Farklı binalardaki farklı pc ler ?

Kodla Büyü

izmirli_312

Aktif Üye
farklı binalardaki farklı pc ler için hızlı bir ağ altyapısı için önerilerinizi alabilirmiyim. aynı ortamda lan(yerel ağ bağlantısından) dan yapılan bu işlemi uzak masaüstü programlarıyla değil de başka nasıl yapabiliriz. uzak masaüstü bağlantısı değilde uzak dosya erişimi ve paylaşımı istiyoruz. değişik ve profesyonel yardımlar için de tavsiyelerinizi alabiliriz. teşekkürler

Kablosuz ağ için öneri istiyorsanız, Ubiquiti Picostation M2HP öneririm. Oturduğum dublekste, yan binadaki iki dublekste, ve geniş sokağın karşısındaki bir dublekste çekiyor, sokakta 150-200 metreye kadar çekiyor. Evin dış duvarında takılı. POE olduğu için tek kablo ile motajı rahat. Çok başarılı bir ürün. Almak isterseniz satan arkadaşımıza yönlendirebilirim.

Ağ alt yapısı derken bunu değil de yazılımları kastettiyseniz, ftp ve web sunucu kurarak bu işi rahatlıkla görebilirsiniz. zFTP server ücretsiz oldukça başarılı bir sunucu. Internet'e açık olarak kullanıyorum bazen proje çalışmalarımızda. Dropbox internet üzerinden güzel bir paylaşım ortamı sağlıyor ama ücretsizinde kapasite sınırlı.

Sorunuzdan anladığım kadarı ile, aklıma gelenler bunlar.

eya' Alıntı:
Kablosuz ağ için öneri istiyorsanız, Ubiquiti Picostation M2HP öneririm. Oturduğum dublekste, yan binadaki iki dublekste, ve geniş sokağın karşısındaki bir dublekste çekiyor, sokakta 150-200 metreye kadar çekiyor. Evin dış duvarında takılı. POE olduğu için tek kablo ile motajı rahat. Çok başarılı bir ürün. Almak isterseniz satan arkadaşımıza yönlendirebilirim.

Ağ alt yapısı derken bunu değil de yazılımları kastettiyseniz, ftp ve web sunucu kurarak bu işi rahatlıkla görebilirsiniz. zFTP server ücretsiz oldukça başarılı bir sunucu. Internet'e açık olarak kullanıyorum bazen proje çalışmalarımızda. Dropbox internet üzerinden güzel bir paylaşım ortamı sağlıyor ama ücretsizinde kapasite sınırlı.

Sorunuzdan anladığım kadarı ile, aklıma gelenler bunlar.

Kablosuz ağ ile değil de birbiriyle sadece internet üzerinden iletişim sağlayacak bir ağ istiyoruz.alakasız yerler için kullanabileceğimiz bir ağ.
(sanal ağ sürücüsü) kurarak işleri halletmeye çalışıyorduk. ftp server ile de çok sağlıklı çalışamadık verim alamadık. filezilla ftp server hakkında bilginiz varmıdır?

biraz daha özetleyeyim. bu bilgisayarlar ortak olarak office programlarını açıp düzenlesinler bize yeter. ama hız bu noktada önemli olduğundan teklif istedim. ortak çalışan pc ler hızlı bir şekilde ulaşıp işlem görebilsinler bize yetecek.
fikriniz için teşekkür ederim

docs.google.com güzel bir çözüm evet hocam. ama sıklıkla office programlı kullanılıyor diye düzelteyim. haricen paylaşılması gereken dosyalar için yolda kalabiliriz. Filezilla FTP server da hız nasıl hocam? söylediğim gibi FTP serverdan çok verim alamamıştık. bağlantı hızımız oldukça iyi olmasına karşın hernedense word dosyasını bile açıp kaydederken kasılıyoruz da kasılıyoruz.

izmirli_312' Alıntı:
farklı binalardaki farklı pc ler için hızlı bir ağ altyapısı için önerilerinizi alabilirmiyim. aynı ortamda lan(yerel ağ bağlantısından) dan yapılan bu işlemi uzak masaüstü programlarıyla değil de başka nasıl yapabiliriz. uzak masaüstü bağlantısı değilde uzak dosya erişimi ve paylaşımı istiyoruz. değişik ve profesyonel yardımlar için de tavsiyelerinizi alabiliriz. teşekkürler
...
sanırım istediğiniz böyle birşey
https://secure.logmein.com/welcome/products/
..
ben FREE versiyonunu kullandım sorunsuzca. TeamWeaver gibi remote kontrol sağlayabiliyorsunuz sorunsuzca
PRO versiyonunu da trial olarak kullandım. dosya transferi yapabiliyordunuz. gayet te hızlıydı. (karşı tarafın gönderme hızı + sizin indirme hızınıız ile alakalı)
birde yeni ignitition versiyonunu çıkarmışlar. onun özellikleri hakkında bilgim yok
..
burdaki ekran görüntüleri de program hakkında bilgi verir
http://www.forumalev.net/programlarin-r ... aktan.html

Not : Free sürümünde süre sınırı yoktur. sadece özellik kısıtlaması vardır...

izmirli_312' Alıntı:
docs.google.com güzel bir çözüm evet hocam. ama sıklıkla office programlı kullanılıyor diye düzelteyim. haricen paylaşılması gereken dosyalar için yolda kalabiliriz. Filezilla FTP server da hız nasıl hocam? söylediğim gibi FTP serverdan çok verim alamamıştık. bağlantı hızımız oldukça iyi olmasına karşın hernedense word dosyasını bile açıp kaydederken kasılıyoruz da kasılıyoruz.

Filezilla FTP serverı beğenmedim, biz zFTP server kullanıyoruz çok memnunuz. Yalnız burada hızlarının upload hızlarınızla kısıtlı olduğu için daha çok sıkıntı yaşarsınız gibime geliyor. Bunun farkındasınızdır zaten. zFTP servis olarak da kurulabiliyor.

Ofice dosyaları için sürekli birlikte çalışma işi FTP ile olacak iş değil. Arkadaşların dediği gibi docs.google.com ya da Ofis 365 bu iş için uygun. Ofis 365 henüz çıkmadı hatırladığım kadarı ile beta idi enson.

Son olarak dropbox ofis dosyaları için iyidir, değişiklik yapılırken yanlışlıkla arada sürüm kaynaması çok zor, sürekli arşivliyor zaten. Web arayüzünden silinen sürümlere bile geri dönmek mümkün.

Geri