kablosuz ağ özelliği kapalı?

Kodla Büyü

bilisim55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
laptop ta win7 yüklü.kablosuz ağ özelliği kapalı olduğu için internete bağlanamıyorum.wireeles ağ bulamıyor.fn+f2 ile açık olmasına rağmen yine aynı...kablosuz ağ ayarlarına giriyorum devre dşı yazıyor.etkinleştiriyorum ama yine aynı devre dışı diyor..tekrar sistem kurdum ama yine aynı.ne yaptıysam olmadı...sorun nedir?

wireless driverı kurulumuyla beraber genelde, kablosuz yönetici yapılandırması programı kurulur. bu program windows kablosuz yöneticiyi devre dışı bırakıyor. sorun bunla ilgili olabilir.

windows 7 kurduğum için hepsini otomatik tanıyor.kablosuz yönetici yapılandırması programını nasıl iptal etcem?

wireless diriverını bulup yenidene yükleyin ..win7 kurunca bende de olmuştu...

bilisim55' Alıntı:
laptop ta win7 yüklü.kablosuz ağ özelliği kapalı olduğu için internete bağlanamıyorum.wireeles ağ bulamıyor.fn+f2 ile açık olmasına rağmen yine aynı...kablosuz ağ ayarlarına giriyorum devre dşı yazıyor.etkinleştiriyorum ama yine aynı devre dışı diyor..tekrar sistem kurdum ama yine aynı.ne yaptıysam olmadı...sorun nedir?

Büyük ihtimalle wiresless düğmesi kapalıdır.Bilgisayarın sağına soluna bakın önce adaptörü açın

Hocam eğer bilgisayarında Eset Nod32 kuruluysa ve 30 günlük deneme süresi bitmişse tuhaf bir şekilde wireless'i engelliyor. Bir türlü aktif hale getiremiyorsun. Tavsiyem, kuruluysa eseti kaldır. Bilgisayarı yeniden başlat. Sorun düzelecektir. Çok defa etrafımdaki arkadaşların başına gelmiş bir olay. Özellikle HP marka laptopta. Bu şekilde sorun çözmüşlüğüm çok oldu. :wink:

aynı sorun bende de var
anahtar açık olduğu halde kaplosuz özelliği kapalı diyor çözüm henüz bulamadım

Kablosuz ağ özelliğini açamıyorum. dizüstü bilgisayarımda kısayolu fn+F5 ama olmuyor. Ağ bağlantılarından durumu resim olarak ekledim. yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• kablosuzağ.jpg
    kablosuzağ.jpg
    31.9 KB · Görüntüleme: 51,865
benzer birşey başıma gelmişti tek hatırladığım bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet bölümünü kurcalamak oralara bir bakın isterseniz.

Kablosuz ağlar özellikler > yapılandır > gelişmiş sekmesinde radio on / off seçeneği büyük ihtimal disable olmuş olabilir . Enable yaparsanız sorununuz çözülebilir.

hocam o FN tuşlarının yanı sıra bazı bilgisayarlarda manuel bir switch de bulunuyor, dizüstü kasasının yanında veya ön tarafında yer alıyor, üzerinde bluetooth simgesi de olabilir. Bluetooth ve Kablosuz aynı anahtarla açılıp kapatılabiliyor.

Geri