MEB'in sağladığı internet çok yavaş

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulumuzda MEB'in sağladığı internet çok yavaş, bu tüm okullarda mı böyle yoksa bizde mi bir aksama var merak ettim. özel hat çok iyi sıkıntı yok ama MEB hattı kağnı gibi ilerliyo, hele 18 bilgisyar aynı anda yüklenince istanbul trafiğine dönüyor bağlantı hızı :?:

bizimkini geçen hafta 4mbite çıkardılar. hızda gayet iyi tam performans çalışıyor...

kisnorbo' Alıntı:
bizimkini geçen hafta 4mbite çıkardılar. hızda gayet iyi tam performans çalışıyor...

Hocam hızı artırmak için ne yaptınız. Meb in gönderdiği bir yazıda hızın 4mbite çıkarılabileceği yanlız fiyatının 56 tl yi aşmaması gerektiği yazıyordu. TTnet in çağrı merkezini aradım 8mbit hızında sınırsız internetin 59 tl olduğunu söylediler. 4 mbit hızlı tarifelerinin bulunmadığını söylediler. Geçiş işlemini yapmak istedik (8mbit) bunu yapamayacaklarını telekom müdürlüğüne gitmemiz gerektiğini söylediler.

Telekom müdürlüğüne okuldan resmi yazı yazıp mı gittiniz yoksa yüzyüze görüşmek yeterli midir? Yada farklı bir yöntem?

aydansiii' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/okullarin-internet-hizi-yukseltiliyor-t84397.html başlığındaki yazı bu soruna çare olacak gibi görünüyor hocam. 81 il valiliğine dağıtılmış, artık gerisi illerin yazıyı uygulamaya geçirmesine kalıyor

Hocam teşekkürler. Arkadaşlar ekli linkte olayı anlatmışlar biz kaçırmışız konuyu :)

dilekçeyi yazıp ilçedeki telekom müdürlüğüne verdik, 1 gün sonra 4mbps olduk :) boşuna rezillik çekmişiz bunca zamandır..

bizimki 4mbps e otomatik geçti.ama sık sık kopmaya başladı.hızı 2 ye düşürdük.öyle idare ediyoruz.

Telekom'a verilecek dilekçe örneği var mı arkadaşlar? paylaşırsanız seviniriz.

bizim okul yeni bitti. meb bağlantısı oldukça iyi. 25 bilgisayar aktif kullanıyor en ufak bir verim düşüklüğü yaşamadık şu ana kadar. hocam bölgenin alt yapısı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

bizim okulda da internet hızı çok kötü.Uzun uğraşlar sonunda sitelerin sadece anasayfasına girilebiliyor.Başka sayfaya geçmek isteyince sayfa görüntülenmiyor.Elinde telekoma verilecek dilekçe örneği olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Geri