DYNED 2016 Güncellemesi AÇILDI :)

Kodla Büyü

biltek2007

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar gözünüz aydın. Dyned güncellemesini yapabilirsiniz. Sistem açılmış. Önce okul mebbis şifresi ile sınıfları güncelleyiniz. Sonra öğretmenler eba şifreleri ile sınıflarını güncelleyebilirler.

dyned.eba.gov.tr adresinden güncelleme yapılabilir.

Gözümüz Aydın. Bu kadar eba, vsınıf, belediye tabletleri aktivasyon işleri arasında bide Dyned. Bu arada denedim güncelleştirme yapıldı.

şube öğrencilerini güncellerken çıkan şu hata neden kaynaklanıyor?

EBA.006
Kullanıcı EBA'ya kaydedilmemiş.

girdap08' Alıntı:
şube öğrencilerini güncellerken çıkan şu hata neden kaynaklanıyor?

EBA.006
Kullanıcı EBA'ya kaydedilmemiş.

Okul şifresi ile sınıfların güncellenmesi gerekiyor. Eğer o sınıfta eba şifresi verilmemiş öğrenci varsa ondan da veriyor olabilir.

dyned i niye kendinize görev edindiniz ki? bırakın onu da İngilizce öğretmenleri yapsın. BT sınıfı her daim kullanıma hazır olsun yeterince yıpranıyoruz zaten.

denizlerb' Alıntı:
dyned i niye kendinize görev edindiniz ki? bırakın onu da İngilizce öğretmenleri yapsın. BT sınıfı her daim kullanıma hazır olsun yeterince yıpranıyoruz zaten.

Hocam Dyned ingilizce öğretmenlerinin görevi zaten. Üstüne görev alan bilişimci olmaması gerekiyor. Bu güncelleme duyurusu, bilişim öğretmeninden isteneceği dolayısıyla haber niteliğindedir.

Yapmazsanız neden yapmıyorsun diyecek yok. Olmamalı da.

Şunu da anlamamaktayım, bilişim teknolojileri dersinde Dyned işleyen bilişim öğretmenleri var. Bu lütfen olmasın. Yazılımın yüklenmesi, teknik destek vs belki yardımcı olunabilir. Ki belki diyorum. 21. YY da İngilizce öğretmeni ben bilgisayardan anlamıyorum dememeli.

biltek2007' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

Hocam Dyned ingilizce öğretmenlerinin görevi zaten. Üstüne görev alan bilişimci olmaması gerekiyor. Bu güncelleme duyurusu, bilişim öğretmeninden isteneceği dolayısıyla haber niteliğindedir.

Yapmazsanız neden yapmıyorsun diyecek yok. Olmamalı da.

Şunu da anlamamaktayım, bilişim teknolojileri dersinde Dyned işleyen bilişim öğretmenleri var. Bu lütfen olmasın. Yazılımın yüklenmesi, teknik destek vs belki yardımcı olunabilir. Ki belki diyorum. 21. YY da İngilizce öğretmeni ben bilgisayardan anlamıyorum dememeli.
:+1: :+1:
aynen katılıyorum.

Bişey değil hocam. Bu arada güncellemeden önce mutlaka e-okul bilgilerinin, ders atamalarının yapılmış olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.
Öğretmenin tayini çıktı ise ebadan okul bilgilerini güncellenmeli.

İşlemler sırasıyla yapılırsa problem çıkacağını sanmıyorum.

İşe yaramamış, yaramayacak, devlete atılmış proje kazıklarından sadece biri. yazık...

Fatih projesine inanmış ve savunan tek tük öğretmenler var tamamda acaba bu dyned çöplüğünü savunan var mı merak ediyorum.

biltek2007' Alıntı:
Bişey değil hocam. Bu arada güncellemeden önce mutlaka e-okul bilgilerinin, ders atamalarının yapılmış olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.
Öğretmenin tayini çıktı ise ebadan okul bilgilerini güncellenmeli.

