Vestel Etkileşimli Tahta Dokunmatik Çalışmıyor

Kodla Büyü

turkuazxyz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 24 Etkileşimli tahta arasından 2 tanesinin multi touch özelliği çalışmıyor. Kısa yola tıkladığımda not found ile biten bir hata alıyorum. Admin şifresi ile giriş yapıp aygıt yöneticisine baktım usb multitouch yazan aygıtta ünlem işareti vardı. D sürücüsünden sürücüyü yeniden kurup Etkileşimli tahtayı yeniden başlattım. Ama sonuç aynı. LED ekrandaki multitouch açma kapama düğmesini açıp kapayarak denedim değişen birşey olmadı.

Vestel firmasını 0800 lü numaradan aradım. Karşıma çıkan bayana sorunu anlattım. O da telefondan başka birisine sorarak bana cevap verdi. Verdiği cevap şuydu:

Etkileşimli tahtanın altından yukarı doğru bakın. Yeşil bir ışık yanacak. Işık yanıyorsa yeniden yazılım yüklenecek. Işık yanmıyorsa tahta değişecek.

Bu sorunla karşılaşan ve farklı çözüm yolları olan var mı arkadaşlar?

Teslim alimi yapildimi? Yapildiysa servisi arayin. Yapilmadiysa sorun yok zaten calisir vaziyette teslim edilecekler.

Teslim alımı yapılmadı. Belki basit bir çözümü vardır ve servisle uğraşmadan halledilebiliyordur.

Bende de bir dokunmatik çalışmıyor. Sürücüsünü de yükledim. Acaba başka yapabileceğimiz birşey var mı? Yoksa servisi mi arasak?

Bizde de bir tane dokunmatik çalışmıyor. Bir tane hiç açılmıyor.Servisi daha aramadım. Diğerleriyle ilgileniyorum daha. Zaten teslimi daha olmadı

Üst köşelerdeki kırmızı ışıklar (kamera gözleri) yanıyorsa, acılışta f8 yapın windowsu yeniden yükle yapın. Yanmıyorsa servis cağırın.

Teslim alınsın yada alınmasın Vestel bu tahtalara çatlasa da, patlasa da, kırılsa da, bozulsa da 5 yıl boyunca tam garanti veriyor... Yani arayın Vesteli gelip yapsınlar...

BTFormator' Alıntı:
Teslim alınsın yada alınmasın Vestel bu tahtalara çatlasa da, patlasa da, kırılsa da, bozulsa da 5 yıl boyunca tam garanti veriyor... Yani arayın Vesteli gelip yapsınlar...

Bence de arayın vesteli hiç uğraşmayın..dokunmatik problemi bizde de olmuştu vestelden gelip köşelerdeki gözleri değiştirdiler.

Bu akıllı tahtalarda recovery olayı nasıl yapılıyor acaba? Bilen paylaşabilirse çok memnun olurum.

Arkadaşlar istanbuldaki fatih projesinde dağıtılan akıllı tahta image ve diğer dosyaları torrent olarak ekteki linkten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• vestel_et_d.rar
    279.1 KB · Görüntüleme: 2,062
Hocam etkileşimli tahtaların kenarlarında kameralar mevcuttur. Bu kameralarda sorun varsa;
  • Kamera bozuk
  • Kamera kartı bozuk
  • Kamera bağlantı kablosu bozuk
  • Kamera kablosu/kartı çıkmış
Eğer ışık yanmıyorsa (ekranın en sağında ve en solunda ışıklar bulunması gerekiyor.

Kamera konusunda genellikle genel merkez servisi işe müdahil oluyor. Buraya Manisa'dan geldiler kamera için. (Burası Adana)

BTFormator' Alıntı:

vesteli aradık 3 haftadır geliyorlar.

bu dokunmatik olayı kronik galiba... Bizim okulda da 52 adetten şimdiye kadar yaklaşık 15-20 tanesi kullanılmaya başlandı. Bunlardan 2 tanesinin dokunmatikleri çalışmıyor. 2 tanesinin de çalışıyorken 3 günlük kullanımdan sonra bozuldu.

