Galiba Okulumuz dolandırıldı :))

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaa arkadaşlar. Okulda hibe edilmiş fakat fiii tarihinden kalma bilgisayarlar vardı Tif'e girilmeyen hanidir yer işgal ettiği için bi firmaya verelim diyorduk.
Neyse bigün beni aradılar böyle böyle bi firma gelmiş alıyormuş dediler.
Okula geldi 2 kişi adamlar kargo minibüslerine benzer beyaz bir minibüsleri vardı.
Bizimde hiç aklımıza gelmedi etmedi bi güzel tarttıp bilgisayarları dolu kasa boş kasa. 272 kg geldi bilgisayar kasaları
Monitörleri almıyorlarmış neyse bizde durmasın siz onlarıda alın dedik
Ondan sonra adamlarla bir çay içtik bir bayanı aradı şirkette güyaa hesap numarasını memur verdi 190 tl dedi dedik 200 yap onu neyse 200 tl yaptı. gönderildi siz hesaba bakarsınız dediler. ondan sonra çıkıp gittiler ne kağıt imzalattık şu kadar teslim alınmış diye ne telefonlarını aldık ne araç plakasını yani hiçbir şeylerini bilmiyoruz. Nerden aklına gelir adamın göz göre göre gelip bunları yapacağı hesaba baktık ne para var ne bişeee
yani şimdi bize ilk yönlendiren adamı arıyoruz böyle böyle diee o da bilmiyor ne yapacağımız şaşırdık :?
bildiğimiz birşey zonguldakta bunları parçalarını ayırıp geri dönüşüm yapıyorlarmış
Varmı bilen eden bu firmaları?

hocam belgesiz, imzasız, telefonsuz iş mi olur. kusura bakmayın söylenecek söz yok bence...

hocam yanlış anlama, okulda seninle birlikte kaç idareci ve memur var sorması ayıp :lol:

o sıra 1 müdür yrd. 1 memur 1de ben vardım okulda müdürün toplantısı vardı diğer müdür yrd. cenazesi vardı.

Hocam inş. dolandırıcıları bulursunuz. Bilgisayarlar resmiyette kayıtlıysa işiniz zor direk CBS'lığına dolandırıldığınızı şikayetçi olduğunuzu bildirin.

200/3 66,6 kalan 20 krş memura toplam 200 adam başı verin 67 lira kimseye de anlatmayın sağda solda :p ayıp ayıp

Hocam sizin niyetiniz halis 3-5 kuruşta olsa devlet malı dediniz.Ama dolandıeıldı iseniz bu vebal mi siz bilerek bişey yapmamışsınız.Ancak vicdanen de rahat etmek için okulun extra işlerini yaparsınız ben derse geç kalırsam öğrencilerden helallik diliyorum ve okulun bir çok işine koşturuyorum.

siz devletin (eskide olsa) bilgisayralarını nasıl satıyorsunuz anlamadım.
Eğer satılacakca maliye satar.???!!!

hursitoney o konuya girersen çıkamazsın hocamlar bir hata yapmış üstelemeye gerek yok :) ayrıca devletin anladığı tek dil resmi yazı...

hocam hibe hibe devlet malı değildi. Tife bile işlenmediydi çok eski diyee zaten 15 in 5 i çalıştı. onlarda 32 mb sd ram li 1 gb hdd :)

geçmiş olsun çok daha büyük bir dolandırıcılık olabilirdi. küçük bir kayıpla büyük bir tecrübe kazanmışsınız bence. parasını cebinizden karşılasanız bile polise bildirin bence başkalarına yapmasınlar bunu.

hocam akşam akşam hiç gülesim yoktu
böyle bir hata ettin bari formda yazma cidden tam komedi

Hocam istense sizin idarenin idarecilik vasfı alınır ve adli süreç bile başlatılılır.(İdari ve adli soruşturma sonucu hapis cezası ile yargılanır)Tarafımdan benzer bir süreç izlenmiştir.Devletin bir kuruş değerinde olan bir şeyini bile böyle veremezsiniz.

kgunduz' Alıntı:
hocam hibe hibe devlet malı değildi. Tife bile işlenmediydi çok eski diyee zaten 15 in 5 i çalıştı. onlarda 32 mb sd ram li 1 gb hdd :)

O bilgisayarlar zaten hurda, hurda bile denmez. Ama iş yargıya intikal ederse kimseye bunlar hurda diye anlatamazsınız.

Allah beni HAKLIYKEN BİLE emniyete(polisin eline), mahkemeye(hakim ve savcının eline) düşürmesin.

Sakın şikayette bulunmak gibi bir hata da bulunmayın.

Zaten yaptığınız şaka ile güldürdünüz. Bunların hepsi şakaydı. Biz güldük.

bencede bu bir şakaydı.bu olayı burda kapatın gitsin.çok iş alırsınız başınıza diğer türlü

Nersinden tutarsanız elinizde kalan bir durum , hibe de olsa herşeyin taşınıra kaydedilmemesi sorun (ne kadar kötü olursa olsun kaydedilmeli şayet işe yaramayacaksa hibe kabul etmezsiniz.) bunun milli emlak tarafından dönüşüme gönderilmemesi veya ihale ile satılmaması sorun , izin alınmadan hiçbir dayanağı olmadan satılması bir kuruş da olsa ayrı sorun .
Bence meseleyi dallanıp budaklanmadan kapatın , başınız çok ağrır , ağrı kesici ile de geçmeyebilir.

Geri