Usb Disk ile windows logon yapma

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Konu başka bir başlık altında açılımış ama önemli olduğun için yeni başlıkta açmayı uygun gördüm.Etkileşimli tahtaları öğrencilerimiz film,müzik tv izlemek için kullanıyorlar ve bunun önüne geçemiyoruz öğretmenlerimizin ekranda şifre girmeden oturum açmalarını sağlayacakları bir yol aradık ve aşağıdaki yolu bulduk.

Programı buldum ve labdaki etkileşimli tahtaya kurdum.
1-Vestel kullanıcısına şifre verdim.
2-Programı kurun ve çalıştırın > setup usb key
3-Şifre oluşturma işleminde vestel kullanıcısını seçerek kullanıcı hesaplarından belirlemiş olduğunuz şifreyi giriyorsunuz.
4-Açılış ekranında flash diski takınca otomatik oturum açılıyor.Öğretmenin şifre girmesine gerek yok.

Program çalışıyor önemli olan tüm makinelerde geçerli olacak mı bu işlem tek flash diskle onu da yarın test edeceğim.

Programın linki
http://www.rohos.com/products/rohos-logon-free/

Öncelikle herkese selamlar...
Bende etkileşimli tahtalara öğretmenin flash bellek ile Logon yaparak giriş yaptığı sistem bir dershanede görmüştüm. Sonra forumda bu başlık dikkatimi çekti...Bende arkadaşımızın dediği gibi denedim ve bir tahtada başarılı oldu. Ama ikinci bir tahtaya programı kurup user şifreleri aynı vermeme rağmen sonuç alamadım...
Sonuç: Her tahtada flash belleklerin bu program tarafından tanıtılması gerekir veya başka bir çözüm daha aklıma geldi...Bir tahtada kurup flashları tanıtıp image almak olabilir...Bu tür çözümleri araştırıyorum inşallah bulup insanlığın hizmetine sunabilirim...
Herkese kolay gelsin...

Geri