Ses Kesme - Bölme - Birleştirme

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Okulda öğretmen arkadaşlar birçok kere soruyorlardı bende kısa kısa anlatıyordum bu vesile ile bilmeyen arkadaşlarımız için de bu kısa dersi çekmiş olduk.
Bu kısa video dersimizde goldwave, audacity, windows movie maker programları ile ses dosyalarını kesme birleştirme işlemini kısaca anlatmaya çalıştım. Programların kesme biçme özelliklerinden başka birçok özelliği var fakat bu derste sadece kesme işlemini anlattık.

Sorusu olan arkadaşlarımızın sorusunu inşallah bu başlıktan cevaplarız. Faydalı olması dileğiyle....

http://vimeo.com/20255166

http://goo.gl/B1UCV

Ekli dosyalar

• seskesme.part3.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 988
  • seskesme.part2.rar
    5.3 MB · Görüntüleme: 1,152
  • seskesme.part1.rar
    5.3 MB · Görüntüleme: 1,264
ben audio editor gold programını kullanıyorum gayet de başarılı bir program goldwave de bayağı güzel

goldwave kullanmıştım gayet başarılı bir program. teşekkürler hocam

Güzel bir ders olmuş, çok faydalı olacaktır,özelliklede halk oyunları çalıştıran öğretmen arkadaşlarımıza. Teşekkürler ;)

hocam öncelikle paylaşımın için teşekküler benim sorum şu şekilde olacaktı müziğin üstündeki sözleri silebilen bir teknoloji bir program var mı sadece alttaki müziği istiyorum bunu yapabilirmiyiz

hocam öncelikle paylaşımın için teşekküler benim sorum şu şekilde olacaktı müziğin üstündeki sözleri silebilen bir teknoloji bir program var mı sadece alttaki müziği istiyorum bunu yapabilirmiyiz

Hocam %100 verimle bunu yapmanız benim bildiğim kadarıyla mümkün değil, kimi müzikte atıyorum %70 verim alırsınız kimisinide %40.

Genellikle sesle ilgili programların effect menüsünde seçenekler oluyor bunun ilgili. örneğin adobe audition programında ses olan yerleri seçerek filters/effect/Center Channel Extractor yolundaki seçeneklerle deneme yapabilirsiniz. Diğer programlarda da benzer yöntemler var. Mesela goldwavede kullanırdım bu işlerde, reduce vocal diye bir seçenek var bu işe kullanılabilecek, biraz sabırlı titiz çalışmak gerekiyor tabi bende olmayan o sabrınız varsa, onu kullanmıştım ondaki sonuçta aynı.

the_korsan' Alıntı:
Hocam %100 verimle bunu yapmanız benim bildiğim kadarıyla mümkün değil, kimi müzikte atıyorum %70 verim alırsınız kimisinide %40.

Genellikle sesle ilgili programların effect menüsünde seçenekler oluyor bunun ilgili. örneğin adobe audition programında ses olan yerleri seçerek filters/effect/Center Channel Extractor yolundaki seçeneklerle deneme yapabilirsiniz. Diğer programlarda da benzer yöntemler var. Mesela goldwavede kullanırdım bu işlerde, reduce vocal diye bir seçenek var bu işe kullanılabilecek, biraz sabırlı titiz çalışmak gerekiyor tabi bende olmayan o sabrınız varsa, onu kullanmıştım ondaki sonuçta aynı.

tamamen silinebiliyormu hocam? birde %100 silmese bile farkediliyormu dinlerken?

wertyu6' Alıntı:
tamamen silinebiliyormu hocam? birde %100 silmese bile farkediliyormu dinlerken?

Şimdi tekrar baktım farkediliyor hocam benimkilerle fakat titiz bir çalışma yada deneme yapmış değilim çünkü çok ihtiyacım olanda bir konu değil, fakat biraz titiz çalışırsanız daha iyi sonuç çıkabilir.

Geri