Sınırlı Bağlantı Problemi

Kodla Büyü

Nukka

Üye
İnternet bağlantım arada sınırlı bağlantı hatası vererek kopuyor.bazen bu her 2 dakikada bir oluyor bazende 2-3 saat olmuyor.interneti kablolu olarak sadece ben kullanıyorum ve modem benim evimde ve wireless modem.alt kata kablo ile sinyal çoğaltıcı bağlı o evdede 2 kişi bağlanıyor ama wireless ile.onlarda sorun yokken bende var nedenini anlamıyorum el ile ip vermeyi Realtek sürücüsünü güncellemeyi ve cmd komutunu denedim.ayrıyetten tp-link modemime res atarak arayüzünden tekrar kurulum yaptım.ama sorun gitmedi.işletim sistemi olarak windows 7 ultimate 64-bit kullanıyorum.yardımcı olursanız sevinirim

Hocam başka bir modemle dene. Benim de aynı sorundan vardı. Isınmayla ilgili bir problemmiş. Kablosuzda problem yokken kablo ile bağlanamıyordum.

Merhaba;

Bu problem hakkında yazılacak çok fazla şey var aslında. Daha somut şeyler bulmaya çalışalım.

- ping testi için ping Modem_ip -t komutunu kullanın ( örn: ping 192.168.1.1 -t ).
- Tam kesilme anında, modemin ışıklarına bakın değişiklik varmı kontrol edin.
- DSL ve İnternet ışıklarında bir tepkime varmı
- Kablolarınıza sıvı teması oldu ise sorunlu kısmı keserek, kablo uçlarını uzun soyduktan sonra ek yapınız
- Splitter içine sıvı girmiş ya da bozulmuş olabilir, splitter ı değiştiriniz
- Elinizde farklı bir cihaz var ise test amaçlı bu cihazı da ağ grubuna dahil ediniz
- Modeminize gelen kablolarda çok fazla ek var ise, mümkün ise bu işlemi tek kablo ile çözümleyerek sonlandırın
- Telefonunuz, kablosuz ise DSL splitterinizi sağlam kullanın gerekirse hattan çıkartıp deneyin
- Modeminiz kablosuz ise kablosuz a bir şifre koyun

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilgisayar tarafı için;

- Bir antivirüs programı kurarak sisteminize tarama yapın
- Dracula gibi programlar var forumda aratırsanız ( işlemiviyi zorlayacak, ağ kartını gereğinden fazla kullanacak bir program varsa) bu tarzda programları temizleyin
- Elinizde bir ağ kartı var ise, ya da cihazınız taşınabilir ise kablosuzda ki tepkimeyi deneyin, mümkünse farklı bir modemde kullanmaya çalışınız
- Ağ kartının en güncel yazılımını indirip yükleyin
- Bios unuz ile anakart üriticisinin sayfasındaki sizin anakart modelinize ait sürüm bilgilerini kontrol edin. Orada yazar zaten şu sorundan dolayı çıkartılmıştır diye. Bios güncelleyin gerekirse
- Sanal işletim sistemi kurmak diye bir şey var. Bilgisayarınıza bu programı kurun ve içine bir tane Xp kurun, xp için bir ip adresi verin ve bakın bakalım tepkime nasıl orada internet kullanımında bir sorun veya ağ kartında bir sıkıntı varmı anlarsınız

Zaten özellikle son işlemi yaparsanız sorununuza yönelik net bir kanıya varırsınız.
- Sanal xpde de aynı sorunun olması, ağ kartınızda veya modeminizden kaynaklandığını
- Sanal da bir sorun yok ise , yüksek oranda işletim sisteminden kaynaklandığını
- İşin modem kısmında yukarıda ilk belirttiğim kısımları dikkate alınız.

Elinizde başka veri varsa sorunu tanımlamaya yönelik belirtirseniz belki farklı bir yorudma gelebilir
İyi çalışmalar.

kardeşimin laptopuna kabloyu bağlayarak kablo ile internete bağlandım ve bir sorun yaşamadım.bilgisayarıma yeni format attım virüs yada bu hatayı almama sebep olacak bişey yok.ama şuan itibariyle sorunumu çözmüş bulunuyorum sanırım.az önce nod32'nin güvenlik duvarını kapattığımda 1 saat boyunca kesinti yaşamadım.tekrar aktif hala getirdikten 2 dakika sonra tekrar internetim kesildi.sebebi firewall olmalı sizde katılıyor musunuz?

Tetikleyebilir. Nod32 ' nin yarım kalmış bir güncellemesi varmı ona bakın. İzinler kısmı olması lazım. Orada güvenlik duvarı ile ilgili seçenek varmı ona bakın. ve ağ kartı ile ilgili. Güvenlik duvarında izin verilen programlarda bir sıkıntı var mı. ona bakabilirsiniz.
En kolay nod u kaldırmak vegüvenlik duvarını kapatmak :)

İyi çalışmalar.

sorunla ilgili yeni şeyler keşfettim paylaşmak çünkü hala çözülmedi umarım yardımcı olabilirsiniz tekrar.bilgisayarımın arkasına giren internet kablosunun dişi kopmuş vaziyette.internet sınırlı bağlantı olarak gösterdiğinde o kabloyu 2 saniyeliğine çıkarıp taktığımda internet tekrar geliyor.sorun ne olabilir? ya kablodan yada on-board ethernet kartından kaanatimce.

Kablonuzu sağlamlaştırmanız gerekir zaten. Bundan sonraki süreçte durum nedir onu izlemek gerek. Elinizde bir ethernet kartı var ise kabloyu ve kartı yenileyip duruma bakın.

bugün yeni kablo ile deniycem eğer ondada bağlantı kesilirse zaten ya on-board da yada işletim sisteminde sorun var.ama işletim sisteminde olmasını beklemıyorum cunku wireless ile denediğimde kesilmemişti

çözüldüğünü sandım ama yine gitti artık illet etme noktasına geldim.bazı forumlarda okudum photoshop tarzı cracklı illegal olan programlardan dolayıda olabilir diyorlar.anlamadım bu neden neden olsun ki?

Hocam adım adım gidelim mi?

Hocam startup ta 3. parti yazılımların tümünü kaldırın yeniden başladıktan sonra kontrol edin bakalım hangi program açıldığında tetikliyor. Birde bir kaç tane programla beraber virüs taraması yaptırın. Sorunun oluştuğu güne geri yükleme ile gelmeyi deneyin. Update yaptı iseniz tetiklemiş olabilir. Modeme bağlı diğer cihazları çıkartın sadece bir süre kendinizde deneyin bakalım sonuç ne olacak. Sanal ağ kartınız varsa tetikleyebilir. Ağa bağlı diğer cihazlarda mac adresi değiştirilmiş olabilir ve bundan dolayı çakışıyor olabilirler. Modemden kendinize atanan ip yi sabitleyin. Dns , Proxy girdi iseniz kaldırın. C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründe hosts dosyasına standardın dışında bir ip yazılmış mı kontrol edin. Zaten bunlarda olmazsa geriye format kalır gibi. Kolay gelsin.

Geri