Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü

enginozdil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Vestel Etkileşimli Tahta İmaj Dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. NetSupport Protect yüklü son imaj dosyasıdır. Yaklaşık olarak 22 GB boyutundadır.

http://driver.vestel.com/Drivers/fatih/ ... ukleme.zip

Torrent dosyası - Torrent dosyasını ekliyorum, umarım amacına ulaşır.

USB BELLEKTEN SİSTEM GERİ YÜKLEME

Etkileşimli Akıllı Tahta ürününe sistem imajını yükleyebilmemiz için öncelikli olarak yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.
Kullanılan programlar ve dosyalar.
1 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe (http://www.pendrivelinux.com/universal- ... -as-1-2-3/)
2 - clonezilla_vestel_65_v3.iso dosyası.
3 – Minimum 32 GB Flash USB veya USB HDD

(yukarıda 1. ve 2. madde de yazılı olan dosyalar indireceğiniz imaj dosyası içinde mevcuttur.)

Kaynak olarak kullanılacak USB Flash veya USB HDD nin Hazırlanması.
1 – Kullanılacak olan USB Flash veya USB HDD nin formatlanmış şekilde olacak.
2 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe programı çalıştırılır.

usb1bf.jpg

I Agree seçeneği ile devam edilir.

usb2y.jpg

Clonezilla seçeneği seçilerek devam edilir.

usb3n.jpg

“Browse” seçeneği ile iso dosyamızı seçiyoruz.

usb4.jpg

iso dosyasını seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki sırayı izleyerek 1-Now Showing All Driver (BE CAREFUL) seçeneği seçilir. 2 –Yükleyecek olduğumuz USB Flash ın veya HDD nin sürücü numarası seçilir. 3- We will format…..seçeği seçilir.

usb5x.jpg

Tüm seçimlerin ardından 4. Seçeneği ile devam edilir.

usb6.jpg

Tüm seçimlerin ardından yukarıdaki resimde görülen “Yes” seçeneği seçildiğinde USB Flash veya USB HDD ‘ ye yükleme işlemi başlayacaktır.

usb7.jpg

İşlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

usb8g.jpg

Yükleme işlemi tamamlandı.

OPS Modüle Yeni Sistem Kopyasının yüklenmesi
Hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD ı OPS Modülüne takıp cihazımızı başlatıyoruz. Cihazı başlattıktan sonra “F7” tuşu ile boot menü seçeneğine girilir. Bu seçenekte hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD mizi seçiyoruz.
usb9.jpg

Seçimden sonra boot işlemi başlayacaktır.

usb10a.jpg

Yukarıdaki münüye geldiğimimizde “Enter” tuşu ile devam edilir veya “30 sn içersinde otomatik başlayacaktır”.

Aşağıdaki ekrana kadar sistem otomatik olarak gelecektir. Bu ekran da “y” enter seçeneği seçilerek yükleme işlemi başlatılmış olacaktır.
usb11.jpg

Aşağıdaki ekran yüklemenin devam ettiğini göstermektedir.
usb12.jpg

Yukarıdaki gördüğünüz yükleme adımları 4 defa tekrarlayacak ve son aşamada yükleme tamamlandıktan sonra sistem kendini kapatacaktır.

Resimli Anlatımın word belgesi de ektedir.

Ekli dosyalar

• ETKİLEŞİMLİ AKILLI TAHTA HARİCİ HDD VEYA USB BELLEKTEN SİSTEM GERİ YÜKLEME.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 11,377
  • akilli_tahta_enginozdil.rar
    109.2 KB · Görüntüleme: 10,080
Olay budur müdürüm :lol:

Fatih hocamla ssd ile denemiştik ssd'de çalıştıramadık, normal disk ve flash usbde çalışıyor.

the_korsan' Alıntı:
Olay budur müdürüm :lol:

Fatih hocamla ssd ile denemiştik ssd'de çalıştıramadık, normal disk ve flash usbde çalışıyor.
sırf bu iş için 32 gb flash aldım :)
iki tahtaya da bu şekilde yeniden sistem kurdum, sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor.

