Hangi izin türüne girer?

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar kızım dün ameliyat oldu bugün hastaneden çıkış yaptık, haliyle ebeveyn bakımına ihtiyacı var bu hafta kendim bakacağım ancak bunun için nasıl bir resmi izin hakkım var?Dr. Hastaneden çıkış olduğu için refakatçi izni olmuyor dedi, aile hekimimden mi istemeliyim ne yapmalıyım? Aslında 15 gün bakım gerekiyor bunun 1 haftası için kimden nasıl izin alacağım bilemedim.

Geçmiş olsun hocam. Benzer bir durum yaşadım.Hastane yatışının olduğu günler için refakatçi belgesi, çıkıştan sonra için rapor aldım mecburen. Refakatçi izni olmaz dediler. Ama çok ta araştırmadım. Resmi bişey var mıdır diye takipteyim konuyu

mazeret izni al hocam raporla uğraşma. mazeretini bildiren bir dilekçe yazıp mazeret izni al. okul müdürün genelde götürüp izin işini halleder ilçe mem e ama sen de götürüp derdini anlatabilirsin kendin giderek. Okula yaz mazeret iznini olsun bitsin

mazeret izni al hocam raporla uğraşma. mazeretini bildiren bir dilekçe yazıp mazeret izni al. okul müdürün genelde götürüp izin işini halleder ilçe mem e ama sen de götürüp derdini anlatabilirsin kendin giderek. Okula yaz mazeret iznini olsun bitsin
Onu da 1 gün verebiliyor müdürler Hocam. 1 hafta olmuyor ki. Amann yaşadığımız garipliğe bak öğretmenin izni çok ama küçücük çocuğa bakacak izni yok ne saçma.

Hocam çoğu yerde o mazeret izinleri altından daha değerli. Belli bir günün üzerine toplu mazeret izni vermiyor bazı kraldan çok kralcı yöneticiler

Geçmiş olsun. Allah şifa versin. Hocam aile hekimi durumu anlayacaktır. 5 gün rapor alın. Haftaya Bir daha alın. Toplu 12 gün zor olabilir aile hekimi için.

Maalesef refakat izni hastanede yatışta geçerli herles için. Diğer memurlarda yıllık izin var onu kullanıyor ama öğretmende yıllık izin diye birşey yok maalesef.

Yeni ÖMK'de daha mı kötü olacak bilmem. Zira yanlış haber değilse yaz tatili 1 aydan az olamaz ibaresi varmış. O durumda tatili azaltabilirler.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun hocam. Buna benzer durum yaşadım 1+1 ay refakat izni kullandık. Doktor buna uygun bir rapor vermişti (eşime) sorunsuz kullandık. Zaten yönetmelikte var hocam yeri, bakıma muhtaç, hayati tehlikesi olabilir bakılmazsa vs. gibi yıl içinde 3+3 ay kullanabilirsiniz en fazla

mazeret izni alabilirsiniz. 10 güne kadar mazeret izni hakkınız var. müdürün 1 günden fazla vermeme gibi bir durumu söz konusu olamaz. bana böyle bişey söyleyen müdürle mahkemelik olurum hiç durmam.
kaç güne ihityacınız var ise dilekçenize mazeretinizi ve gün sayısını yazın verin okula. onaymalasın da görelim. bundan daha geçerli mazeret mi var.

bunun dışında aylıksız izin de kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Mazeret iznini zaten müdür veremez. Kaymakam yetki devriyle 1 günlükleri siz verin demiştir.

mazeret izni alabilirsiniz. 10 güne kadar mazeret izni hakkınız var. müdürün 1 günden fazla vermeme gibi bir durumu söz konusu olamaz. bana böyle bişey söyleyen müdürle mahkemelik olurum hiç durmam.
kaç güne ihityacınız var ise dilekçenize mazeretinizi ve gün sayısını yazın verin okula. onaymalasın da görelim. bundan daha geçerli mazeret mi var.

bunun dışında aylıksız izin de kullanabilirsiniz.
Müdürün yetkisinde değil hocam. Kaymakam yetkili. O da müdüre kaç gün yetki devri vermiş ise onu verebilir. Bizde mesela 2 gün yetki verilmiş okul müdürüne

Müdürün yetkisinde değil hocam. Kaymakam yetkili. O da müdüre kaç gün yetki devri vermiş ise onu verebilir. Bizde mesela 2 gün yetki verilmiş okul müdürüne
o zaman dilekçe bir üst makama iletilir sayın hocam. bir üst makam da gereğini yapar. sonuçta yasal olarak 10 gün mazeret izin hakkımız var.

