Tahtalara office kurdunuz mu ?

Kodla Büyü
hayır kurmuyoruz, word ve excel için office starter veya libre office; ppt için powerpoint viewer veya libre office..

Ya hocam afedersiniz ama kazmalık biraz da öğrtmenlerde, dün öğrenci geldi , hocam coğrafya öğretmenimiz office 2007 kurulmasını istiyor niye dedim libre office var ya, hocam onda istediği gibi çıkmıyormuş, nasıl istediği gibi dedim, hani böyle yanlarda görülüyor ya (normal görünümden bahsediyor) ondan dedi.

Gel bakalım dedim tahtada herhangi bir sunuyu libre ile açtık, yanlardada gayet güzel göründü;

öğrencinin cevabı: öğretmenimiz bu programı hiç kullanmadı :lol:

kesinlikle, görmeden denemeden nasıl da rahat rahat yapmış etmiş gibi anlatıp şikayet ediyorlar helal olsun..

Hocam ben exceli akıllı tahtada anlatmak istiyorum. Ama bi türlü 2007 office kuramadım.Sürekli hata veriyo. Kurulumu tamamlayamıyor.

Ben hepsine OpenOffice kurdum. Sağ buton birlikte aç diyerek varsayılan yaptım. (birer örnek olarak ppt,pptx,doc,docx,xls,xlsx örneklerinden birlikte aç yaptım) Malum bunu bilmeyen hocalarda var. Hepsi canavar gibi açılıyor...

tcoalngsau' Alıntı:
office kurmayan var mı hala ya :)
Ben kurmadım :) Fatih eğitimlerini bizde il merkezinden birileri gelip verdi. Hocalar onlara sordular ofis kullanamıyoruz kuralım diye. Onlar lisanslı olmayan yazılım kurulmayacak dediler :) Daha da kimse sormuyor :D

libre ve ppt viewer, office 2010 ile hazırlanan dosyalarda sıkıntılı çalışıyor.. :!: :!:
özellikle slayt içerisinde swf, video, grafik gibi nesneler varsa bunların yerinden kayması, üst üste binmesi gibi sıkıntılarla karşılaştım..
office kurmamız istenmiyor ama bu soruna da bir şekilde çözüm bulunması gerekiyor..

meb yasak diyorsa kurmayın arkadaşlar .... niye ağrıyamayan başımızı ağrıtalım ki

orebro' Alıntı:
libre ve ppt viewer, office 2010 ile hazırlanan dosyalarda sıkıntılı çalışıyor.. :!: :!:
özellikle slayt içerisinde swf, video, grafik gibi nesneler varsa bunların yerinden kayması, üst üste binmesi gibi sıkıntılarla karşılaştım..
office kurmamız istenmiyor ama bu soruna da bir şekilde çözüm bulunması gerekiyor..
f@tih projesini başımıza getirenler düşünsün hocam onu. Korsanlık yapıp suç işleyerek seçim meydanlarında oy için bas bas bağırılan bir projeyi biz mi kurtaracağız?

Ben office 2007 kurdum. Bazılarında da 2010 yüklüydü. Benim kullandığım orjinal mebin ofisi. Bu yasak olayı nerede yazıyor. Öyleyse bir daha kurmayacağım.

Powerpointwiever, wordviewer, excel viewer'leri kurup var sayılan olarak ayarlayın. ücretsizdirler. Microsoftun ürünlerinde hazırlanan sunular vb en iyi yine microsoft üsünleri gösteriyor. Starter sürümü yavaş çalışıyor ve erkanı tam kullandırmıyor, Sol altta yer alan reklemdan dolayı, Macroları çalıştırmıyor.
libre düzgün açamıyor bazı sunulrda problem oluyor.

Geri