ngezen' Alıntı:
hocam imaj linki bozukmu acaba bende sayfa görüntülenemiyor diyor
linkin çalışıp çalışmadığını tekrar tekrar deneyip öyle paylaştım. şuan yine denedim direk indirmeye başladı. sıkıntı yok yani.

ben imaj dosyasını direk vestel teknik servis elemanlarından almıştım, burdan indirmedim yani. ama çalışıyor.

kolay gelsin.

hocam çok teşekkürler ..merak ettiğim bu işlem kaç dk sürüyor? haftaiçi çocukların dersi oluyor, derste yüklemek zor olacak..haftasonu okulda kurs oluyor,o zaman gelip yüklesem 14 tane akıllı tahtam var çok sürer mi ki?

enginozdil' Alıntı:
ngezen' Alıntı:
linkin çalışıp çalışmadığını tekrar tekrar deneyip öyle paylaştım. şuan yine denedim direk indirmeye başladı. sıkıntı yok yani.

ben imaj dosyasını direk vestel teknik servis elemanlarından almıştım, burdan indirmedim yani. ama çalışıyor.

kolay gelsin.

Engin hocam sen hiç flash'dan kurdun mu ben harddiskten 15-20 dk kurdum flashdan 30 dk sonra gitmiştim gelince kurmuştu. ama en az 40 dk filan kurmuştur. SSD çalışsaydı çok süper olacaktı. Ama acronis imaj alıp denemeler yapacağım. SSD ile bir şekilde kurmalıyım. :)

fatihkultukturkan' Alıntı:
enginozdil' Alıntı:
ngezen' Alıntı:

kolay gelsin.

Engin hocam sen hiç flash'dan kurdun mu ben harddiskten 15-20 dk kurdum flashdan 30 dk sonra gitmiştim gelince kurmuştu. ama en az 40 dk filan kurmuştur. SSD çalışsaydı çok süper olacaktı. Ama acronis imaj alıp denemeler yapacağım. SSD ile bir şekilde kurmalıyım. :)

Adamım en son yaptığımızı iptal etmeseydin belki de ssd olmuştu :) Bir daha deneyelim mi yeni kutunla.

the_korsan' Alıntı:
enginozdil' Alıntı:
ngezen' Alıntı:

kolay gelsin.

Adamım en son yaptığımızı iptal etmeseydin belki de ssd olmuştu :) Bir daha deneyelim mi yeni kutunla.

Sen öğleden sonra acronis 2013 al gelsene onu deneyelim.

nurhayat' Alıntı:
hocam çok teşekkürler ..merak ettiğim bu işlem kaç dk sürüyor? haftaiçi çocukların dersi oluyor, derste yüklemek zor olacak..haftasonu okulda kurs oluyor,o zaman gelip yüklesem 14 tane akıllı tahtam var çok sürer mi ki?
hocam bir tahtaya imaj yükleme işlemi yaklaşık 30-40 dk. sürüyor. bu süreyi 14 ile çarpın :)

enginozdil' Alıntı:
nurhayat' Alıntı:
hocam bir tahtaya imaj yükleme işlemi yaklaşık 30-40 dk. sürüyor. bu süreyi 14 ile çarpın :)
PEKİ..

enginozdil' Alıntı:
ngezen' Alıntı:

kolay gelsin.

o kadar fark olur tabii. biri ssd hdd diğeri usb bellek :)
flash'dan iki tahtaya kurdum yaklaşık 30-40 dk kadar sürüyor.

siz ssd ile tekrar deneyin de olursa belki bizde ssd alırız :D

enginozdil' Alıntı:
ngezen' Alıntı:

kolay gelsin.
tamam hocam çok teşekkürler ben linki kaydedip tekrar deneyeyim

enginozdil hocam çok teşekkür ederim tam aradığım yardımdı. Çok sağolun. Ben de sırf bu iş için 32 gb flash disk aldım, yararlı olacak :)

Geri