eylem daha güzel olsun

Kodla Büyü

esenordelarthe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
eylemle ilgili bilgiler (saat gibi) son anda değişmesin, istesek bile hepimiz her an forumu takip edemiyoruz
eylem hemen bitmesin, tanışalım, oturup konuşalım
eyleme zorla eş-dost-veli kimi getirebiliyorsak getirelim
talim terbiye kurulu başkanlığı önünde de eylem yapalım
bakanlık ana binasında çalışanların bile haberi olmamış bir de hafta-içi toplanalım

bir sonraki eylemde görüşmek üzere

HOCAM HAFTA İÇİ OLSA 10 KİŞİ GELMEZDİ
zira ankarada çalışan bt öğretmenleri yoktu ki
ankarada oturan çalışan gelmiyo
biz il dışından geldik

Bizim hedefimiz medya olmalı. Medyaya yansımadıktan sonra istersen MEB binasını taşla bişey değişmez. Görüyorsunuz nasıl kulak tıkadıklarını. Yeni eylem 2bin kişiyle seçimden önce olmalıdır. Bu sefer daha organize olmalıyız. İlçe ilçe koordinator seçelim.koordinator o ilçedeki bilişimcileri toplayıp getirsin. Medyanın ilgisini çekecek şekilde tiyatro gibi bişey yapabiliriz. Yada bilg. şeklinde bir kocaman maket.

ergin_tastan' Alıntı:
İlçe ilçe koordinator seçelim.koordinator o ilçedeki bilişimcileri toplayıp getirsin. Medyanın ilgisini çekecek şekilde tiyatro gibi bişey yapabiliriz. Yada bilg. şeklinde bir kocaman maket.

bu da iyi fikir

esenordelarthe' Alıntı:
eylemle ilgili bilgiler (saat gibi) son anda değişmesin, istesek bile hepimiz her an forumu takip edemiyoruz
eylem hemen bitmesin, tanışalım, oturup konuşalım
eyleme zorla eş-dost-veli kimi getirebiliyorsak getirelim
talim terbiye kurulu başkanlığı önünde de eylem yapalım
bakanlık ana binasında çalışanların bile haberi olmamış bir de hafta-içi toplanalım

bir sonraki eylemde görüşmek üzere
Bir daha ki seferede talim terbiye kurulunun önünde eylem yapalım, hazır sesimizi duyurmuşken susmamak lazım...
Seçime kadar bu düzenleme olmaz ise seçimden sonra hiç şansımız yok...
Eylem yine haftasonu olursa ben inanıyorum bu sefer çok daha fazla kalabalık olacağız.......

Hafta İçi biz denedik İstanbulda kimse gelmedi.
Hocam 2 çeşitiz biz.
1.si "ya gitsemiydim?" diyip ses getirdiğini de görünce "ulan keşke ben de gitseydim" diyenler.
2.si de müdürü çağırıp "seni norm fazlası yaptım kendine okul ara" diyene kadar ..tin sene gelmeyecek olanlar.
Biz 1.lerle 500 oluruz bi dahaki sefer.

aa pardon bi de tekme yediği halde yarabbi şükür diyip yeni okuluna gidenler vardı. #ulanhalanormfazlasıyım.

aliu_71' Alıntı:

Aralarında dedeler nineler var, onların sayısına göre eylem normal. Biz 10 bin kişiden 500 ünü toplayabilirsek büyük iş olur gerçekten. Rahatı bozulan, bozulacağından korkan ya da konuya duyarlı, bbnete girerek eylemden haberi olup işinden gücünden ailesinden fedakarlık yapacak 500 kişi.

Bunu bir üniversite arkadaşları buluşması gibi organize edersek bence daha iyi toplanırız. Biz düğün dernek dendiği zaman toplanıyoruz mesela, şehir farketmiyor. Eylem gününe denk gelecek şekilde herkes sınıf arkadaşlarıyla buluşma ayarlayabilir.

şahsen bu eylem istanbulda olsa idi, yada istanbulda olsa ben kendimde dahil en az 4 kişi getiririm. annemle birlikte tutarım pankartı :) ablalarda yardım eder. ama ya zümreler ?

Hangi eylem, kimle eylem, kimin için eylem, ne gerek var ki, herşey güllük gülistanlık, 3 okula gitmiyor nasıl olsa, Müdürü 9 3' e izin veriyor, her zaman bu şekilde devam edeceğinin garantisi de var nasıl olsa.

Bırakın arkadaşlar bu sefer gelirler davasını bırakın.

böyle bir organizasyon için üniversitedeki hocalarımızı devreye sokmalıyız bence. onlara bir şekilde ulaşıp durumu anlatmalı ( eminim onlar da habersizdir) ve onlardan istemeliyiz daveti. eğer onlar mezun öğrencilerini ve henüz mezun olmayan öğrencilerini davet etseler eminim çok daha etkili olur. belki içlerinde aktif destek olabilecek hocaları bile bulabiliriz

tişört ile sessiz eylem yapabiliriz..

öğrencilere versekk... 100 tane tişört... velilere versek.... tanesi 5 tlden 500 tl yapar. her ilde meydanlarda yapılabilir..

Geri