Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu

Kodla Büyü

s_handan

Aktif Üye
Böyle bir kurs açılmış.. Kursa Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji kullanımını tamamlayanlar katılabiliyor.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama umutlarımızı fatih projesindeki yerimize bağlamışken bu kurs sanki 100 saatik bi eğitimle sizinle aynı özelliklere sahip öğretmenleri yetiştirebiliriz deniyor gibi..

s_handan' Alıntı:
Böyle bir kurs açılmış.. Kursa Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji kullanımını tamamlayanlar katılabiliyor.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama umutlarımızı fatih projesindeki yerimize bağlamışken bu kurs sanki 100 saatik bi eğitimle sizinle aynı özelliklere sahip öğretmenleri yetiştirebiliriz deniyor gibi..

Hocam Yukarıda Fatih projesi eğitimde teknoloji kullanım Kursunu tamamlayanlar katılabiliyor demişin Bu kursa sadece BT öğretmenleri katılabiliyor yani BT rehber öğretmenlik kursuna sadece BT öğretmenleri katılabilir. :+1:

bu kurs neyin nesi. hizmet içi eğitim kursu mu. her yerde var mı???

arkadaslar bu kursa fatih teknoloji kullanım kursunu alan ve önceki formatorluk uygulaması gibi bilişim tek ogretmenlerinin olmadıgı okullar için verilen bu egitime öğretmenler başvurabiliyor. Kursu alabilir ve bilişim teknoloji öğretmenlerinin olmadığı veya bt rehber öğretmenlik istemedigi durumda onlar gorevlendirilecekler.

kırıkkale mahalli hizmetiçi eğitim planında var. bu kursu illerinde almış öğretmenler katılabilecekler. daha önce formatör olmak için diğer branşların formatörllük kursu almalarına benzettim. aynı senaryolar aynı yanlışlar yapılmaya devam ediyor ne yazık ki :(

kayseri melikgazi ilçesinin bi resmi yazısı vardı ve kursa eleman arıyordu.kursa gitmek için fatih.... kursunu başarı ile tamamlayanların fatih.... kursauna gitmeyenlerin ise fatih.... kursuna tabi tutulacağı ve ondan sonra BTR kursuna alınacağı BT öğretmnlerinin bu kursa katılımının zorunlu olmadığı BTR olarak görevlendirilmek için BT öğretmenlerinden BT kursu sertifikası istenmeyeceği yazılmıştı.

hocalarım kurs yazısı bütün illere geldi. iller mahalli eğitimlerini planlarken bu kursuda açacaklar ve bundan sonra 160 saatlik formatorluk kursunu anlamı kalmayacak. bu kursu alanlar rehber öğretmen olabilecekelr. ve okulalrda gorev alabilecekelr.

BT Rehber Öğretmenliği kursu, branşı Bilişim Teknolojileri olmayan ama BT Rehber öğretmeni olarak görev almak isteyen öğretmenler için açılıyor. (Önceki Formatörlük kursunun yeni versiyonu) Ancak bu kursa katılabilmek için Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursunu almış olma şartı var. (Ki zaten bu da aşamalı olarak bütün öğretmenlerin katılması zorunlu olan bir kurs) -diğer bir deyişle, herkes (sınıf öğretmenleri hariç) BT Rehber Öğretmeni olabilecek-

az önce 1453. bitti.sahalara geri dönüyorum isim yazdirdim eski 180 saatlik belge iptal.BTR kursuna gidecegim mayista.bu yüzden sordum

Geri