Bursluluk sınavı başvurusuna Audi ile gelen veli havası:(

Kodla Büyü

bilgiperest

Site Gezgini
Bu düzen bir yerde bozulmalı. öğretmen çocuğu gelir seviyesi yüksek diye sınava alınmıyor esnaf çocukları gelirini düşük gösterip sınava giriyor. başlıkta yazdığım olan bizzat yaşandı. adam öle bir beyanname ile geliyor ki geçen sene zarar etmiş resmen. neden bunlar incelenmiyor. haydi geçtim çocuk sınava girmiş emek vermiş öğrencidir sonuçta. ama bu adam vergi de kaçırıyor. benim yanlış yapılan ek dersimi benden faizi ile geri istiyor devlet ama millet vergiler kaçırıyor hiç kimse görmüyor mu

sendialar harekete geçmezse böyle düzen gider,

adamlar kar zarar durumlarını kendileri belirliyor, isterlerse batık gösterebiliriyor

Geçtiğimiz yıl bursluluk puanı taban puanları şu şekilde:

• 5. Sınıf diğer çocuk kontenjanı için puan: 462,356
  • 5. sınıf öğretmen çocuğu kontenjanı için puan: 464,845
  • 5. Sınıf kanunla özel hak tanınan kontenjanı için puan: 100
  • 5. Sınıf oturduğu yerde okul yok kontenjanı için puan: 452,258
öğretmen çocuğu taban puanı neden daha yüksek olsun ki. neden polis çocuğu, asker çocuğu veya memur çocuğu değil de öğretmen çocuğu. meb kendi yaptığı sınavda kendi personeli olan öğretmenlerin çocuklarına neden bu kötülüğü yapıyor anlayamıyorum.

Bizde de benzer bir olay yaşandı. Okulun en zengin velilerinden biri. Kendisi giyimci. Okul kıyafetleri satıyor ve yanında bir sürü eleman çalıştırıyor.Gelin görün ki aylık gelirini asgari ücretin altında göstermiş. Bursluluk başvurusunda çocuğunu görünce şaşırmıştım.
Denetim yok. Ahlak yok.

Bu düzen bir yerde bozulmalı. öğretmen çocuğu gelir seviyesi yüksek diye sınava alınmıyor esnaf çocukları gelirini düşük gösterip sınava giriyor. başlıkta yazdığım olan bizzat yaşandı. adam öle bir beyanname ile geliyor ki geçen sene zarar etmiş resmen. neden bunlar incelenmiyor. haydi geçtim çocuk sınava girmiş emek vermiş öğrencidir sonuçta. ama bu adam vergi de kaçırıyor. benim yanlış yapılan ek dersimi benden faizi ile geri istiyor devlet ama millet vergiler kaçırıyor hiç kimse görmüyor mu
ben de senenin başında milli eğitime aynı düşünceleri yazmıştım hocam. başkaları da yazmış demek ki bu sene 116000 kişi başı gelir tavanı belirlediler oğlum sınava girebildi. daha önceki yıllardaki tavan çok düşüktü. ben tek maaşlıyım o sınıra takılmamak için en az 6-7 çocuğumun olması gerekiyordu.

Mevcut sistemden beslenen parazitlern dünyası bizim okulda da bir öğretmen köyündeki engelli bir insanın üzerinden audi aldı. Maharetli gibi okula zilli zurnayla geldi. İşin garip tarafı ogretmen ne Müslümandi ne de imam hatip mezunuydu

Ben de bu sene gördüm aynı durumu. Adamın şirketi var, 15 milyon lira yıllık gelir beyan etmiş (beyan etmedği kim bilir ne kadar), şirkete araba vs alıp gider olarak gösteriyor ve şirket zararda gözüküyor. Bu adam bursluluğa başvurdu.

"Zarar etmişsiniz 1 yıl boyunca ne yeyip ne içtiniz" dedim.
"Eş dost yardım etti hocam" dedi.

Fıkra bu kadar.

Geri