Aliexpress Kargo Durumu

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
aliexpress üzerinden 36$ lık bir ürün almıştım arkadaşlar, kargo durumu 1 aydır değişmiyor.
sizce bir sorun mu var?

Ekli dosyalar

• ali.JPG
    ali.JPG
    40.9 KB · Görüntüleme: 987
Genelde güncellemeyi unutuyorlar. Benim ürün elime ulaştı hala in transit yazıyordu. Ama sizin 60 günlük süre dolacak neredeyse. Satıcıyla iletişime geçin. İngilizce yazmak da güzel oluyor.

ptt kargonun ekranında kaç yazıyor. şubeye gidin belki gelmiştir. ben aldım 11 günde singapurdan geldi 3 günde ilçe merkezindeki ptt kargo saolsun g.zekalılar anca getirdiler.
süre dolmadan open dispute yapıcaksınız ek süre veriyor sistem

45 güne kadar yolu var hocam sıkıntı etme.
kargo takip nosunu yazarsan bir inceleyeyim

Re: Ynt: Aliexpress Kargo Durumu

30$ ı geçmiş
Istanbul izmir yada mersin gümrüğündedir.
Takip edin hangi gümrükte takılmışsa arabaya atlayıp gidin.
30$ geçen kısım için vergi ödersiniz

Ürünü alır ve bagaja atarsınız.
Kolay gelsin

30 Avro sınır. 30 Dolar değil...

Şu an kur sebebiyle 32 Dolar yapar sınır.

Re: Ynt: Aliexpress Kargo Durumu

Sorun değil. Bu hesaba göre 1$ için vergi ödeyecek.
Yaklaşık 20 cent civarı vergiyi ödemek için gezecek biraz.

tenten' Alıntı:
https://global.cainiao.com/index.htm
burada soorgularken malezyada yeniden 2. takip kodu veriliyor. sol tarafta oradan PTT kargoda takip edebilirsiniz.
Arkadaşımın dediği gibi Türkiye takip kodu varsa onu PTT üzerinden takip edin. http://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Genelde Türkiye'ye ürün gönderen bir satıcıysa zaten ürün üstüne düşük satış bedeli yazacaktır, zaten sıkıntı olmaz.

Alternatif Takip: http://www.17track.net/tr

Hocam orada mesela 99,99 dolara telefon var.Bu telefon benim adresime kadar kaç tlye gelir?

Buzkırıcı' Alıntı:
Hocam orada mesela 99,99 dolara telefon var.Bu telefon benim adresime kadar kaç tlye gelir?
Telefon büyük ihtimalle bizim gümrükten geçmez. Yada çok küçük bir ihtimal geçer. Çünkü en son aldığım ürün gümrükte açılıp içine bakılmış, uygun olduğu için geçmiş.(Paket üzeri falçatayla kesilip bantlanmış)
Diyelim o küçük ihtimal gerçekleşti ve geçti.Ürün bedeli 30 euro üstü ise vergi çıkar. Değil ise sorun yok.

*Daha sonra Telefonu bir pasaporta işletmen gerekli. Oda yaklaşık 150 TL. pasaportun yoksa bunu yaparım diyenler olacaktır. O kişiler ne kadar isterler bilmiyorum. Bu resmi kayıtlı, düzgün bir işleyiş şekli olacaktır.

** Diğer durum ise IMEI kopyalama işidir. Bu işlem yasal değildir malum çalışan bir makine IMEI si kopyaya girer.

Her zaman için ilk yurtdışı siparişi buyuk heyecan yaratır. Son 6 ayda 15 e yakın sipariş verdim bir sorun olmadı. (olta ipinden, aksiyon kameraya kadar çeşitli ürünler) Ama hiç biri ilk siparişim kadar heyecan ve beklemeyle geçmedi... :D

Siparişiniz ne olursa olsun DHL, UPS, TNT gibi büyük firmaları kargo şirketi olarak kullanmayın. bu firmaların kendi depolarına gelen ürünler ciddi bir kontrolden geçiyor diye biliyorum. (gümrük memurları özel görevlendiriliyor sanırım bunlar için)

