Kyocera yazıcı sorunu

Kodla Büyü

yasmina

Site Gezgini
Okulda kyocera çok fonksiyonlu yazıcı var fatih projesi kapsamında gönderilmiş. Yazıcı ekleme kısmında yazıcıyı ağda görmüyor. Ip adresinden de denedim onu da bulmuyor. Sorun ne olabilir?

hocam ben de uğraştm onunla biraz. sonunda yaptım; ama tam hatırlamıyorum. kullanma klavuzundan az da olsa faydalanmıştım. cevaplanmazsa yarına okuldan cevap yazarım. şimdi

Kullanma kılavuzunu internetten indirmiştim, bir bakayım o zaman. Teşekkür ederim hocam.

hocam bizdeki sorun da ağdan sürücüyü yüklememe rağmen çıktı alamıyordum.modemden yazıcıya sabit ip atadıktan sonra sorun düzeldi.sabit ip vermeniz yararlı olacaktır...

srkn17' Alıntı:
hocam bizdeki sorun da ağdan sürücüyü yüklememe rağmen çıktı alamıyordum.modemden yazıcıya sabit ip atadıktan sonra sorun düzeldi.sabit ip vermeniz yararlı olacaktır...

Tamam hocam teşekkür ederim yarın denerim.

srkn17' Alıntı:
:+1: :+1: :+1:

Yazıcıyı paylaşıma açtık öğretmenler kullanıyor ama hangi öğretmen aylık ne kadar kullandığını nasıl öğrenecez arkadaşlar.??

hocam ağda yazıcının bağlı olduğu bilgisayarı görebiliyormusunuz? eğer görüyorsanız ağda yazıcının bağlı olduğu bilgisayara çift tıkladınızda şifre soruyormu yoksa direk paylaştığı klasörlere giriş yapabiliyormusunuz?

yasmina' Alıntı:
Yazıcının kendisinden verdim sabit ıp ama olmuyor.
Hocam aynı sorunu bende yaşadım. Yazıcınıza ip verirken ip adresini son rakamlardan bir tanesi yapın. Mesela 192.168.1.250 (Bu ağınıza göre değişebilir tabi ki). Bu işlemleri yaptıktan sonra yazıcı kurulumunda ağ yazıcısı olarak kurarken bağlantı noktasını kendiniz yapılandırarak verdiğiniz ip değerini girin. Ayrıca yazıcı ile bilgisayarın aynı ağda olduğuna emin olun. Okullarda genelde meb ve özel olmak üzere iki ayrı internet hattı kullanılıyor...

Yazıcıya ve yazıcının bağlı olduğu bilgisayara sabit ip vermek gerekiyor 1 farkla 192.168.1.240 yazıcı 192.168.1.239 pc diye hatırlıyorum.

yazıcıyı ağda paylaşıma açmak için bilgisayara bağlamanız gerekmiyor hocam. yazıcı driver ını bilgisayara bağlayıp kurmuşsanız yüklediğiniz driver ı kaldırın. makineye elle ip verdikten sonra (fotokopi makinesini kullanmasını istediğiniz her bilgisayar üzerinde ) driver kurulumunu başlattığınızda fotokopi makinası aynı ağda olduğu için otomatik olarak görecektir.

selam arkadaş yazıcı ağda gözükmüyorsa
cihazın içine girin
kullanıcı adı : Admin
şifre admin:Admin
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
ip adresi olarak modeminiz 192.168.1.1 kullanıyorsa
ip adersi olarak:192.168.1.200 gibi bir değer verin
ip gecidi olarak:192.168.1.1 girin
ip maskesi:255.255.255.0 girin
cihazı yeniden başlatın
sonra internet explrer 192.168.1.200 yazın yazıcı sayfası açılıyorsa tammadır
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

Tamam meslektaşlarım yarın yazdıklarınızı deneyeceğim. Çok teşekkür ederim yorum yapanlara. İnş. yarın bu işi halledeceğim :)

İki ethernet girişi var. kablonun yanlış takılmadığından emin olun. tecrübeyle sabittir. :)

Yazıcıdan ıp adresini verdim. Ağda da gördü yükledim sürücüyü de. Sınama sayfası bir de word belgesi yazması için gönderdim yazıcıya ama şöyle bir sorun var bu seferde yazıcıya gidiyor günlük iş durumdan görüyorum bunu. Hesap ıd mi giriyorum yanlış hesap no diyor ama yanlış değil eminim,yazdırmıyor dikkat ışığı yanıp sönüyor.

