Angarya işe dilekçe ile itiraz

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba
Okulumda BTR olarak çalışıyorum büyük bir okul, 50 den fazla tahta var ve üstüne 20 saat derse giriyorum. Yorucu oluyor ama asıl önemli konu ilçede yapılan komisyonlara sık sık beni görevlendiriyorlar. Bazen komisyonlar orada oturan el işi ören memurların yapabileceği basit evrak işleri bile olabiliyor. En son komisyonda itiraz ettim bir daha görev verirseniz gelmem cezasını da peşinen yollayın dedim.
Yeni bir komisyona beni yazmamışlar başka bilg. öğretmenleri yazılmış ama yine arıyorlar ki hocam diğerlerinin yaptığından verim alamadık ilçeye gelir misin? (kar tatili dolayısıyla evdeyiz) Dedim ki herkes tatil yaparken ben niye o kadar yol gelip ilçede hayrına çalışayım. Onlarda görevlendirme yazısı çıkaracaklarmış.

ÖZETLE:
Bana gelen görevlendirme yazısına "BTR ÖĞRETMENE EĞİTİM ÖĞRETİM SAATLERİ İÇERİSİNDE BAŞKA GÖREV VERİLEMEZ" maddesini öne sürerek verilen görevlendirmenin yanlış olduğunu göreve gelmeyeceğimi dilekçe ile aktarsam haklı olur muyum? İşini iyi yapmaya çalışan insanlar hep cezalandırılıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam sendikanız varsa orada bu işlerden anlayan birileri vardır. Onlara danışmanızı öneririm.

Anladığım kadarı ile sizin ilçedekilerin niyeti değişmeyecek, görevlendirme yazısı falan çıkaracaklarına göre.

İnşallah kurtulursunuz

o zaman sizde işi kötü yapın hocam. diğer öğretmenler öyle yapmış ve bir daha çağırılmamış. ben olsam ilçeden geldiğini bildiğim telefonları açmam bile. resmi yazı yoksa size görev tebliğ edilmemiştir. tanımadığınız telefonları açmayın olsun bitsin. tebliğ edilmemiş görev için soruşturma açamazlar.

Hocam işi kötü yapmak bana doğru gelmiyor ama insanı ona yönlendiriyorlar.
Hep eleştirdiğim tiplerdir, hiç birşeyi beğenmezler, her şeye yorum yaparlar ama hiçbir iş yapmazlar.
Bu tip adamlara görev vermiyorlar düzgün yapmıyor diye.
Defalarca dedim şu görevleri sırayla verin diye ama onlarda kendi işleri yürüsün diye aynı kişilere vermeye çalışıyorlar işleri.
Yazı gelsin gitmeyeceğim olsun olsun da en fazla kınama yollarlar.

Geri