MEB'İN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRT. BAKIŞ AÇISI:(

Kodla Büyü
esenordelarthe' Alıntı:
ben bunu yazdım

Bilişim Teknolojilerine ilişkin ciddi yanılgıların yaygınlaştırılmasına sebep olmanızı endişeyle karşılamaktayız. (Hoş Geldin Öğretmenim 65. sayfa) Her geçen gün dershanelere kaçan öğrencileri son aylarda sınıflara oturtamazken notu bile olmadığı halde öğrencilerin ilgisinin giderek arttığı bu derse yönelik yanlış bilgilere yer veren kişilerin ağızdan ağıza dolaşan söylevleri benimsedikleri ve bu gerçeği yansıtmayan "kişisel" fikirlere yer vermekten kaçınmadıkları tartışılmazdır. Kitap hazırlığında yer alan kişilerin uzmanlıkları belirtilmediği için bilişim alanına ilişkin eklenenlerin bilimsel dayanağı olan bilgi değil de birilerinin kişisel kaanaatleri olduğuna inancımız büyüktür. İnternet kullanımında dünyada 16. sıradayken facebook kullanımında Çin hariç Amerika başta olmak üzere tüm ülkeleri geride bırakarak 2. sıraya oturmamız gibi basit bir örnekle bu konuda öğrencilerimizin sahipsiz bırakılmaması gerekliliğini vurguladığımız açıklamalarımızı lütfen http://www.egitimciyim.com adresinden takip ediniz.

çok uzun cümleler kurmuşum. bilişimin önemini idrak edemediyseler bu cümleleri anlarlar mı ya da okurlar mı bilemiyorum

bunlara yine oy verin düşünmeden sorgulamadan geleceğinizi mahvedin iyi oluyo size az bile .hatta öğretmenlikten atsınlar bence durmak yok yolsuzluğa halkın emeğini sömürmeye TAM YOL devam...!

herşeyin ötesinde hiç notu ve dersle alakalı değerlendirme verisi olmayan bir dersde(!) MEB bu çıkarımlara Ankaradan nasıl vardı anlamak güç...

Geri