Arkadaşlar Kyoceranın sayfasından güncel yazıcı sürücüsünü indirip yükleyin. Bende sorun çözüldü umarım sizde de çözülür..

Arkadaşlar hangi kullanıcının ne kadar kullandığını nerden görebiliyoruz. Birde, tonerini herhangi bir yerden mi değiştirecez.

Arkadaşlar yanlış hesap no hatasına da bir çözüm buldum. Bunu yazıcı ayarlarından yaptım. Bizim okulda Kyocera FS 6530 var.Yazıcının menüsünden Kullanıcı Oturum Açma/ İş Hesaplama kısmına giriyoruz. Kullanıcı adı ve şifre "Admin". Sonra Bilinmeyen ID kısmını izin ver yapıyoruz.

hakanpolatgil' Alıntı:
Arkadaşlar hangi kullanıcının ne kadar kullandığını nerden görebiliyoruz. Birde, tonerini herhangi bir yerden mi değiştirecez.

Hocam onu yazıcının menüsünden bakabiliyorsunuz. Bizim Okulda Kyocera FS 6530 var. Menüler aynı ise Kullanıcı Oturum Açma/ İş Hesaplama Kısmını tıklayın. Kullanıcı adı ve Şifre "Admin". İş Hesaplama Ayarları>Her İş Hesaplama burda öğretmenlerin isimleri olması lazım bir tanesini seçin. Yazdırılan Sayfalara tıklayın çıkması lazım.

yasmina' Alıntı:
hakanpolatgil' Alıntı:

Hocam onu yazıcının menüsünden bakabiliyorsunuz. Bizim Okulda Kyocera FS 6530 var. Menüler aynı ise Kullanıcı Oturum Açma/ İş Hesaplama Kısmını tıklayın. Kullanıcı adı ve Şifre "Admin". İş Hesaplama Ayarları>Her İş Hesaplama burda öğretmenlerin isimleri olması lazım bir tanesini seçin. Yazdırılan Sayfalara tıklayın çıkması lazım.

Girdim oraya ama bir türlü bulamadım hocam bir daha bakayım

Her iş hesaplamaya geldiğimde sadece "diğer" diye bir seçenek görünüyor, benim daha önce belirlediğim kullanıcılar görünmüyor.

yazıcı çalışıyor, ağdan diğer bilgisayarlardan/kablosuzdan yazdırma işlemi yapılıyor.
Tarayıcı başta çalışıyormuş, çalışmaz olmuş.

bağlı olduğu bilgisayardan yazıcı ayarlarını görüyorum. TARAYICI ayarları vb. ulaşamıyorum.
Bilgisayarsa sabit ip verebilirim ama yazıcının ip sini nereye gireceğim? Bilgisayardan Tarayıcı ayarlarını nasıl görebilirim?

hakanpolatgil' Alıntı:
Her iş hesaplamaya geldiğimde sadece "diğer" diye bir seçenek görünüyor, benim daha önce belirlediğim kullanıcılar görünmüyor.

Hocam bir daha baktım yazdığım gibi kullanıcılar niye görünmüyor bilmiyorum.

ulu2000' Alıntı:
yazıcı çalışıyor, ağdan diğer bilgisayarlardan/kablosuzdan yazdırma işlemi yapılıyor.
Tarayıcı başta çalışıyormuş, çalışmaz olmuş.

bağlı olduğu bilgisayardan yazıcı ayarlarını görüyorum. TARAYICI ayarları vb. ulaşamıyorum.
Bilgisayarsa sabit ip verebilirim ama yazıcının ip sini nereye gireceğim? Bilgisayardan Tarayıcı ayarlarını nasıl görebilirim?

Yazıcıya ıp vermek için menüden Hızlı Ayar Sihirbazını seçin Kullanıcı adı şifre "Admin" açıldığında Ağ Kurulumuna tıklayın ordan ıp verebiliyorsunuz hocam. Eğer bu şekilde değilse kullanım kılavuzuna bakın hocam.

şimdi diyelim ki 35 kullanıcı var.35ine de tek tek mi hesap açacağız?
bir de,hesap açtık diyelim.kullanıcı wordden bir dosya yazdırmak istiyor,yazdır dedi,yazıcı kyocera,yazdıra basınca her seferinde şifre ile mi karşılaşacak? :shock:

Geri