Doğum,süt,çocuk ne parasıysa artık...Alabiliyor muyum?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar
bordro aşagıda... Durumum şu;
Evli, 1 cocuk sahibi... Eş çalışmıyor...
2007 sozlesmeli ve KHK kadrolu... 5.yılım yani
Çocugum aralık 2009 da doğdu ben ise Temmuz 2009-Subat 2010 arasında KSD olarak askerdeydim yani askerlik nedeniyle sozlesmeli ogretmenlikten istifa etmiş askerlik donusu baslamıstım yine aynı yerde...

Geçen gün sözlesmeli de olsak geriye donuk 5 yıl icerisinde bilmem ne parası alınabiliyormus... netten biraz arastırdı
m 150 TL aldım ekstradan 70 tl aldım diyen de var 2000 tl artı 50 tl aldım diyen var...

siz sozlesmeli arkadaslar benim durumumda olan var mı ya da bu bilmem ne parası adı altında verilmiş paradan alma şansım nedir? yolu yordamı nedir?

di-10ED.jpg

bugün gittim ssk ya
dedim
2007 sözlesmeli atandım 01.08.2009 - 01.02.2010 tarihleri arasında askerdim 2009 da çocuğum oldu simdi KHK ile kadrolu oldum. Bugune dek para mara almadım para alındıgını duydum...

Nedir? Ne yapabilirim?

TC no istediler hakedişim varmış. Form verdiler doldurdum... Kendimin, eşimin TC no, çocuğumun doğum tarihi, adres telefon...

dediler size mesaj gelecek PTT den alırsınız...

miktarı sordum 89 TL dediler.

Eee dedim forumlarda 2 kalem para alındıgını yazıyorlar... 500 TL lerden filan bahsediyorlar...

Dediler kadrolular kendi kurumlarından alıyorlar.... Kadrolu da olsa sözlesmeli de olsa tek kalem alırlar... Kadrolu olsaydınız dediğiniz meblağlarda alırdınız ama sozlesmeliler sadece 89 TL alırlar...

Geri