bir kişi haftda en fazla ilçelerde 16 saat alabilirler diye biliyporm. 40 saat nasıl olacak ki???
Geçen sene 100 saat verdim ekdersimi staj sonunda toplu olarak yatırdılar. Bu 200 saatlik stajda bu ay toplu olarak yatacak. Eğitim-Öğretim zamanlarında 16 saatse bilmiyorum ama yaz stajında alınabiliyor, en azından ben alacağım.

Ek ders yönetmeliği madde 15 e göre;
Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.
hükmü greğince haftada 20 saat alabilir. öğretmen görevlendirilirken Pazartesi(8)-salı(8)-çarşamba(4) bir öğretmene, çarşamba(4)- Perşembe(8)-Cuma(8) diğer öğretmene görev vermesi gerekir. En azından bizde böyle uygulanıyor. Eskiden 40 saate kadar veriyorlarmış. Fakat bu madde ile 20 saaten fazla verilemez.

mergif' Alıntı:
Ek ders yönetmeliği madde 15 e göre;
Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.
hükmü greğince haftada 20 saat alabilir. öğretmen görevlendirilirken Pazartesi(8)-salı(8)-çarşamba(4) bir öğretmene, çarşamba(4)- Perşembe(8)-Cuma(8) diğer öğretmene görev vermesi gerekir. En azından bizde böyle uygulanıyor. Eskiden 40 saate kadar veriyorlarmış. Fakat bu madde ile 20 saaten fazla verilemez.
Hocam zaten tek öğretmenim bu durumda bu maddeye göre 40 saat almam lazım birde staj erken bitsin diye cumarteside gidiyoruz 8 saatte ordan geliyor ediyor sana 48 saat, gene bir yalnışlık yok yani. Bizde böyle olacak. Okul idarecileri farklı yorumlayabilir sorun çıkarabilir oda sizin idareye bağlı. :)

Sayın Öğretmenim;
Kanun metni açık aslında. Bende isterim yaz ayında 48 saat ek ders, fakat yönetmelikte okulda verilen staj için maddenin 1. ve 2. fıkraları kapsamında ek ders verilir diyor. Bu da büyükşehirlerde 20 saat, diğer il ve ilçelerde 16 saat "geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir" diyor. Okulda tek öğretmenseniz, başka okullardaki atölye ve meslek dersleri öğretmenlerden de görevlendirme yapabilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında azami alacağınız ek ders sayısı 44 saattir.

mergif' Alıntı:
Sayın Öğretmenim;
Kanun metni açık aslında. Bende isterim yaz ayında 48 saat ek ders, fakat yönetmelikte okulda verilen staj için maddenin 1. ve 2. fıkraları kapsamında ek ders verilir diyor. Bu da büyükşehirlerde 20 saat, diğer il ve ilçelerde 16 saat "geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir" diyor. Okulda tek öğretmenseniz, başka okullardaki atölye ve meslek dersleri öğretmenlerden de görevlendirme yapabilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında azami alacağınız ek ders sayısı 44 saattir.
Bu maddeye bakarsak bu yaz bu staj bitmez. Birden fazla öğretmen olursa biter. İlçede başka lisede yok ilköğretim var onlardada bilişim teknolojileri öğretmeni yok. İki öğretmenin staj dersi verebileceğiyle ilgili bir yazı varmı hocam, incelemek isterim.

ben ce idarenizi yaz stajları konusunda bilgilerndirmelisiniz hocam. ben 3 yıl boyunca yaz stajını haftada 40 saatten alarak yaptım geçen yıl teftiş geçirdik ve fazladan aldığımız tüm paraları devlete geri ödedik. aynı şey başınıza gelsin istemediğim için uyarmak istedim. haftada en fazla 16 saat alacaksınız. zaten dediğiniz gibi yaza yetişmiyor o yüzden dışarda yaptırıyoruz artık.

arkadaşlar yaz stajında en fazla 16 saat alınabilir. Eskiden 44 alıyorduk doğru.Geçen sene itibariyle işler değişti haberiniz olsun sonradan toplu alacak çıkar.. :verymad:

ATL ve TL yaz stajını okul dışında yapanların planlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

10 sınıflar 100 saat
11 web tasarım 200 saat
11 veri tabanı 200 saat

http://hotfile.com/dl/123384031/406e4c9 ... 1.rar.html

Bu linkteki dosyayı veya 100 ve 200 saatlik staj planı olan varmıdır.

gozturkgs' Alıntı:
hasari hocam 100 saatlik dosyayı yada planını da paylaşabilir misiniz? lütfen çok acill
Hocam şuan bu dersleri vermiyorum eski verdiğim stajın dosyalarına bakayım arşivde bulursam ekleyeceğim.

100 saatlik ve 200 saatlik plan lazım banada arkadaşlar... Paylaşırsanız sevinirim ...Bu yarıyıl tailinde 100 saatlik stajlarını yaptıracağız ATL ye.. İşletmelere gidecekler...

Geri