o zaman dilekçe bir üst makama iletilir sayın hocam. bir üst makam da gereğini yapar. sonuçta yasal olarak 10 gün mazeret izin hakkımız var.
Tabii ki var hocam da daha önce bizde yaşandı. kaymakamlar onay vermeyebiliyor. Umarım hocamıza kolaylık tanırlar. İnsanın Başına gelince sıkıntılar yaşanabiliyor maalesef

Tabii ki var hocam da daha önce bizde yaşandı. kaymakamlar onay vermeyebiliyor. Umarım hocamıza kolaylık tanırlar. İnsanın Başına gelince sıkıntılar yaşanabiliyor maalesef
İlk başladığım sene hiç unutmam ücretli öğretmenin babası vefat etmişti. Kadın gece haber alınca gitmiş. Sabah müdürü aradı durumu anlattı. Müdür izin yazdı kaymakamlıktan onay alacağı sıra kaymakam haberim olmadan nereye gitti. Gelsin geri kendisi alsın izni demiş. Müdür tekrar aradı durumu söyledi. Kadın madem öyle dedi faks ile istifası gönderdi. Bir daha da gelmedi.
Bunu da yapan kaymakam gördü bu gözler. Adam pislik yapmayı severdi.

Bu kişi kadrolu olsa nasıl olurdu bilemiyorum.

O gitti yerine vekaleten bakan kaymakam da tam tersi bir o kadar iyiyidi. Allah mülki amirlere insaf versin.

İnşallah hocamın işi de hallolur sıkıntısız.

Hocam hastanenin refakat izni olmaz dediği hasta hastanede yatarken verilen belgedir. Ama linte de görüleceği üzere hastane sonrasında da alınabilen bir refakat izni var. hastaneden, doktorunuzdan bakıma muhtaçtır diye bir belge isteyin. bu belgeye istinaden kurumunuzdan refakatçi izni isteyin.

Mazeret iznini kaç gün istersen okul yazıyor kaymakam onaylıyor. Ben annem ameliyat olmuştu 4 gün aldım. okulda evrağı hazırladılar kaymakama onaylattım.

Bizde de 1di sonradan da 0 dedi. Dediğine göre ilçe milli eğitim müdürü size yazı yazıp yazıyla bana gelsinler demiş. Çok saçma ama bir yandan da malesef bu durumu kullanan meslektaşlarım da var tek tük de olsa. Keşke böyle yapmasalar da biz de bu durumu yaşamasak. Bu sene sadece 1 gün rapor aldım onda da okulda fenalaştım, ertesi gün yine geldim. Onda bile gittiğim Dr. Özel hastane olmasına rağmen kan değerlerimi görene kadar bana sanki rapor için gelmişim muamelesi gösterdi, bir daha da öğretmenim derste fenalaştım demem zaten.
Böyle elzem durumlarda da insan uğraşmak zorunda kalınca canı sıkılıyor. Neyse ameliyatı yapan Dr. Normal rapor yazarım sana dedi öyle çözdük olayı. Versinler senelik bize de rahatlayalım

çocuğum hastalandığında aile hekiminden çocuk için rapor alıyorum ve " Annesi refakatinde istirahati uygundur" şeklinde ekliyor rapora o şekilde yapabilirsiniz hocam

İlk başladığım sene hiç unutmam ücretli öğretmenin babası vefat etmişti. Kadın gece haber alınca gitmiş. Sabah müdürü aradı durumu anlattı. Müdür izin yazdı kaymakamlıktan onay alacağı sıra kaymakam haberim olmadan nereye gitti. Gelsin geri kendisi alsın izni demiş. Müdür tekrar aradı durumu söyledi. Kadın madem öyle dedi faks ile istifası gönderdi. Bir daha da gelmedi.
Bunu da yapan kaymakam gördü bu gözler. Adam pislik yapmayı severdi.

Bu kişi kadrolu olsa nasıl olurdu bilemiyorum.

O gitti yerine vekaleten bakan kaymakam da tam tersi bir o kadar iyiyidi. Allah mülki amirlere insaf versin.

İnşallah hocamın işi de hallolur sıkıntısız.
Allah belasını imam selasını versin diyesim geldi içimden:) insanla uğraşan herkesi psikolojik testlerden geçirmeliler hasta olanları tedavi etmeden göreve geri göndermemeliler. 1 hayatımız var şurda, bu hasta insanlar onu da zehir ediyor insana.

Verilmesi zorunlu mazeret izinleri den biri

Memura, isteği üzerine eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba
veya kardeşinin ölümü halinde ölüm tarihinden itibaren yedi gün izin verilir

Kaymakam saçmalamış

Geri