Bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği kursu

Kodla Büyü

kemalaltay

Aktif Üye
Konyada bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği kursu yazısı geldi. Bu kursa katılmak için Eğitimde teknoloji kullanımı kursunu bitirmiş olmak gerekiyor diye bir ibare var. Ya bu saçma değilmi. Madem öyle bişey vardı bu kursu almayan bilişim teknojieri rehber öğetmenliği kursuna katılamaz deselerdi bizde katılırdık. Bu uygulama diğer illerde de böyle mi acaba.

Hocam il formatörlükle görüştüm herkes için dedi. Bulunduğunuz yerde benim durumda olupta başvuran varmı acaba.

Re: Ynt: Bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği kursu

kemalaltay' Alıntı:
Hocam il formatörlükle görüştüm herkes için dedi. Bulunduğunuz yerde benim durumda olupta başvuran varmı acaba.
Il formatoru yanlış biliyor bence hocam...

bize değilde bu kursu alanlara norm verirseler var ya..... :verymad:

fatih terimin ünlü milli bir maçtan sonra söylediği bi lafı vardır bildin mi? "ders almam veririm"

Bilişim teknolojileri rehberliği görevi, bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından
yürütülür.
Bilişim teknolojileri öğretmeni bulunmaması veya rehberlik ihtiyacının mevcut
bilişim teknolojileri öğretmeni/öğretmenleri tarafından karşılanamaması durumunda
kendi
branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden;
a)Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar,
b)“Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6
(altı) ay süre ile yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler,
c)“Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu” nu başarı ile tamamladığını
belgelendiren öğretmenler,
d)Bilişim teknolojileri formatör öğretmenliği hizmetiçi kursunu başarı ile tamamladığını en
az 180 (yüzseksen) saatlik tek bir belge ile belgelendiren öğretmenler,
e)Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler,
f)Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler,
bilişim teknolojileri rehberliği görevini yürütebilirler.

McRAM' Alıntı:
bize değilde bu kursu alanlara norm verirseler var ya..... :verymad:

Öyle bir şeyin olabileceğini zannetmem.
Çünkü "Eğitimde FATİH Projesi (Teknoloji Kullanımı) Kursu" sadece biişim teknolojileri öğretmenlerine veriliyor.

Eğitimde teknoloji kullanımı kursuna katılmamıştım. Şimdi bilişim teknolojileri rehber öğretmen kursuna katılamayacakmıyım.

ewet. anlattığınıza göre tabi, ancak ilgili bağlantıyı veya yazıları paylaşırsanız, okurduk... :sleep:

Geri