kazanılmış bir sözleşmeli öğretmen harcırah davası

Kodla Büyü

satrun_ogr

Site Gezgini
arkadaşlar şu adreste kazanılmış bir yolluk davası karar örneği ile birlikde bulunmaka. İhtiyacı olanlar incelesin..

http://www.turkegitimsen.org.tr/konsol/ ... 0_1130.pdf

ancak geriye dönük dava açabiliyormuyuz ben onu merak ediyorum. Yani burdaki davayı örnek gösterip geçmişte alamadığımız harcırahları
alabilir miyiz? bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim...

dostum davada adı gecen şahış benim. daha dün aldım haberini. bursa da isen sorun yok, bölge idare makemeleri bildiğime göre bağlı olduğu bölgeyi bağlıyor. başka bir bölge idare mahkemesinde örnek olmuyor. sıfırdan dava açman gerekiyor.

:) hocam hayırlı olsun.... Tüm sözleşmeliler için güzel bir haber...
Açalım açamsına da ben geçmişe dönük açılırmı diye düşünüyorum.
benim yerdeğiştirmem üzerinden iki yıl geçti. Zaman aşımı filan olmuşmudur aceba...

sağolasın hocam. bende 2009 da tayin oldum davayı bu öğretim yılı başı açtık. zaman çok sorun değil sanırım.

Hocam hayırlı olsunj umarım kazandığın dava diğer arkadaşlarada emsal olur.
geçmişe dönük dava açabilirsiniz. bunu bağlı olduğunuz sendika avukatlarından da yardım alabilirsiniz

Aynı durum bizde de var , sözleşmeli çalışan bir sağlık personelinin yolluk aldığını duymuştum , bunu da öğrendiğim iyi oldu, en kısa süre de okula dilekçe verip gelen red yazısı için bölge idare mahkemesine dava açacam.

hayırlı olsun ben tatvandan istanbula geldim bende açsam kazanırmıyım acaba :idea:

arkadaşlar herkese dilekleri için teşekkür ederim. Sendika avukatları ilgilendiler sağolsunlar. ben sadece dava harcını yatırdım 120 TL onuda kazanıldığı için geri ödüyorlar.

pardon ama hangi sendikaydı hocam... ben hiç bir sendikaya üye değilim.
sendika aracılığıyla dava açmak daha az masraflı mı oluyor.. bende işe yarıyacaksa
üye olabilirim. Hiç bir sendikanın sözleşmeliler adına bir faaliyet yapmadığını düşündüğüm için
hiç birine üye olmayı düşünmemiştim. Ama bu güzel bir gelişme. Siz ne dersiniz üye olmalı mı?

hocam çok katkısı oluyor. mesela bana dava açalım diyen sendikaydı. benden daha çok hakkımı aradılar doğrusu :) daha az masraflı evet. en azından sendika avukatı açıyor davayı, avukat masrafınız olmuyor. benim sendikam Türk Eğitim Sen ben hiçbir şeyle uğraşmadım her şeyi onlar halletti. hocam benim sendikam çok yardımcı oluyor ve ilgileniyor. kadro olayını sürekli takip ediyorlar. verilen kadro sözünün 502. günü sendika başkanı dahil yönetimin hepsi eylemdeydi. diğerleri neler yapıyor bir bilgim yok ama araştırın hocam, kısa sürede çok bilgi edinirsiniz. bence Sendika Şart !

Hocam hayırlısı olsun. Dava dilekçeniz olsaydı bizim için faydalı olurdu.Eğer varsa paylaşırsanız iyi olur :+1: . Tşk ederim.

mail adresini gönder sana gondereyim ben aldım hemde ıdare mahkemesı red verdiği halde bölge ıdare mahk ıtıraz ederek aldım
bu arada gorev yerın neresı eğer mersin ise boşuna açma kaybedersen avukat masrafı odersın

versace' Alıntı:
mail adresini gönder sana gondereyim ben aldım hemde ıdare mahkemesı red verdiği halde bölge ıdare mahk ıtıraz ederek aldım
bu arada gorev yerın neresı eğer mersin ise boşuna açma kaybedersen avukat masrafı odersın

versace bana gönderir misin?
fatihbulut@gmail.com
teşekkürler.

Geri