her şey internet explorerda açılıyor ?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
exe uzantılı dosyalar internet explorerda açılıyor ne kayıt defterine girebiliyorum nede başka bir exe uzantılı dosyayı çalıştramıyorum. çözmü nedir bilen var mı yardım edebilecek ?

alideniz2000' Alıntı:
pawofeagle' Alıntı:
exe uzantılı dosyalar internet explorerda açılıyor ne kayıt defterine girebiliyorum nede başka bir exe uzantılı dosyayı çalıştramıyorum. çözmü nedir bilen var mı yardım edebilecek ?
işletim sisteminin tamamen sapıttığı böyle durumlarda
dosyaları yedekleyip,
sistemi yeniden kurmak diye bir seçenek olabilir mi?

sistemi geri yükleme noktası oluşturulmamış malesef :/

şunu bi çalıştırın, sonra dönersiniz...

Ekli dosyalar

• MicrosoftFixit50194.rar
    221.5 KB · Görüntüleme: 1,581
bunun için formata ne gerek var yaa..tek tıkla hallolumuştu benim karşılaştığım sorunda da herşey media player ile açılıyordu, exe fix reg diye bi dosya vardı tıkladık, sorun çözülmüştü...

hiç bir yere girmesine gerek yok zaten, bu bahsettiğim dosya hazır yapılmıştı zaten, ve sorunun ne olduğunu neler yapamadığını biliyorum çünkü böyle bi sorunlu pc gördüm okumakla yetinmedim yani, çözdük diyoruz ahkam kesmiyoruz..bak keyfine...

:+1: :+1: :+1:
EynelMefer' Alıntı:
bunun için formata ne gerek var yaa..tek tıkla hallolumuştu benim karşılaştığım sorunda da herşey media player ile açılıyordu, exe fix reg diye bi dosya vardı tıkladık, sorun çözülmüştü...

sıkıntı halledildi benzer bir kayıt defteri düzenleyici ile sorunu çözdüm. cevap yazan herkese teşekkürler

EynelMefer' Alıntı:
en ufak sıkıntılarda format diyenlere gelsin...

haklısınız hocam. format her zaman en son çaredir. önce başka çözüm yolu var mı diye bi araştırmak lazım olmadı son çare format atmak.

alideniz2000' Alıntı:
pawofeagle' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

sıkıntı halledildi benzer bir kayıt defteri düzenleyici ile sorunu çözdüm. cevap yazan herkese teşekkürler
microsoftun ekip kursa asla tahmin edemeyeceği sorunlar yaratıyorsunuz.
verilen cevapları ciddiye almıyorsunuz.
sonra ne oluyorsa "sorunu" hallediyorsunuz.
madem hallediyorsunuz
neden yardım istiyorsunuz?

1. sorunu ben yaratmadım... her zamanki gibi karşıma böyle sorunlu bir bilgisayar geldi
2. verilen cevapları her zaman ciddiye alırım ve açtığım konuda cevap yazan herkese saygım sonsuzdur.
3. sorunu buraya sorduktan sonra öyle beklemiyorum nette de sorun ve çözümü ile ilgili araştırmalar yapıyom ve bunların sonucunda problemi çözmemden daha doğal bir şey olamaz çözdükten sonra da burdada belirterek hocalarımı bu konu ile daha fazla meşgul etmemek için belirtiyorum.
4. herkesin her konuda yardıma ihtiyacı vardır. ve bu sitedeki tüm öğretmen arkadaşlarımın birisini bir sorunu olduğunda ona yardımcı olacağını biliyorum.

google yaz , en az kaç kişi karşılaşmış bir gör, insanlar nasıl çözüm bulmuş bir gör, verilenleri yada senin dediğini yapsa zaten hala yedekleme ıvır zıvırıyla uğraşıyordu,zaten halletmek için soruyor , yoksa ağlama duvarımı burası yazsın otursun insanlar, kendide bi yandan elbette ki uğraşacak arada yazılanlara bakacak..neyse sen adacığına otur, haa sakın açılayım başka yerler keşfedeyim deme adada bile gezinme sakın, bişeyler öğrenirsen ne olur sonra halin...
nese sorun hallolmuş, seninle tartışmak da gereksizdir şimdi (sence),sencene uyuyorum... alideniz2000 e ...

EynelMefer' Alıntı:
google yaz , en az kaç kişi karşılaşmış bir gör, insanlar nasıl çözüm bulmuş bir gör, verilenleri yada senin dediğini yapsa zaten hala yedekleme ıvır zıvırıyla uğraşıyordu,zaten halletmek için soruyor , yoksa ağlama duvarımı burası yazsın otursun insanlar, kendide bi yandan elbette ki uğraşacak arada yazılanlara bakacak..neyse sen adacığına otur, haa sakın açılayım başka yerler keşfedeyim deme adada bile gezinme sakın, bişeyler öğrenirsen ne olur sonra halin...
nese sorun hallolmuş, seninle tartışmak da gereksizdir şimdi (sence),sencene uyuyorum... alideniz2000 e ...

Aslında combofix'i bile kullanmaktansa format atmayı(imaj almak ve onu geri yüklemek en fazla yarım saat) tercih ederim.

combofix birçok yeri düzeltiyor ama bilgisayarın adeta kızlığını bozuyor, bir sürü yeri değiştiriyor.

Ufak sorun dediğiniz şey büyük ihtimalle bir virüs eseri ve virüs pek çok yeri değiştirmiştir.

Bu tip sorunlarda en kısa çözüm aslında imaj yüklemek. Ha, imajdan sonra birsürü program kurdum diyorsanız kısa yoldan çözerim ama bunlar üst üste birikirse birgün kesin formatı basarım yani imaj yüklerim.

imaj yüklemek güzel de işte herkes imaj almıyorki. kim ne anlar imajını almayı bilgisayarın. adam bozuluyo getiriyo sana :)

Geri