6.sınıf yıllık plan öğrenme alanları sorunu(ACİL)

Kodla Büyü

mayag

Üye
merhabalar ben yıllık planımı kendim yapmak istiyorum öğrencilerimin seviyesine göre fakat bir konu kafamda karışıklığa sebep oldu ben geçen yıl scratch da dahil tüm konuları öğrencilerime basit düzeyde verdim şimdi öğrenme alanını örneğin ilk haftayı 1.BİT'in önemi konusunu planıma almayabilir miyim? yoksa her öğrenme alanını yıllık plana alıp kazanımının düzeyini mi değiştirmem gerek?

ders öğretim programını incelediğimde öğrenme alanlarının listesinin hemen üstünde şu ibare yazıyor "Ders kapsamına örnek olarak ele alınabilecek bazı öğrenme alanları aşağıda belirtilmiştir. Ancak asla buradaki kapsamla sınırlı kalınmaması gerektiği, hedef kitlenin beklentileri ve gereksinimleri doğrultusunda bu önerilerin genişletilebileceği ve güncellenebileceği unutulmamalıdır." buradan anladığım kadarıyla istediğim öğrenme alanını alıp istemediğimi yani öğrencinin durumuna göre almayabilirim.

Ben bazı öğrenme alanlarını 5. sınıflar için almadım misal. Zaten bence hepsini almaya kalksanız dersler çok sıkışır. Benim planlara da göz atabilirsiniz.

ahmetfx' Alıntı:
Ben bazı öğrenme alanlarını 5. sınıflar için almadım misal. Zaten bence hepsini almaya kalksanız dersler çok sıkışır. Benim planlara da göz atabilirsiniz.

Hocam planlarına nereden ulaşabilirim

Geri