Fidye Virüsü

Kodla Büyü
Madem tek bir kodla hepsi çözülüyorsa bana bunu çözüp kodu çözerseniz bende diğerlerine uygularım. saygılarımla.

Ekli dosyalar

• DALGA AKINTI VE KIYI TİPLERİ SORU.pdf.rar
    409.2 KB · Görüntüleme: 19
nazmi21' Alıntı:
Madem tek bir kodla hepsi çözülüyorsa bana bunu çözüp kodu çözerseniz bende diğerlerine uygularım. saygılarımla.

TORBALI ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 9.SINIF COĞRAFYA DERSİ ADI :………………………... SOYADI:……………………..….. SINIFI :9/….NO :………. DALGA-AKINTI VE KIYI TİPLERİ TEST 1

işlem tamam :)

guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/fidye-virusu-ccc-vvv-cozuldu-t148953.html
direk 7. adıma gidebilirsiniz şifreleriniz aşağıda:

Kod:
# Add your key(s) here.
known_keys = {
    b'9E3CCE9C5A2C1F730AD69D5EC44A818FBF15F2342CDB7AF2FBC5888D4979CFE1F33D2E54C9C94E6D43FE2D1A86E39194F7E3A218BF3940506CA07DA8FAD59C48': b'\xa8\x57\xc5\xc0\x84\x21\x59\xfa\x75\xbc\xc8\x12\x03\x93\x28\xc5\xd6\xc1\x93\xf6\x26\xb6\xd3\x57\xb5\x41\x67\x4d\x62\x10\x90\x84',

}

crypt uzantılı dosya için çözüm çalışıyor mu acaba?

örnek olarak ekteki dosyayı gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• carpma.pps.rar
    233.8 KB · Görüntüleme: 16
DotCom' Alıntı:
crypt uzantılı dosya için çözüm çalışıyor mu acaba?

örnek olarak ekteki dosyayı gönderiyorum.
hocam bunun çözümü var yalnız aynı dosyanın hem şifreli hemde şifresiz versiyonu lazım.
http://www.bleepingcomputer.com/news/se ... ansomware/

burada kaspersky ın bir programı paylaşılmış güncel bişey, örneğin belgelerimdeki örnek resimler şifrelenmiş hali ile şifrelenmemiş (temiz bir başka windowsdan aynı dosyayı bulabilirsiniz.) ikisini gösterince kurtarma keyini üretiyor.

burda paylaştığınız dosyanın aynısının şifresiz hali varmı umarım flsh bellekte hdd vs aynı dosya vardır.

kaspersky rannohdecryptor ile taratınca şifresiz halini oluşturmaya başladı.

şimdilik iyi gidiyor bakalım, 88 dosyadan 84 ünü çözebildi.

sırada var 8 bin küsür dosya

dosya boyutları büyüyünce çözme oranı düşmeye başladı. belirli boyutun üstündekilerde sorun yok ama 5 mb dan büyükleri olduğu gibi bırakıyor

Re: Ynt: Fidye Virüsü

BitDefender cryptoLocker AV çözümü güzel.Üstelik her hafta güncelleniyor.

Re: Ynt: Fidye Virüsü

COBOL' Alıntı:
BitDefender cryptoLocker AV çözümü güzel.Üstelik her hafta güncelleniyor.
Sizce işe yararmı?
Tedbirli olmak evladır deyu, malware nin yanı sıra bu AV de kurdum.

ESET TeslaCrypt temizleme aracı ile TeslaCrypt fidye yazılımını bilgisayarımdan nasıl temizleyebilirim ?
Eğer bilgisayar sisteminizdeki dosyalarınız kötü üne sahip TeslaCrypt fidye yazılımın yeni türevleri (V3 veya V4) tarafından şifrelendiyse ve şifrelenmiş dosyalarınız .xxx, .ttt, .micro, .mp3 gibi uzantılar aldıysa, ESET'in sizin için güzel bir haberi var.
http://support.eset.com/kb6051/?viewlocale=tr_TR

Geri