tahtanın ekran görüntüsü bozulmuş...

Kodla Büyü

bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar, yine bir tahta problemi. hocalrımızdan biri en son usb taktıktan sonra tahtanın ekran görüntüsü bozulmuş. Baktım, açılıyor, çalışması da iyi ama ekran çözünürlüğü çok kötü, sanki driver kurulmamış gibi pikseller görünüyor. Pencereler açılırken dalga dalga geliyor. Denetim masasında görüntü seçenkelerinin tamamını inceledim. ayarlarda bi değişiklik yok. driver da tamam. hatta tekrar yedekten kurulum da yaptım ama görüntü aynı yeşil bir tonda açılıyor ve simgelerin gölgeleri, pikseller aynen görünüyor? Sizce ne yapmalı?

hocam aynı sorun bizdede olmustu sanırım tahtadaki bir kablonu temazsızlığından mıdır nedir gülemeyin ama tahtayı biraz sallayınca düzeliyordu en son iyi sallamısız demekki yerine tam oturmus tekrar aynı sıkıntıyı vremedi :lol:

hocam renk ayarlarında sizin anlatıığınız gibi bir problem varsa servisi aramanız lazım. bizde de aynı sorun oldu. ilk servis geldiğinde tahtanın arkasını söküp bişeyler yaptılar düzeldi. ancak bir süre sonra yine aynı problemi verince bu kez içinden bir kabloyu değiştirdiler tekrar problem olmasın diye. şu anda bir sorun yok. Ayrıca garanti kapsamında bilginiz olsun.

Geri