Biraz yeni fikirlere ihtiyacım var.

Kodla Büyü
Selam arkadaşlar.
Geçen haftalarda BT sınıfına 1 gb ram aldık. Elimdeki bilgisayarlar 3.33 ghz işlemcili 256 mb ddr400 ram li vestel makineler. hepsine 1 gb ddr400 ram taktık. 1256 oldular. 4 bilgisayarda açılırken sıkıntı oluyor. 10 11 makine sorunsuz çalışırken bu makineler açılışta tıkanıp kalıyorlar. her halde 4 5 kere reset atıyorum makinelere. ama bir kere düzgün açıldıktan sonra tüm gün sorunsuz devam ediyorlar. ben her okul çıkışında şartelleri kapatıp gidiyorum makinelere gece bir şey olmasın diye. çoğunun saat pili bitmiş durumda. ama saat pili bitik bazı makineler sorunsuz açılıyor. o sıkıntılı 4 bilgisayardan ikisine ghost attım geçen gün sıkıntısız çalıştılar ama bugün geldiğimde onlar yine açılışta sıkıntı yaşamaya başladılar.
saygılarımla iyi bir fikir verecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum

onu denemedim. onu düşündüm ama eski 256 ramler in markası aynı ve yeni 1gb ramler in markaları da aynı. öyle bir durumda hepsinde yapmaz mıydı acaba ? sorunlu makinelerin ramlerinin frekans değerlerine kadar baktım her şeyi tutuyor

icebull1984' Alıntı:
Selam arkadaşlar.
Geçen haftalarda BT sınıfına 1 gb ram aldık. Elimdeki bilgisayarlar 3.33 ghz işlemcili 256 mb ddr400 ram li vestel makineler. hepsine 1 gb ddr400 ram taktık. 1256 oldular. 4 bilgisayarda açılırken sıkıntı oluyor. 10 11 makine sorunsuz çalışırken bu makineler açılışta tıkanıp kalıyorlar. her halde 4 5 kere reset atıyorum makinelere. ama bir kere düzgün açıldıktan sonra tüm gün sorunsuz devam ediyorlar. ben her okul çıkışında şartelleri kapatıp gidiyorum makinelere gece bir şey olmasın diye. çoğunun saat pili bitmiş durumda. ama saat pili bitik bazı makineler sorunsuz açılıyor. o sıkıntılı 4 bilgisayardan ikisine ghost attım geçen gün sıkıntısız çalıştılar ama bugün geldiğimde onlar yine açılışta sıkıntı yaşamaya başladılar.
saygılarımla iyi bir fikir verecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Merhaba tüm makinelerin konfigürasyonları aynı anladığım kadarıyla. Aynı marka ve model olan sağlam bir makinenin hddsini sökün sorunlu olanınkine takın bakın bakalım ne yapacak. Çıkarttığınızınkini ise sağlam olan pcye takın onuda takip edin. Baktınız sorun kalmadı ise aynı işlemi diğer pcler içinde yapın. Olmaz ise takibinizin sonucunu buraya yazın ona göre bir iki işlem daha gerçekleştirebiliriz. Kolay gelsin.

Geri