arama sağlayıcı varsayılanı hatası

Kodla Büyü

gakkosgirl

Aktif Üye
arkadaşlar okul müdürüm internetten radyo dinleyemedigini dizi izleyemedigini soyledi gidip baktım :

bilgisayarında internet explorer actıgımda arama sağlayıcı varsayılanı hatası veriyor. hatada diyorki bilgisayarınızdaki bir program arama varsayılanınızı bozdu ..... vs vs ve google bing bi tane daha arama sayfasının isimlerini listeliyor bu sayfada nekadar ayar yapsamda tekrar sıfırlanıyor explorerı her actıgımda aynı hatayı veriyor. lisanslı kaspersky ile tarattım bişey bulmadı. sistem geri yukleme yaptım olmadı. internetten buldugum bi kac regedit ayarı yaptım olmadı sizce neden boyle ve nasıl düzelir? yardımcı olursanız cok sevinirim şimdilik idareten google chrome yukledim ama bilirsinizki eski topraklar yeni seylere adapte olamazlar mutlaka yapmam lazım zira "sen dun geldin ayar yaptın ondan sonra oldu " diyor. yaptıgım sey ise sadece guc seceneklerinden bilgisayarı uyku moduna girmesini engellemek olmustu (kurumnet terminal programı icin)

bence aynı sistemli aynı sürüm ie li sağlam bi bilgisayardan reg kaydı alıp bozuk olana yüklemek işini görebilir
misal xp ie7 SearchScopes kaydı ekledim bunu eğer sistemin aynıysa bi dene

istediğiniz kadar programı güncelleyin yeni sürümü yükle eski ayarlar olduğu gibi kalacaktır bunun yerine şunu deneyin,araçlar internet seçenekleri arama varsayılanları değiştirin,ayarlar----araama varsayılanı sıralamasını değiştir ve alttaki kutucuktan varsayılanı değiştiri önleyi işaretle..

aynı sorunu ben de yaşadım, yönetici olarak yeni bir kullanıcı tanımlayıp hata veren kullanıcıyı sildiğim zaman sorun düzeldi.

Geri