İşlemler sırasıyla yapılırsa problem çıkacağını sanmıyorum.
Yukarıda "bundan sonraki süreç derken"" demişsin hocam işte burda da birşeyler yazmışsın.. Teşekkürler :alkis:

ahmetismet' Alıntı:
İşe yaramamış, yaramayacak, devlete atılmış proje kazıklarından sadece biri. yazık...

Fatih projesine inanmış ve savunan tek tük öğretmenler var tamamda acaba bu dyned çöplüğünü savunan var mı merak ediyorum.
Manisa valisinin ısrarı ve takibiyle Manisa'da dynedin ayrı bir yeri var. tabiri caizse dynedle yatılıp dynedle kalkılıyor.

Hem FTR hem de İngilizce öğretmeni olarak çok da kötü bir program olduğunu düşünmüyorum, MEB'e hibe edilmiş, bedava, öğrenci bir kelime dahi öğrense kardır, MEB'in kitaplarını kullanan liselerde bence değerlendirilebilir bir program.

Tabi biraz uğraştırıyor, şifre al, güncelle falan, meslekdaşlarımız da herşeyi "hazır" sevdikleri için sıkıntı çıkıyor.

Güncelleme yazısı için teşekkürler, bizim okulda kimse kullanmamış, ben öğrencilere tanıtırım, kullanıp kullanmamak onlara kalmış.

DynEd'de sorun mu bitermiş. Biri biter diğeri başlar.
Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

öğretmen girişinde
Kod:
Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

denizlerb' Alıntı:
ahmetismet' Alıntı:

Manisa valisinin ısrarı ve takibiyle Manisa'da dynedin ayrı bir yeri var. tabiri caizse dynedle yatılıp dynedle kalkılıyor.

Erdoğan BEKTAŞ, Kastamonu Valisi iken de aynı şekildeydi. O nesil şimdi Advanced Seviyesinde ingilizce konuşuyor :)

Benim çalıştığım hiçbir okulda dyned kullanan ingilizce öğretmeni görmedim, gerekli bir program olduğuna da inanmıyorum. Benim lab' da dyned kurulu güncel de değil hatta quick time bile kurulu değil, isteyen ingilizce öğretmeni olursa dyned çalışır hale getirir bırakırım

dyned işlerinden anlayan ingilizce öğretmeni olmadığından işler yine bana kaldı. şifre, sınıf güncelleme işlerini filan yaptım ama records managerda hala geçen yılki sınıflar da görünüyor. onları nasıl kaldırıcaz ki sistemden bilgisi olan var mı? ayrıca yeni eklenen sınıflara da tıklandığında bazıları hata veriyor. örneğin 5lerin şifreleri yok tıkladığımda "error returned from CLSW" diye bir hata aldığımdan öğrenci listesini açamıyorum :(

Kendi hesabımla giriş yapınca sorun yok, ingilizce öğretmeninin hesabıyla girince yukarıdaki hatayı veriyor. Sorun ne olabilir?

Ya ben bu tepedekileri bir türlü anlamıyorum. Her şeyi ebaya bağlıyorlar. İyi güzelde dayned ayrı bi sistem ille de bunu ebaya iliştirmek zorunda mısın?!!! Her zaman diyorum her şey günlük. Ebayı yapmışsın; içine ebanın kendi sistemine göre veri ekle. yama yapma!

girdap08' Alıntı:
Kendi hesabımla giriş yapınca sorun yok, ingilizce öğretmeninin hesabıyla girince yukarıdaki hatayı veriyor. Sorun ne olabilir?
Benim okulda 7 tane ingilizce öğretmeni var, 5 tanesinin hesabıyla giriyorum 2 tanesinde bu hatayı veriyor.

dyned son sürüm kurulum dosyası mevcut mu acaba? ben 1. dönem kurduğum dosyayı kaybettim. hiçbir yerde bulamıyorum şimdi.

kurum girişinden şube öğrencilerini güncelle deyince "EBA.006 Kullanıcı EBA'ya kaydedilmemiş." hatası veriyor.öğrencilere eba şifresi de verdim neden böyle diyor acaba...

Geri