!!! KRAL ÇIPLAK !!!

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
MEB İsmet yılmaz bir açıklama yapıyor 1-12 sınıflara kodlama eğitimi verecez diye. https://twitter.com/mebttkb/status/867400517877682176

sonuç : 4. sınıf türkçe dersine dahil edilen klavye dersi ve lise hazırlık sınıflarına eklenen kodlama dersi.

bence bu kabul edilebilir değil, ben kral çıplak diyorum ve bt öğretmenlerine soruyorum;

kral çıplak mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    298.9 KB · Görüntüleme: 1,630
resimdeki yazıda "önümüzdeki yıldan itibaren 1. sınıftan 12. sınıfa kadar kodlama eğitimi vereceğiz" diyor

bakan şunu bilmiyor ki sen müfredata koymasan da çoğu bt öğretmeni kodlamayı öğretmeye çalışıyor öğrencilere...çünkü çağın ihtiyacı bu siz farketmeseniz de

Hocam kodlamanın önemini anlatmak müfredata aldırmak için dersi tanıtmalı ürünler ortaya koymalıyız diye düşünüyorum. veli ve yönetici desteğini arkamıza almalıyız. biz istanbul da robotik kodlama alanında büyük bir sergi açtık 10000 den fazla ziyaretçisi oldu. Ama iyi ama kötü tartışılır. Ancak velisinden öğrencisine farkındalık yaratmaya çalıştık. İl milli eğitim müdürü, ilçe milli eğitim müdürleri, kaymakam vb. kişiler projeleri gördü çocukların neler yapabileceğini fark etti.
kendi okulumda bile müdürüm bilişime destek vermezken okulumda açtığım sergide 3 ay gibi bir sürede 20 den fazla proje çıkartan öğrencileri gördüğünde okulumuza robotik atölye açma sözü verdi. Dersime bakış açısı değişti. bu iş bizim çabamızla olacak bir iş. Hepsinden önemlisi bu iş milli bir iş. Memleketimizin üreten gençlere ihtiyacı var.
Önümüze engeller koyuluyor motivasyonumuz bozuluyor ama ne yapalım dedim ya bu iş milli bir iş benim fikrim bu.

@wake-up salı günü benimde kendi okulumda sergim var 7 hazirandada rize genelinde sergi açıyoruz, sorun budeğil kodlamanın ülkenin geleceğinde ne kadar önemli olduğunun farkındasın madem, madem 12 yıl kodlama eğitiminden bahsediyorsun ama klavye diye kıytırık bir ders koyup insanlarla dalga geçiyorsun. İngilizcede ne verim aldılarda bu kadar ingilizce dersi koydular yada matematikte! Ama kodlamaya gelince önce verim alınsın deniyor gerçekten algılayamıyorum.

Hocam 1 sene önce çalışma başlattık pilot uygulama yapıyoruz kitap basıyoruz dediler.8 ay önce BTR normu gelcek diye twit atiyor biri gerisi boş hiç bi haber yok.Kodlama diye arat googleden yuzlerce haber sayfası çıkıyor sonuç 0.Bu dersin 2 saat zorunlu olmasi bile mucize.

Bakın arkadaşlar Muşta bir 5. Sınıf ögrencisi Barut Bulan Drone yapmis kodlama harikasi bir proje.Hala ingilizce hazirlik olsun bilişim olmasın yazık çocuklarımıza yazık oluyor.2 tahta parasina super bi lap. Kurulur ama yok lap.lar çöpluk ama tahtamiz var.Hic açılmayan tahtalar var aylarca okullarda...

Bu iş bana kalırsa karar alıcıların bakış açısıyla ilgili. Gelse bir tane BT bakın bir senede neler değişiyor.

hastasıyız dede' Alıntı:
@wake-up salı günü benimde kendi okulumda sergim var 7 hazirandada rize genelinde sergi açıyoruz, sorun budeğil kodlamanın ülkenin geleceğinde ne kadar önemli olduğunun farkındasın madem, madem 12 yıl kodlama eğitiminden bahsediyorsun ama klavye diye kıytırık bir ders koyup insanlarla dalga geçiyorsun. İngilizcede ne verim aldılarda bu kadar ingilizce dersi koydular yada matematikte! Ama kodlamaya gelince önce verim alınsın deniyor gerçekten algılayamıyorum.
Hocam sizi tebrik ediyorum dersin onemini gostermek daha onemlisi bilisim tekn. Ogretmenlerinin tum zorluklara ragmen ellerinden geleni yaptigini memleketin gelecegini dusundugunu gosteriyorsunuz gerisi emin olun gelecektir.

Iki gun once milli egitim mustesari Sn.Yusuf Tekin bakirkoyde kodlama ile yapilan projeleri gezdi gordu. illa ki birseyler degisecek fakat herkes elinden geleni tum zorluklara ragmen yapmali. Sonrasi onlara kalmis benim vicdanim rahat

Geri