Kayseride Vali Btr onaylarını reddetti. Sonunda Onayladı.

Kodla Büyü
Aşağıda paylaştığım gibi cümlelerle sürekli karşılaştığımız için benim hassas davranıp yanlış algılamam olabilir Hocam.

Hocam burada paylaşılan bir düşünce ya da tüzel, gönüllü çalışan bir kuruluşun görüşü bulunmuyor, basit bir mevzuat bilgisi yazmışım.

Derneğin 1080 öğretmen ile hazırladığı bir BTR görüş yazısı var, fırsat bulduğumuz ortamlarda kendi kişisel görüşlerimizi değil çalışmalarımızın sonuçlarını paylaşmaya gayret ediyor, destek sunan 1080 öğretmenin görüşlerini raporlamak için "birkaç kelimeyi bir araya getirmeyi" başardığımızı umuyorum.

Yukarıdaki gibi belki benim yanlış algılamamdır diyerek aynı cümleleri bir kere daha yazıyorum

Hocam kendi adıma bilgi paylaşırken bile ithamlarla karşılaşıyoruz. "iki cümleyi bir araya getimekten aciz" diyerek BTE Derneği için hatta fark etmeden BT Eğitimcileri için bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz sanırım.

Burada ya da atama bekleyen gençlerin gruplarında ne zaman bir mağduriyet olsa konunun BTE Derneğine gelmesini, BT Eğitimcilerinin her şeye rağmen birbirine düşmeden saygıyla BT eğitimi ve eğitimde teknoloji kullanımı adına bir arada kalmayı başardığı ve birlikte bir şeyler ürettiği önemli bir grup olarak çalışması olduğunu düşünüyorum.

Yazılanlar çizilenler bizim motivasyonumuzu ya da bizlerle birlikte üreten gayret gösteren arkadaşların algısını değiştirmiyor ama BTE Derneğinin kapısından bile girmeyen, bir çayımızı içmemiş, etkinliklerimize katılmamış biri olursa ve sadece mesajlardan tanımaya kalkan insanlar olursa o zaman yanlış algı oluşabilir.

Toplumdaki ihtiyacın büyük, hepimizin beklentilerinin yüksek olduğunu biliyoruz. Ders yükümüz, bilgimiz, enerjimiz, gücümüz yettiği sürece de gönüllü olarak çalışmaya gayret edeceğimizi umuyorum.

Bunu yolunuz Ankara Genel Merkezimize ya da Kahramanmaraş il temsilciliğimize düşerse çay içerken konuşmak ya da etkinliklerimize(ya da arka planda bizim olduğumuz etkinliklere) katıldığınızda eminim daha fazla fikir edinmenize imkan sağlayacaktır.
Burcu hanım çok güzel devlet görevlilerinin yetkilerini anlatmışsınız.Cok güzel fakat mağdur olan okullar, bilişime yetenekli gençlerin eğitimi, teknolojiden uzak öğretmenlerin yardım alması vb. Bir çok konuda Kayseri'de sadece bir kişinin kendi hırs ,düşünce vs ne söylerseniz söyleyin sebepsiz etkilenmesine sebep oluyor.Ben sizden şunu beklerim yarın bir randevu alıp Kayseri valisinin gözüne bakarak nelere sebep olduğunu anlatmanız .

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın emrine" karşı gelen Vali Bey' î hala CİMER' e, MEB' e şikayet eden ya da dava açan olmadı mı? Neyi, niye bekliyorsunuz? Anlamlandıramıyorum arkadaşlar. :D:D:D:D

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın emrine" karşı gelen Vali Bey' î hala CİMER' e, MEB' e şikayet eden ya da dava açan olmadı mı? Neyi, niye bekliyorsunuz? Anlamlandıramıyorum arkadaşlar. :D:D:D:D
Şikayet sisteminde doğrudan isminiz şikayet edilene gidiyor. Ondan sonra bir de şikayetlerde silsileyi takip etmediğiniz için ceza alırsınız. Aman diyeyim. Şikayeti olan kadrosunun bulunduğu okul müdürlüğüne şikayetini iletir. 15 gün içinde müdürlüğün çözebileceği bir sorun değil ise onlar da bir üste gönderir. Silsile usülü gider yukarı. Demedi demeyin sonra bak.

