2017 İL DIŞI MERSİN

Kodla Büyü
Mersin'de bt normu olarak açık okul kaldığını sanmıyorum. 1-2 okul açılırsa belki... Bu açılacak okullar ise Akdeniz semtinin her yönüyle sorunlu okulları olacaktır diye düşünüyorum.

hocam mersinde ikamet edenlerin kara talihi bu bence. ya hiç norm açılmıyor yada çok yüksek puanla kapatıyor. zaten mersinde genç öğretmen bulmak çölde su misali. hep yüksek puanlı yaşı yüksek öğretmenler var.

Eğer il içinde 157 puanla merkez ya da merkeze yakın yer bulabilirsem benim tarsustaki okul açılır

143 puanla mersinde güzel bir yer (mezitli ve yenişehirde) hayal mi? becayiş hakkı verseler bari.

Artık eş durumu yapmadan bazı şehirler sadece hayalde kaldı. Puanın ne kadar olduğu da fark etmiyor. MEB bazı şehirleri hemen hemen hiç açmıyor.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
143 puanla mersinde güzel bir yer (mezitli ve yenişehirde) hayal mi? becayiş hakkı verseler bari.

Hocam benim bildiğim son 5 yılda yenişehir ve mezitli de isteğe bağlı il dışı tayinde hiç okul açılmadı. Benim bildiğim 5 yıl, daha fazlası da olabilir.

Toroslar açılırsa ne ala...

hakanotuken' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

Hocam benim bildiğim son 5 yılda yenişehir ve mezitli de isteğe bağlı il dışı tayinde hiç okul açılmadı. Benim bildiğim 5 yıl, daha fazlası da olabilir.

Aynen Öyle Malesef Hocam.

hakanotuken' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

3 yıl önce il dışı isteğe bağlı mersin istemiştim. sanırım o zamanlarda bu konu hakkında konuşmuştuk sizinle. 101 puanla torosların merkezi bile gelmiyordu. yaylalar geliyordu. ve akdenizin en az talep gören birkaç okulu geliyordu sadece. o sene kontenjanlar da iyiydi. şimdi durum daha kötü . memlekete nasıl döneceğiz bu gidişle. sil baştan :(

Arkadaşlar Tarsus'ta açılan;
Emine Boro Ortaokulu
Kelahmet Ortaokulu
Pirömerli Ortaokulu
Şehit Ömer Kara Ortaokulu
okulları hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Emine Boro Ortaokulunda 2011 yılında ücretli çalışmıştım 2 ay,bt sınıfı vardı vestel pc . Tarsus Şahin mah. göç alan bölgede namı kötü yayılmış bir okul.Ulaşım sorunu yok.
Diğer okullar köy okulları sorun yaşamazsın ulaşım dışında.
Şehit Ömer Kara Ortaokulu Hacıhamzalı köyünde, Tarsus'un yerlilerinin olduğu bir köy,okul olarak da daha iyi duruyor.

Emine Boro da görev yaptım. Lab yok. Sınıflar 40 kişi. Öğrenci profili kötü. Okul merkezde. Ulaşım sıkıntısı yok. E-5 üzerinde olduğu için zorunlu hizmet okulu olarak Mersin merkezden hatta Adanadan bile rahat gelinebilir.

sahininces' Alıntı:
Emine Boro da görev yaptım. Lab yok. Sınıflar 40 kişi. Öğrenci profili kötü. Okul merkezde. Ulaşım sıkıntısı yok. E-5 üzerinde olduğu için zorunlu hizmet okulu olarak Mersin merkezden hatta Adanadan bile rahat gelinebilir.
conquest014' Alıntı:
Emine Boro Ortaokulunda 2011 yılında ücretli çalışmıştım 2 ay,bt sınıfı vardı vestel pc . Tarsus Şahin mah. göç alan bölgede namı kötü yayılmış bir okul.Ulaşım sorunu yok.
Diğer okullar köy okulları sorun yaşamazsın ulaşım dışında.
Şehit Ömer Kara Ortaokulu Hacıhamzalı köyünde, Tarsus'un yerlilerinin olduğu bir köy,okul olarak da daha iyi duruyor.
eyvallah hocam sağolun

mersinde açılan tüm okulları bir arkadaş yazabilir mi?
bana sadece zorunlu hizmet olanlar gözüküyor

mersin mebin sayfasında il içi norm durumu var hocam duyurularda. tüm açıkları oradan görebelirsin

mersin merkezde otursam toroslar ayvagediği okuluna ulaşım nasıl olur arkadaşlar çok zor olur mu?

ronn' Alıntı:
mersin merkezde otursam toroslar ayvagediği okuluna ulaşım nasıl olur arkadaşlar çok zor olur mu?
Mersine gelenlerin büyük çoğunluğu Yenişehir ve mezitlide ev arıyor buluyor. Buralardan tarsusa huzurkente okula gidenler var. Gözneyede aynı şekilde gidenler var. Yani özel aracınız varsa sıkıntı yok.

Ekli dosyalar

• mersin.jpg
    mersin.jpg
    12.1 KB · Görüntüleme: 359
erdalzappa' Alıntı:
Mersin ekran görüntüsü veya okul puanlarını paylaşabilecek olan varmı.
Sıra Tercihler Minumum Puanla Min.Hizmet Süresi
1 MERSİN/ERDEMLİ/Şehit Ali İhsan Öger Ortaokulu 166 2029
2 MERSİN/ERDEMLİ/Sorgun Ortaokulu 108 1479
3 MERSİN/MEZİTLİ/Tepeköy Ortaokulu 136 3677
4 MERSİN/TARSUS/Emine Boro Ortaokulu 169 2627
5 MERSİN/MUT/Cumhuriyet Ortaokulu 90 1294
6 MERSİN/MUT/Mareşal Fevzi Çakmak Yatılı Bölge Ortaokulu 122 3131
7 MERSİN/TARSUS/Pirömerli Ortaokulu 86 1478
8 MERSİN/TARSUS/Şehit Ömer Kara Ortaokulu 75 1103
9 MERSİN/MUT/Evren Ortaokulu 86 1321
10 MERSİN/MUT/Zekeriya Çetin Ortaokulu 89 2218
11 MERSİN/MUT/Sakız Ortaokulu 68 1323

Toroslar ayvagediği ortaokulu 154
Akdeniz huzurkent Kazım Karabekir ortaokulu 163

A
Bu puanlarla Mersin il sınırlarına girebilmek artık hayal :( Konuyu niye hortlattın diyebilirsiniz. Çünkü içim yanıyor :(

Son düzenleme:
Geri