5-6. sınıf 1.dönem 1. yazılı sınavı sorularum

Kodla Büyü

bote22

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ama öğrenciler zorlandı.

Ekli dosyalar

• sınavlar.rar
    92.1 KB · Görüntüleme: 3,942
normal, öğrenciler çalışmıyor ki hocam. sadece bizim ders için söylemiyorum diğer derslerde de aynılar malesef :(

abdulhey84' Alıntı:
normal, öğrenciler çalışmıyor ki hocam. sadece bizim ders için söylemiyorum diğer derslerde de aynılar malesef :(

hocam hiçte üzülmediler zaıf aldıklarına umursamadılar bile kalma yokki bişe olmaz öğretmenim diyorlar.Haklılar bende olsam umursamazdım. ama şuana kadar ki emeklerim boşa gitti diye üzüldüm şimdi herşeye tekrar baştan başlıycam.

hocam hep tanım sormuşsun. birazda ondan zorlanmışlardır.
mesela ben va yazılı sorusu hazırlayan diğer arkadaşlar da genelde tanımı verip bu hangi donanımdır dedik. bu biraz daha kolay onlar için

kct06' Alıntı:
mesela ben va yazılı sorusu hazırlayan diğer arkadaşlar da genelde tanımı verip bu hangi donanımdır dedik. bu biraz daha kolay onlar için
Hocam bende sizin gibi tanımı verip bu nedir diye sordum ama çocuklarda yine bir cevap yok hepsi döküldüler. Sorun öğrencilerde hocam çalışmıyorlar malesef :verymad:

kct06' Alıntı:

hocam her birini tek tek yazdırmıştım ben soruyrm neden zayıf çalışmadık diyorlar bide dediğiniz gibi test yapacağım zira sınıfların toplamında 117 öğrenci içinde sadece 21 öğrenci geçer not aldı. Sınavlarını iptal edip yenileyeceğm.

Bilgisayar öğretmeni değilim ama 5 ve 6.sınıf için ağır sorular bunlar ..
Öğrenci hiç bir derse ,bilgisayar kadar ilgi duyması mümkün değil,,bu durumu lehinize kullanın
teknik ayrıntılara boğmayın öğrenciyi ,RAM mıış WWW açılımıymış falan filan boşverin bunları hocam .

Belki burdaki çoğu kişiden daha uzun süredir bilgisayar kullanıyorum
şu yazılı sorularından alacağım puan 90-100 değildir

5 ve 6.sınıfa mümkün mertebe klasik soru sormamak lazım,çoğu yazmayı bile zor beceriyor,daha çok test sorulmalı diye düşünüyorum..

Öğrenciye şöyle bir soru sorulabilir 1 fotoğrafın bilgisayarda kapladığı alan 150 kb ,4 sayfalık yazı 5 mb ,bir film 1 gb ,siz kç gb lık bir hafızaya sahip bilgisayar alırdınız ? NEDEN?(bu teknik veriler belki doğru bile değildir bilmiyorum tahmini yazdım)

Sizin için geri zekalıya sorulmuş bir soru gibi gelir ama ,öyle değil bence ..çocuğun bilgisayara ilgisini sorunun içinde eğiterek devam ettirirsiniz ve geliştirirsiniz en azından

Biz öğretmenlerin en büyük yanılgıları: öğrenciyi kendi branşımızda sanki o branşta uzman olacak gibi eğitme düşüncemizden gelir.
BUNDAN VAZGEÇMELİYİZ ,www açılımı benim işime yaramaz ,RAM denilen şey ise ,bilgisayar alacaksam ,bunun ne işe yaradığını bilmem lazım
kb,,mb ,gb ,tb ,yine bilgisayar alacaksam bilmem gerekin ama bunların öğretilmesi teknik ,sıkıcı olarak değil ,daha yeni verdiğim örnekte de olduğu gibi öğrencinin bilgisayarı kullanmasıyla ilgili öjğretilebilir ,oyun oynuyorsan RAM ın ne işe yaradığını projeksiyona yansıt ,4 gb harddiski olan bilgisayara 5 gb bir dosya indirmeye çalış ve ikazı alınca öğrenciye sun ki,öğrenci hiç bir zaman unutmasın

tunc0687' Alıntı:
kct06' Alıntı:
Hocam bende sizin gibi tanımı verip bu nedir diye sordum ama çocuklarda yine bir cevap yok hepsi döküldüler. Sorun öğrencilerde hocam çalışmıyorlar malesef :verymad:

Ben direk soruları bile söylüyorum. yıldız at bak bunu sorucam diye. ama eminim çoğu onları bile yapamayacaklar. bizim dersimizi mi ciddiye almıyorlar yoksa hiç birini mi anlamadım

ben de bazen düşünüyorum seviyelerine inemiyor muyum diye? sonuçta bu öğrenciler en azından bi mb, gb öğrenmeliler. hepsi flash bellekleri biliyor. e hafızasını da bilsin. hangisi büyük hangisi küçük. düz yazılardan şarkılardan filmlerden bahsedip kapladığı alanların büyüklüklerini karşılaştırdım ama bilmiyorum. görücez...

kct06' Alıntı:
ben de bazen düşünüyorum seviyelerine inemiyor muyum diye? sonuçta bu öğrenciler en azından bi mb, gb öğrenmeliler. hepsi flash bellekleri biliyor. e hafızasını da bilsin. hangisi büyük hangisi küçük. düz yazılardan şarkılardan filmlerden bahsedip kapladığı alanların büyüklüklerini karşılaştırdım ama bilmiyorum. görücez...

ben daha ilk yıldayım bilmiyorum ne düşündüklerini. ama yeni sorularım 30 puanlık doğru yanlış 30 puanlık tanım 40 puanlık test şeklinde değiştirdim. tekrar yapıyorum. bakalım bu kez nasıl olacak. henüz düzenlemedim tam olarak ama isterseniz inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• sınavlar.rar
    63 KB · Görüntüleme: 121
Geri