ARÇELİK FAZ 3 ETKİLEŞİMLİ TAHTA PROBLEMLERİ

Kodla Büyü

tohit

Üye
Merhaba arkadaşlar. Okulumuzda yürüttüğüm BTR görevim gereği iş ve işlemleri elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Fakat özellikle okulumuzun internet alt yapısının problemleri, gerekse faz 3 etkileşimli tahtalar oldukça yoruyor. Son zamanlarda faz 3 Arçelik tahtalarda açılışı tekrar edip açılmayan tahtalar, veya boot olamayan tahtalara imaj atarken hdd yi görmeme hatası oldukça çanımı sıkıyor. Burada ki Arçelik servisi hem kendi montaj hem okul işlerini yaptıklarından bizi pek sallamıyorlar. Arıza kaydı bıraktığımızda geliyorlar ama çözüm için günlerce bekletiyorlar. Yukarıda bahsettiğim Arçelik Faz3 tahtalarda ki bu problemi yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Okularda, 8 farklı donanıma sahip arçelik tahta mevcut (Daha fazlada olabilir, bu benim ulaştığım sayı). Bazı okullarda bunlardan 2-3 farklısı aynı anda yada farklı zamanlarda takılmış olanları var. Serilerin bazılarındaki SSD'de sanki kronik bir sorun olarak, SDD yazılımı çökme durmu söz konusu. SSD yazılım çöktüğü zaman format esnasında disk bulunamadı hatası veriyor. Servis SSD'de yazılım atıp sorunu düzeltiyor ama tekrar aynı durumun yaşanmama garantisi yok.
Servisin yaptığı işlem imaj yükleme benzeri bir işlemdir sanıyorum, o yazılımı paylaşıp, yüklemeyi gösterseler biraz ilgili olan herkes yapabilir sanki.

Farklı ihalelerde farklı marka SSD kullanıldığından bu güncelleme işlemi aşağıdaki modeli belirtilmiş SSD için geçerlidir.
Phison-SSMP256GYJGSC2-S11
Sadece yukarıdaki modele uygunmuş. Her seride farklı SSD mevcut.

Geri