Fatih fotokobi makinesi Kyocera ağdan yazdırma ayarları

Kodla Büyü

wgolf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
selam arkadaş yazıcı ağda gözükmüyorsa
cihazın içine girin (sistem)
kullanıcı adı : Admin
şifre admin:Admin
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
ip adresi olarak modeminiz 192.168.1.1 kullanıyorsa
ip adersi olarak:192.168.1.200 gibi bir değer verin
ip gecidi olarak:192.168.1.1 girin
ip maskesi:255.255.255.0 girin
cihazı yeniden başlatın
sonra internet explrer 192.168.1.200 yazın yazıcı sayfası açılıyorsa tammadır
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

Ağdan bağlantı sağladım her bir öğretmene şifre atandığı için oturum açma açıldığı zaman ağ üzerinden yazıcıya belge gönderildiğinde geçersiz kullanıcı kimliği diye uyarı geliyor. Oturum açma iptal edildiğinde sorunsuz yazdırıyor. Oturum açma açık haldeyken ağ üzerinden nasıl kullanabiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu yazıcı etherneti ile doğrudan modeme bağlı değil miydi? Bilgisayarlara tanıtırken Ağ yazıcısı değil, Yerel yazıcılardan bağlantı noktasını Standart TCP/IP Port seçip sonraki aşamada yazıcının ip adresini yazarak tanıtmıştım ben.

wgolf' Alıntı:
selam arkadaş yazıcı ağda gözükmüyorsa
cihazın içine girin (sistem)
kullanıcı adı : Admin
şifre admin:Admin
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
ip adresi olarak modeminiz 192.168.1.1 kullanıyorsa
ip adersi olarak:192.168.1.200 gibi bir değer verin
ip gecidi olarak:192.168.1.1 girin
ip maskesi:255.255.255.0 girin
cihazı yeniden başlatın
sonra internet explrer 192.168.1.200 yazın yazıcı sayfası açılıyorsa tammadır
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

hocam her şey güzelde \\NM9EE320\LP1 ismi hangi model için geçerli ya da bütün kyocera modelleri için geçerli mi?

model mesajda yazıyor ismi öğrenmek icin verdiğin ip gir örnek 192.168.1.200 orda host ismi yazar onu kullanırsın aynı makineyi olivetti de başka markalarda kullanıyo sadece ismi değişiyor .

teşekkürler hocam. ben bi soru sorayım. geçen ağa bağlamadan önce xp yüklü bilgisayara kurulu idi bu fotokopi makinesi. xp yüklü bilgisayarlardan çıktı alıyorken, 7 yüklü bilgisayarlardan bir türlü bağlantıyı sağlayamamıştım. her ne kadar ağdan bağlantı sağladıysak da bu sorunu çözebilen var mı acaba?

tahres48' Alıntı:
Ağdan bağlantı sağladım her bir öğretmene şifre atandığı için oturum açma açıldığı zaman ağ üzerinden yazıcıya belge gönderildiğinde geçersiz kullanıcı kimliği diye uyarı geliyor. Oturum açma iptal edildiğinde sorunsuz yazdırıyor. Oturum açma açık haldeyken ağ üzerinden nasıl kullanabiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

evet,bizim okulda da öyle. herkesin bir kullanıcı şifresi var ve bilgisayardan yazdır deyince hata veriyor. yazdırmıyor. bununla ilgili bir ayar varmıdır acaba

biz de de aynı sorun var. herkesin şifresi olduğu için ağdan yazdıramadım makinayı tanıtmama rağmen... cevap verebilecek arkadaşlar yardımm.... :)

narp' Alıntı:
biz de de aynı sorun var. herkesin şifresi olduğu için ağdan yazdıramadım makinayı tanıtmama rağmen... cevap verebilecek arkadaşlar yardımm.... :)
herkese şifre verdin buraya kadar tamam..peki kişi sayısı kadar da hesap açtın mı hocam...yani ahmet hesabı oluşturacaksın...ahmet hesabı oluşturduktan sonra ahmet kullanıcısı oluşturacaksın...ahmet kullanıcısını ahmet hesabına ekleyeceksin....bir de böyle dene...bunun nedeni hangi öğretmen ne kadar fotokopi çekmiş onun hesabını tutmak...ağdanda belki böyle bir hesap istiyordur...kullanıcı tek başına yeterli değildir belki bir dene derim ben.

narp' Alıntı:

Bende baa uğraştım ama beceremedim bu sorunu nasıl çözebileceğiz acaba

Geri