BÖTE öğrenci bulamıyor !

Konu, 'Her Telden' kısmında bilisimcih tarafından paylaşıldı.

1. bilisimcih

bilisimcih Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bote bu yil 60 kontenjana 2 öğrenci bulabilmis çoğu küçük üniversitede.

Gazi bile 15 öğrenci bulabilmiş.

Neden kimse istemiyor boteyi arkadaşlar

2. @lperen

@lperen Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Gerçekten çok üzüldüm bilgisayar bölümlerinin(MYOlar, teknoloji, öğretmenlik, mühendislik f.) puanlarını ve kontenjanlarını görünce, hele BÖTE'leri görünce yıkıldım, bizim puanlar/netler neredeydi şimdi nerde...

3. corvus

corvus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mantıken. Okuması diğer öğretmenliklere göre zor, atanması zor. Belki özelde şansı diğer öğretmenliklerin ilerisinde ama zaten özel düşünen mühendislik yazar. Tıplarla aynıydı 90 ların sonu 2000 lerin başında. Nereden nereye. Meb Bakanlık çalışanlarının eğitim öğretimden uzak geçmişleri olmasının sonuçlarından biri.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. memole

memole Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dünya yazılım ve elektronik konusunda çığır açarken, yapay zeka çalışmalarının dünya ekonomisine yapacağı katkı tartışılırken, bizim çocukların hepsinin Facebook sayfası olmasının gurur kaynağı yapılmasının sonucudur bu. Her sene başı toplantısında katılmıyorum arkadaş diye kavga ettiğim, katıldığınızda öğrencilerimizle aylarca uğraşıp emek harcadığınız sonunda hoşafın birinci seçildiği bilim yarışmalarının sonucudur bu. Bir iPhone nun 1 kamyon patatesten pahalı olduğunu goremeyisimizin sonucudur bu.

5. cincer

cincer Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teknolojide neymiş. Ne gerek var. Okulda tamirci mi olsun. Bölümün vede bizlerin öğrencilerin gözündeki durumunun özeti.

6. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Beğenilen Mesajlar:
    1
    hocam bilgisayar mühendisliğinin bile modası geçti.Şu anda gözde bölümler siber güvenlik yada yazılım mühendisliği.

7. BARAN38

BARAN38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yıllarca öğrenciler bilgisayar biliyor diyerek başta meb yetkilileri olmak üzere bizim dersimizi sürekli gereksiz gördüler,bölümü mahvettiler. Yazıklar olsun mebi yöneten iş bilmez yetkililerine...

8. bbneet02

bbneet02 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yeni nesil uyanık bitirdikten sonra atama garantisi yoksa ne diye öğretmenlik okusun. serbest piyasada da iş yapacak değerlenecek alanlara yöneliyorlar
    arkadaşımın çocuğu özel üniversiyede diyaliz kazandı %25 burslu paralı olsun iş garantisi olsun.
    bir başkası da anestezi seçti yani devlet dışında da iş yapacak alanlara kayıyor artık insanlar

9. denizer55

denizer55 Site Gezgini

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sadece böte değil bisürü kontenjan açıkta kaldı hemen kötüye yormayın ağzınızı bir kerede iyiye açın ya

10. denizer55

denizer55 Site Gezgini

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ayrıca bu kadar az olmasının sebebi artık ygs ile değil mf den alıyor bölüm. Meslek lisesi öğrencileri nasıl yapsın da girsin bölüme yani böyle düşünürsek normaldir

11. EagleX

EagleX Site Gezgini

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mf'ye geçmesi bir etken, bir de mf'de puanı yeterli olan bil. müh. yazıyor böte yazacağına mantıklı. Bir de bütün öğretmenlik bölümleri artık sıkıntılı nerdeyse 1 milyon kişi öğretmen olmak için sınava girecek artık o noktaya doğru gidiyor, şu an ben olsam öğretmenlik yazmazdım mantıklı yani. bizim zamanımızda öğretmenlik olmak için bu kadar basamak yoktu sözleşmelisidir adaylığıdır mülakatıdır inanılmaz ama şu anki mezun sayısı bile böte bölümün açığını kapatırken 4 yıl sonrası çok muamma...

