tablet seri no öğrenme yöntemi

Kodla Büyü
Geçen gün okulun kantincisi bir tablet getirdi hocam kantinde unutmuşlar dedi :D

aldım açılmıyor şarj olmuyor nasıl öğrenebilirim seri nosunu :D diyordum başka bir öğrencinin adına servise gönderdim gelsin bakayım kimin olduğuna :D

adb devices (enter ) komutuna kadar herşey normal komut çalışmıyor...
adb iç ya da dış komut, çalıştırılabilir
program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor hatası veriyor. başka öğrenme yöntemi var mı

greatkhan24' Alıntı:
adb devices (enter ) komutuna kadar herşey normal komut çalışmıyor...
adb iç ya da dış komut, çalıştırılabilir
program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor hatası veriyor. başka öğrenme yöntemi var mı
Ekteki dosyaları indirin cmd yi acip komutu yazın

Adb.exe ekte var

tableti sıfırlarsanız. herhangi bir öğrencinin eba şifresi ve tc si ile açmaya çalıştığınızda tableti ... ... isimli öğrencinin adına kayıtlıdır yazar. belki çok etkili yöntem değil ama aklıma bu geldi

ademola' Alıntı:
daha sonra cmd komut istemini çalıştırıyoruz
tek bir komut yazmamız yeterli
adb devices (enter )
tablet seri noyu verecektir.
64 bit uyarısı aldım hocam şimdi, cmd komutunu çalıştırınca
taktğım pc 32 bit

sambal' Alıntı:
ademola' Alıntı:
daha sonra cmd komut istemini çalıştırıyoruz
tek bir komut yazmamız yeterli
adb devices (enter )
tablet seri noyu verecektir.
64 bit uyarısı aldım hocam şimdi, cmd komutunu çalıştırınca
taktğım pc 32 bit

kendi bilgisayarınızda cmd yi açın ilgili klasöre gelip " adb devices " yazın

Değerli Hocalarım adb devices komutunu girdikten sonra "List of devices attached" cümlesi geliyor. (Cihazların listesi ekli demek galiba)
Başka bir ifade yok. Seri numarasını nasıl göreceğiz.

bağlı olan cihazlar listesi demek oluyor yani herşey doğru da, sizin tableti görememiş, tablet recovery modunda bağlanacak.. bağlantı kablosunda sorun olabilir.

ademola' Alıntı:
bağlı olan cihazlar listesi demek oluyor yani herşey doğru da, sizin tableti görememiş, tablet recovery modunda bağlanacak.. bağlantı kablosunda sorun olabilir.

Cevabınız için teşekkürler.

Teşekkürler, bu dönem Fatih okuluna ilk kez görevlendirildim. bilgisayarbilisim.net ve değerli meslektaşlarım sayesinde çok şey öğreniyorum. :alkis: :alkis: :alkis:

tableti çoğu zaman kılıfsız ve ellerinde kullandığı için öğrenciler; arkadaki seri no çok çabuk siliniyor. bu yöntem pybs'den daha yarayışlı oldu.

Gönderdiğiniz sürücüyü yükleyince çalıştı teşekkür ederim hocam...

ademola hocam yöntem için çok teşekkürler çok işime yaradı nakil olarak okula gelen fakat pybsde kaydı bulunmayanları bu şekilde çözdük. Fakat şarj söketi bozuk iki öğrenci var aynı şekilde nakil gelmiş. Bunların nasıl öğreniriz bilen duyan gören eden var mıdır?

Geri