Bu kadar hızlı üretim olursa olacağı bu. Bunlara hiç bir test yapmadan, sadece montajı yapılarak gönderiliyor demek.

Arkadaşlar sağ ve sol köşelerde bulunan optik gözlerin voltaj beslemesi olan 5 volt usb kablosu televizyonun arka tarafındaki düşey duran bir usb girişinden alıyor. Bu giriş düşey olduğu için taşıma veya montaj sırasındaki hareketen ya da kullanım sırasındaki ekrana vuruşlardan dolayı usb kablo buradan çıkıyor ve gözlere voltaj gelmedi için dokunmatik özelliği çalışmıyor. Bizde 2 tahta için gelip usb kablosunu takıp sorunu giderdiler.

hemenyardim' Alıntı:
Arkadaşlar sağ ve sol köşelerde bulunan optik gözlerin voltaj beslemesi olan 5 volt usb kablosu televizyonun arka tarafındaki düşey duran bir usb girişinden alıyor. Bu giriş düşey olduğu için taşıma veya montaj sırasındaki hareketen ya da kullanım sırasındaki ekrana vuruşlardan dolayı usb kablo buradan çıkıyor ve gözlere voltaj gelmedi için dokunmatik özelliği çalışmıyor. Bizde 2 tahta için gelip usb kablosunu takıp sorunu giderdiler.

hocam bu giriş tam olarak ne tarafta

sinan36' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:

bende de aynı sorun var
kaldırıp tekrar kurdum ama sorun aynı
"touch screen not found" diyor
sorun donanımsal mı yazılımsal mı bir anlayabilsek?
aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar ne yaptı acaba, geri dönüt veren olmamış.(hemenyardim hocam hariç)

Bizim tatalardan birinin dokunmatiği de gitti. Vestelin arıza numarası ney ki?

"touch screen not found" dışında durduk yere çalışmayan tahtalar için şunu deneyin arkadaşlar: Security Esentials programıyla tarama yaptırın Geçmiş gölümünde bulunan tehditleri kaldırın (admin şifresini girmek gerekiyor) tehditler kalktıktan sonra bende 2 tahtanın dokunmatiği çalıştı özellikle "nuqel" virüsleri bir sürü sıkıntıya yol açıyor

ecevahir' Alıntı:
Arkadaşlar istanbuldaki fatih projesinde dağıtılan akıllı tahta image ve diğer dosyaları torrent olarak ekteki linkten indirebilirsiniz.
Hocam bu ne zaman inecek. Bir ayda ancak iner.

Arkadaşlar bt öğretmeni değilim ama okuldaki tahtaların dokunmatikleri tamamen gitmiş ya da düzgün çalışmıyorsa kağıdı katlayıp ekranın alt tarafını dikkatlice temizliyorum.ekranla siyah şerit arasında toz yumakları çıkıyor ve daha sonra kuru peçeteyle temizliyorum.Tekrar kalibrasyon yaptığımda mükemmel şekilde çalışıyor.Bu hafta 2 tahtayı bu şekilde düzelttim.Ama kamera gözleri yanmayan tahtayı düzeltemedim onunki donanımsal.belki amatörce olacak ama sanki o toz sıkışması sanki dokunmatiği basılı tutuyor gibi algıladım.bu deneyimimi paylaşmak istedim.umarım işinize yarar.saygılar

Arkadaşlar bugün vestel okula geldi. Bizim beyaz tahtada kullandığımiz kalemler silerken uçuşarak akıllı tahtanın kameralarina zarar veriyor muş. 475 tl imiş bir kamerası. Vesplus sıvı tebeşir ve kalem çıkarmış. Yapisi tahtaya zarar vermiyor muş. Seti 35 tl. Siz konuyla ilgili bilgiye sahip misiniz?

Geri