-AliExpress Standard Shipping
-China Post Registered Air Mail
-HongKong Post Air Mail
-PostNL
-Swiss Post
-...
gibi kargo firmalarını seçin. Bunlar kesinlikle PTT depolarında işlem göreceklerdir. (PTT Kargo teslim eder)

Tabiki öncesinde mesaj yoluyla satıcıya "ürün için düşük fiyat ve çocuk oyuncağı etiketleyebilir misin?" gibisinden iletişime geçmekte fayda var.
Yuksek ihtimalle sana bunun mümkün olacağını yazacaklardır. Daha sonrasında siparişini verir ödemeyi yaparsın.(sanal kart kullanın-aman diyeyim) Sipariş işlemi sona erdikten sonra sipariş sayfasında bulunan mesaj bölümüne "Do you write a low price on the invoice? I believe you will send it smoothly. Thank you" gibisinden hatırlatma ve yıkama yağlama mesajları yazabilirsin. İlginçtir ki bu gibi mesajlar hoşlarına gidiyor Çinli kardeşlerin. :)

Kargolarda -small packet ve -seller siphing gibi seçimler ücretsizidir ve takip edilemeyen kargolardır. Bekler durursunuz artık postacı ne zaman getirir diye.

-----
Birde sipariş vereceğiniz dükkan(şirket) %95 üstü puanlı ve büyük sipariş geçmişi olan yerler olsun. Referansı kuvvetli yerler... :++:

upburak' Alıntı:
-----
Birde sipariş vereceğiniz dükkan(şirket) %95 üstü puanlı ve büyük sipariş geçmişi olan yerler olsun. Referansı kuvvetli yerler... :++:

uzun uzun yazmissin hocam zahmet edip ama bu ilk siparisim degil, ve bahsettigin seyleri de yaptim. ben de bircok siparis verdim, hatta bundan sonra verdigim siparis cok oldu geleli ama ilk defa bu kadar uzun surdu ve ilk defa Malezya aktarmali geliyor.
icimden bi his gelmicek diyor ama bakalim.

cevap yazan herkese tesekkurler.

wertyu6' Alıntı:
upburak' Alıntı:
-----

uzun uzun yazmissin hocam zahmet edip ama bu ilk siparisim degil, ve bahsettigin seyleri de yaptim. ben de bircok siparis verdim, hatta bundan sonra verdigim siparis cok oldu geleli ama ilk defa bu kadar uzun surdu ve ilk defa Malezya aktarmali geliyor.
icimden bi his gelmicek diyor ama bakalim.

cevap yazan herkese tesekkurler.

Merak edenler için katkımız olsun ... :+1:

30 euro üstü gümrük vergisi alınır. arkadaşın birisi sallamış gidip alıcan diye de. eve ptt kargo ile evrak geliyor gelin ödeyin gümrük vergisini diye gidip en yakın ptt ye ödüyon veriyorlar ürünü. telefon simkart takılan ne varsa giremez geri yollarlar. 1 ay önce 101 dolarlık araç kamerası aldım emmioğluna yaz dedim gardaşım 25-30 dolar arasında bir rakam paketin üzerine o da hayatta olmaz yazamam o kadar yüksek gitmiş 12 dolar bilgisayar parçasıdır diye etiketi de gömmüş kerata. ohhh tam 13 günde elimdeydi. 11 güne ilçeye geldi 2 günde anca getirdi ptt kargo eve

daha önce hesap makinesi gibi küçük telefonlardan birkaç tane almışlığım var.toplamda yüz civarı alışveriş yaptım.açılan herhangi bir paket görmedim.en uzun 42 günde gelen oldu.çok detaylı incelendiğini düşünmüyorum.zira büyük paketli, cep telefonu kutusu gibi kutularda gönderilen ürünler de aldım.çok büyük ihtimalle gelir.

bende de sizdeki gibi görünüyordu. dün geldi ürünlerim. Bilgilendirme çok doğru olmuyor.

Geri