12. anadoluman

anadoluman Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
  13. hanibal07

hanibal07 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bulamaması çok normal sebepleri ise şöyle sıralanabilir
    1) atama bekleyen 15 binin üzerinde bilisim teknolojileri öğretmeninin varlığı
    2) özel sektörün böteyi tercih etmemesi (birkaç üniversite hariç bilgisayar mühendisliği bile popülaritesini kaybetti)
    3) KPSS puanının çok çok yüksek olması
    4) üstelik çok yüksek KPSS puanının da tek başına yeterli olmaması üstüne birde mülakat olması
    5) meslekteki adaylık sürecinin zorlaşması,adaylık sınavı tekrar mülakat vs.
    6) yeni atananların sözleşmeli başlaması ve 6 yıl çakılı olması, es durumu dahil yer değistirememesi
    7) öğretmenlik mesleğinin gün geçtikçe itibarını kaybetmesi, öğrencilerin velilerin kısaca toplumun önüne hedef olarak konulması ve tüm bunların öğretmenleri inanılmaz ölçülerde yıpratması
    8 yeni çıkan yönetmeliğe göre öğretmenlerin belli aralıklarla sınava girmeleri ve henüz söylenmese de bu sınavda kötü not alan öğretmenlerin ilerleyen süreçlerde işlerini kaybetme risklerinin olması

Valla aklıma gelenler bunlar. Daha da fazla olabilir yani

14. bilogret

bilogret Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  15. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Arkadaşlar yazmış ilk sınavla yani YGS ile almıyor artık ve 240 barajı getirilmiş.En büyük etki o. Maalesef tercih edilmeyen bir bölüm artık. Odtü,Boğaziçi ve Yıldız Teknik'i gördüm sadece doldurabilen gerisi büyük ihtimal kapanır öğrencisilizkten. Çoğu 1-2 öğrenci yerleşmiş sadece napacak onlarki, bari bizim son hafta okullarda yaptığımız gibi hepsini ortada(Ankara olabilir) bir üniversiteye toplayıp ders yapsınlar.

Yök bizim Meb'den daha beter plansızlık açısından.Her üniversiteye deli gibi bu bölümü açmanın anlamı yoktu.Sonra hooop baraj getiriryorsun hoop puan türünü değiştiriyorsun.Şimdi tek tek kapatsın da oradaki akademisyenler ne olacak.

16. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Re: Ynt: BÖTE öğrenci bulamıyor !

LYS ve mf240 barajı olsun bir zahmet.En baştan olmalıydı.Ayrıca Dersi seçmeli olan bir bölümün kaderi belliydi. Yakında BTR başvurusu başlar. İdare etmek nereye kadar?
    REHBERLİK (hocaların başı çektiği veMEB bazında hak aradığı derneği bile var) bölümü ve FEF hocaları nın 10/1 i kadar BÖTE hocaları kulis yapmakta etkili olamadı.

17. rock

rock Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bölümü 3-5 kişi kazandığında ne oluyor. Yine de açılıyor mu sınıf?

18. mustafa5885

mustafa5885 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    2005 sonrası böte bölümüne giren değerli meslektaşlarımda pekte kalite göremiyorum. (İstisnalar kaideyi bozmaz). Şöyle bir araştırdım. 2005 de dahil eczacılıktan sonra gelirdi ösys başarı sıralamalarında. 2006 girişlilerden itibaren giderek puanlarda kalitede düştü bu bölümlerde. Sonrasındada bu hallere geldik malesef.

19. cilekes_ogrt

cilekes_ogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    aklı olan öğretmenlık okumaz artık Kpss den 100 alsan da sözlüden torpilin peşine düşmen lazım sözleşmeli onun bunun ağzına bakarak çalışacaksın şu durumda ben olsam ben de yazmazdım peki ne olacak git gide kalite düşecek .

20. syangela

syangela Seçkin Üye Seçkin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    cumhuriyet tıp 202 ile kapattı. 201 ile böteye girdim. böte pişmanlıktır.

Sayfayı Paylaş