Görüş yazısı çıkmış Ankara Tren Garındaymış .
Trenle gelecekmiş.
Ankara - Kayseri arası, Erzurum Express ile 6-7 saat. Yazı sabah burada desene hocam.:) Esprisi bir yana gerçekten yazının içeriği de belli iken niye bu kadar beklenildi çok anlamsız. Daha önce Vali Bey'e onaya dair emir yazısı gönderildiği için aynı yazı ilgi tutulup gereği denilecek, bu kadar basit aslında. Anlayamıyorum, anlayamıyorum... :D:D:D:D

Öğretmenlerle eğlenen o kadar çok ki....
çünkü öğretmenler ama özellikle özverili çalışkan namuslu kendinden ödün verip birçok şeye koşturan öğretmenler özellikle bu tiplerdeki öğretmenler
eğlenmek için biçilmiş kaftandırlar bunlarla uğraşınca uğraşanların egoları yükselir-tatmin olur hayatta hiç birşey başaramamış olan idareciler birşey başarmış edasında kendiyle övünç duyar,
en kötüsüde nedir bilirmisiniz bu tür öğretmenlere ne iftira atarlarsa atsınlar kimse arkalarında da durmaz ve bu türden öğretmenler asla can yakacak tepki vermezler çünkü daha çirkinleşememişlerdir çirkinleşmeyi öğrenmemişlerdir.
ama birgün çirkinleşirlerseler onlar gibi olmaya karar verirlerse olacakları kimse kestiremez.

olya bir de pskiloji boyutuyla bakalım,hadi biz egitimciyiz her seyi eğitecegimiz iddasındayız,gercek boyle mi acaba?dogasıyla hareket ettiğinde egitecegimiz kitle ne yapacagız?gelin biraz kafa karıştırıp konuya biraz ara verelim belki de boyle bir psikoloji hakim boyuklerimizde ne dersiniz?
F03553FA-B9A9-4890-80C0-42DAB534BC57.jpeg

Arkadaşlar, Bakanlık Genelgelerinin bir geçerlilik süresi var mıdır? Örneğin, 2015 ve 2020 yılında gönderilen genelgeler; bu yıl geçerli olmazlar mı?

Ekli dosyalar

• Bakanlık Genelge.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 26
  • Bakanlık_Yazısı_10022020.pdf
    241 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar, Bakanlık Genelgelerinin bir geçerlilik süresi var mıdır? Örneğin, 2015 ve 2020 yılında gönderilen genelgeler; bu yıl geçerli olmazlar mı?
Bakanlık görüş yazısı OLUMLU yönde Kayseri il sınırlar içine girmiş hocam. İl mem de imiş. Valiye tekrar sunulacak bilgisi verildi bize ama şuan son durum nedir bilmiyorum.

Bakanlık görüş yazısı OLUMLU yönde Kayseri il sınırlar içine girmiş hocam. İl mem de imiş. Valiye tekrar sunulacak bilgisi verildi bize ama şuan son durum nedir bilmiyorum.
Eyvallah, teşekkürler hocam. Bir an önce, ne yapacaklarsa yapsalar da; şu belirsiz durum ortadan kalksa...

Kayserideki arkadaşlar, Btr görevlendirme probleminiz çözüldü mü, bakanlıktan görüş yazısı geldi mi, son durumunuz nedir?

Görüş yazısı olumlu yönde geldi. İl tekrar vali ye yazı ile başvurdu. 2. Kez vali onayını bekliyoruz. Bakalım bu sefer kaç gün bekleriz.

Vali Bey eğer görevlendirmeyi red etmek isteseydi zaten önceden ederdi.
Görüş yazısından sonra yapması biraz acayip olur.
Ben onaylayacağını sanıyorum.

Gözünüz aydın arkadaşlar. İnşallah bundan sonra hiç bir ilde böyle sıkıntılar yaşanmaz.

Geri