Hazırlık Sınıfı Okuyanlara Kademe İlerlemesi

Kodla Büyü
sayın hocalarım
üniv'e kadar tüm kademelerdeki hazırlıklardan,
1 kademe ilerlemesi alırsınız takipçisi olun hakkınızı arayın.

deliboran' Alıntı:
sayın hocalarım
üniv'e kadar tüm kademelerdeki hazırlıklardan,
1 kademe ilerlemesi alırsınız takipçisi olun hakkınızı arayın.

üniversitede okuduğumuz hazırlık ve derece verilmememsi kadar saçma bir durum varmıdır

Orta okul da okuduğumuz hazırlık sınıfı için kademe ilerleme alabiliyor muyuz.

ne yapmak gerekiyor diplomam yok okuldan bir belge mi almk gerekiyor.

ne yapmak gerekiyor diplomam yok okuldan bir belge mi almk gerekiyor.

yogunesb' Alıntı:

Evet alabiliyoruz. Okuduğunuz okuldan hazırlık sınıfı okuduğunuza dair bir belge almanız yeterli eğer Diplomanızda yazmıyorsa. Ben karne göndermiştim, ilden aradılar zor ikna ettim. Gerçi müdür bey ikna olmazsa belge alır tekrar gönderirsiniz demişlerdi ses çıkmadı.

hem orta okul, hemde liseda hazırlık okuyanlar ayrı ayrı kademe alabiliyormu.. Yoksa maksimum 1 mi bu olay...?

silver_eagle' Alıntı:
hem orta okul, hemde liseda hazırlık okuyanlar ayrı ayrı kademe alabiliyormu.. Yoksa maksimum 1 mi bu olay...?

İkisine de alınabiliyor.

yogunesb' Alıntı:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 2 nci fıkrasında “Dört yıl süreli yüksek öğrenimi bitirenlerden yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar sıfatını almış olanlar ile bunlardan öğretmenlik hizmetinde çalışanlar, Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu, Erkek Teknik Öğretmen Okulu ve Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunları, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi ile Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu mezunları, Teknik Eğitim Fakültesi (Yüksek Teknik Öğretmen Okulu) ve Güzel Sanatlar Fakültesi, (İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) mezunları, öğrenimlerine göre tespit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece,” ve 6 ncı fıkrasının (b) bendinde “Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir.”hükmü yer almaktadır.

bir dilekceye bakar hocam bu iş

peki arkadaşlar ilk yıl atanamayıp özel kurumda sözleşmeli çalışmıştım onunla ilgili çalıştığım kurumdan belgemi de aldım bununla da kademe ilerlemesi alınabilir diye duymuştum doğru mudur?
eğer doğruysa hem hazırlık için hem de sözleşmeli 1 yıl çalıştığım için dilekçe ayrı ayrı mı yazmam gerekiyor :?:

gelişimci' Alıntı:
peki arkadaşlar ilk yıl atanamayıp özel kurumda sözleşmeli çalışmıştım onunla ilgili çalıştığım kurumdan belgemi de aldım bununla da kademe ilerlemesi alınabilir diye duymuştum doğru mudur?
eğer doğruysa hem hazırlık için hem de sözleşmeli 1 yıl çalıştığım için dilekçe ayrı ayrı mı yazmam gerekiyor :?:

hocam sizinki sanırım hizmet birleştirmeye girer bu konuda araştır ama genelde bu işi emekliliğe yakın yapıyorlar :) getirisinden cok götürüsü olan bir durum sanırım

cagdas' Alıntı:
lisede hazırlık okuyanlara kademe var, üniversitede okuyanlara verilmiyor bildiğim kadarıyla. bu yüzden alamadım ben çok saçma.

aynen öyle.. devlet işleri mantıklı olmuyor..

üniversitede hazırlığa kademe olmaması sadece yönetmeliğin güncelliğini yitirmesinden kaynaklanıyor...başka hiçbişey değil bunun adı...

üniversitede hazırlık okuyupta kademe alan var mı acaba boş yere belge almak istemiyorum

hocam yok..en azından ben almadım..yönetmelikte sadece oratokul ve lise diyor...güncellenmesi lazım ama sendikalar yatmaktan buna fırsat gelmiyor

memo41' Alıntı:
hocam yok..en azından ben almadım..yönetmelikte sadece oratokul ve lise diyor...güncellenmesi lazım ama sendikalar yatmaktan buna fırsat gelmiyor
Gerçekten çok saçma lise hazırlık ile üniversite hazırlık arasında pek bir fark göremiyorum.

fark olarak bana kalırsa üniversitede hazırlığa daha çok kademe verilmeli..ama mantık aranmaz bu tip şeylerde

mfk' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
lisede hazırlık okuyanlara kademe var, üniversitede okuyanlara verilmiyor bildiğim kadarıyla. bu yüzden alamadım ben çok saçma.
evet enteresanmış.
Ben de işleteceğim de şu derece, kademe, uygulamalı eğitim vs. muhabbetilerinin düzelmesini bekliyorum sabırla.

öyle saçma ki.. burası türkiye..

Yeni başlık açmayım dedim.

Lise Anadolu İ.H.L. mezunum.
Ortaokulda hazırlıktan 1 kademe ve liseyi 4 yıl okuduğum için ordanda 1 kademe alma hakkım var.

Benim kafama takılan.
Ben Ank. Üniv. de 2 Yıllık Bilg. Programcılığı okudum daha sonra DGS sınavı ile K.T.Ü. Bilgisayar öğretmenliğine 2. sınıftan başlayarak orayıda bitirdim. 2 yıl programcılıktan almam gereken bir kademe varmıdır acaba. Dayandırılacak madde varmı?

mrgece' Alıntı:
Yeni başlık açmayım dedim.

Lise Anadolu İ.H.L. mezunum.
Ortaokulda hazırlıktan 1 kademe ve liseyi 4 yıl okuduğum için ordanda 1 kademe alma hakkım var.

Benim kafama takılan.
Ben Ank. Üniv. de 2 Yıllık Bilg. Programcılığı okudum daha sonra DGS sınavı ile K.T.Ü. Bilgisayar öğretmenliğine 2. sınıftan başlayarak orayıda bitirdim. 2 yıl programcılıktan almam gereken bir kademe varmıdır acaba. Dayandırılacak madde varmı?

Hocam anadolu hazırlıktan alabilirsiniz sadece. Üni eğitiminden alamıyorsunuz. Teknik eğitim okumuş olsaydınız 8/1 den başlardınız. Tezli YL yapmış olsaydınz 1 kademe alırdınız.

Ortaokulda hazırlıktan 1 kademe
Liseyi 4 yıl okuduğum için 1 kademe alma hakkım var
şeklinde belirttim dilekçemde.
Cevabını bekliyorum şu anda.
bakalım ne olcak

Geri