Acronis 8.9GB...Ghost 3.4GB

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
vestel promega XP bilgisayarlar... 29 GB C alanı olup bunun 5 GB si dolu...

Acronis 2011 ile imaj aldıgımda 8,8 - 8,9 GB çıkıyor
Ghost ile 3,2-3,5 GB...

niye boyle... her ikisinde de STANDART ayarladım

İlginç, Bende "bite by bite" seçeneğini seçmediğim taktirde, imajın boyutunun harddiskin dolu alanını geçtiği hiç olmadı...

Acaba C bölümünün imajını alıyorken, farkında olmadan D'yi de mi seçiyorsunuz? Bende Acronis kullanıyorum, 7,35 gb dolu alanın imajı 3,3 gb tutuyor, yarı yarıya gibi. (Sıkıştırma oranı yüksek seçiyorum)

Yalnız benim de Acronis'ten biraz dilim yandı. Özellikle öğretmen PC'sinde aldığım Win7 imajı geri yüklerken hep bootmgr eksik hatası veriyor. Bende hep Win7 DVD'si ile başlangıç onarma yapmak zorunda kalıyorum. O da göle maya çalma gibi, kimi zaman tutuyor kimi zaman tutmuyor, tekrar imaj yüklüyorum.

Ama benim Acronis 2009, bir iki başlangıç CD'si oluşturmuştum 2-3 sene evvel, bir de iso yedeği var onu kullanıyorum ne zamandır Kaybolmasın tekrar bulamam diye gözüm gibi bakıyorum. Sürüm farkından kaynaklanıyor olabilir diyeceğim ama yeni versiyonun daha stabil işlem görmesi gerekir.

Hocam kac zamandir aktif kullanicisiym acronisin. Bendeki 2011...
Driver kurulumu sonrasi imaj 2.kusur GB... Ama program kurulumu sonrasi bu hale geliyor. Program dedigimiz ne:

Winrar
Officee 2003
Acrobat
Flash paketi

Totalde 5 gb gibi bi bilgi deposu...

Admin+ogrenci... 2 kullanicili

Acr kullanirkende next next finish....
Hepsi bu

Geri