2015 İL DIŞI ANTALYA

Kodla Büyü

ti_esti_to

Site Gezgini
bu sene forumun il dışı atama bölümü çok durgun. var mı antalyaya tayin isteyen? ben 112 puanla isteyecem.

Antalya'yı yazma konusunda kararsızım, çocuk yetiştirmek için ideal bir yer mi düşünmek lazım..
Puanım 121 Tef.

hocam antalya çocuk yetiştirmek için bence türkiyenin en ideal kentlerinden birisi. özellikle ilçeleri sorunsuz, genellikle eğitim kalitesi yüksektir.
ben manavgat - alanya civarı isteyecem muhtemelen.

mslk' Alıntı:
hocam antalya çocuk yetiştirmek için bence türkiyenin en ideal kentlerinden birisi. özellikle ilçeleri sorunsuz, genellikle eğitim kalitesi yüksektir.
ben manavgat - alanya civarı isteyecem muhtemelen.

Tatil mekanı ya hocam insan 2 kere düşünmeden edemiyor...

ben çocuk açısından pek tavsiye etmiyorum. Lisede çalışıyorum ve ahlak,terbiye,saygı denen bişey kalmamış nerdeyse.. Kimin eli kimin cebinde bazen bizde şaşırıyoruz olanlara. Tabiki hepsi böyle değil ama TR geneline kıyaslarsak çok rahat yaşıyorlar.

Ben ortaokulda çalışıyorum, lise de de btr yim, öğrencilerin saygı terbiye üzerinde çivisi çıkmış durumda, arkadaşlık (çıkma sevgili vs.) ilişkilerinin kapsamı epey geniş. Tabi biraz da herkesin çocuğuna verdiği terbiye ile alakalı, benimde çocuğum var kimsenin çocuğunun zor duruma düşmesini istemem.. eğitimi normal sıkıntı yok, ulaşımı berbat sürekli yol yapımı kaldırım yapımı flan var... Ev fiyatları uçmuş durumda... daha başka konuda merak eden olursa yazarım..

Akdeniz ve Ege'deki sahil kesiminde çocuklar biraz rahatlar.. Aileleri biraz varlıklı ise okulu-eğitimi kısacası geleceğini hiç düşünmüyor.. Genç yaşta araba, ev,para ve dieğr bazı olumsuz durumlarla karşılaşıp sahip olduğu için o kişiye ders çalış işin ve geleceğin dediğimizde komik duruma düşüyoruz. Örneğin 12. sınıf öğrencim bir gün yanımdan geçerken kornaya basıyo, altında jeep var, ben de broadway bile yok :oops: varın gerisini siz düşünün...

Kepez - Alâeddin keykubat ortaokulu
kepez - varsak Sakarya ortaokulu
kepez - 100. Yıl ortaokulu
kepez - şehit kahraman çelikbaş ortaokulu
döşemealtı imam hatip

aksu pınarlı cumhuriyet ortaokulu

bu okullar hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba.......

suleulku' Alıntı:
döşemealtı imam hatip

okulun iyiliği kötülüğü hakkında bişey diyemem, merkeze yakınlık ve çevre profili yönünden sıralama yapcak olsam

1- Alâeddin keykubat ortaokulu(merkeze yakın çevresi yerli ve yayla insanı :)
2- 100. yıl ortaokulu (merkeze yakın çevresi yerli ve yayla insanı :)
3- kepez - varsak Sakarya ortaokulu (merkeze uzak, çevre eh işte)
4- Döşemealtı imam Hatip (merkeze uzak, çevresi iyi - sakin köy ve şehir hayatı için ideal)
5- Aksu Pınarlı (merkeze uzak - pek bilgim yok)
6- kepez - şehit kahraman çelikbaş ortaokulu (yakın sayılır, illa Antalya diyorsan yaz derim)

başka okul yokmu Antalya merkezde, kolay gelsin tercihlerde..

ozhan07' Alıntı:
suleulku' Alıntı:
döşemealtı imam hatip

okulun iyiliği kötülüğü hakkında bişey diyemem, merkeze yakınlık ve çevre profili yönünden sıralama yapcak olsam

1- Alâeddin keykubat ortaokulu(merkeze yakın çevresi yerli ve yayla insanı :)
2- 100. yıl ortaokulu (merkeze yakın çevresi yerli ve yayla insanı :)
3- kepez - varsak Sakarya ortaokulu (merkeze uzak, çevre eh işte)
4- Döşemealtı imam Hatip (merkeze uzak, çevresi iyi - sakin köy ve şehir hayatı için ideal)
5- Aksu Pınarlı (merkeze uzak - pek bilgim yok)
6- kepez - şehit kahraman çelikbaş ortaokulu (yakın sayılır, illa Antalya diyorsan yaz derim)

başka okul yokmu Antalya merkezde, kolay gelsin tercihlerde..

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.....başka okul yok merkezde bol bol Manavgat Alanya var.....

Manavgat hacı sayeste mustafa güneş ortaokulu ve
60.yıl ortaokulu
hakkında bilgi vere verebilecek olan var mı.

Muratpaşa ve Konyaaltında hiç açılmamış yazıktır ya Kepezde bile göstermelik açılmış gibi.
Antalya merkez okulları "o kadar puanım var gideyim artık rahat bir yere" diyenlerin beklentilerini karşılar cinsten değil. hemen her dönem aynı okullar (kimsenin seçmediği) açılıyor. Varoş çoğunlukla bölge halkının sıkıntılı olduğu ve imkanların kısıtlı olduğu okullar. Antalya olsunda.... diyenler buyursun ama diğerleri için tavsiyem imkanınız varsa gidip okula bakmanız veya iyi araştırmanız. büyükşehirlerinde çoğunda olduğu gibi "Antalya" diye gelip sükut-u hayale uğramanızı istemem.

merhaba, 160 TEF puanım var. Manavgat düşünüyorum. artısı eksisini iyi düşünüp yazmalıyım sanırım. Karar verdiğimde buradan yazarım.

Puanım 145 tef bende goynuk aksu doşemealtı ve merkezdeki ortaokulları yazacağım
eşimin 175 tef Manavgat ticaret yazmayı düşünüyor.

Antalyada bilişim tekn. Rehberliği ne durumda? Görevlendirmeler sadece Liselere mi yapılıyor?

ben de Antalya istedim arkadaşlar ilk tercihler Manavgat serik . puanım 142 .hepimiz için hayırlısı olsun...

Geri