windows 98

Kodla Büyü

jahr

Aktif Üye
arkadaslar labımda windows 98 kurulu pcler var ve biri bugün acayip hata veriyor. Pc yi actıgımda hersey normal olarak baslıyor windows98 yazısıda ekrana geliyor ama masaüstü acılacağı sırada monitörün bütün ışıkları yanıp sonmeye baslıyor ama görüntü yok, enstürmantal bir müzik çalıyo agırlıklı olarak elektro gitar çalıyo sonra windows açılış sesi geliyor bilgisayar açılıyor ama görüntü yok. Bilgisayarı görüntü olmadan klavyeyi kullanarak normal bir şekilde kapatabiliyorum yani sistem yükleniyor kullanılabiliyor ama dediğim gibi görüntü yok. baska bir monitör taktıgımda ayn şekilde farklı bir mönitorde de aynı hatayı verdi, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Hocam ekran kartı driverinde sorun vardır. Bence atın formatı gitsin.

:shock: neyyyy windows 98 mi? window 8 olmasın o.
O labı Müzeye çevirin hocam. girişe de bi turnike ve giriş parası alın. toplanan parayla yeni bir lab kurun.

hocam benim de labaratuvarımda win 98 yüklü bilgisayarlar var sorun olduğunda en uygun çözüm olarak format atıyorum sonra da office xp kuıruyorum

bir bankadan alınmıs pcler, cd sürücüleri yok ne usb takabiliyorum ne bişi acayip zorlanıyorum boyle bir sıkıntı cıktıgında işte elim kolum baglanıyor, nasıl formatlayacagımı bile bilmiyorum durum vahim :(

Sayın hocam bizim lab da da 98 bilgisayarlar var. 98 problemlerini pek çözmeye uğraşmıyorum. İmage almıştım. İmage yi yeniden yüklüyorum. Tabi bunun için de cd sürücüsü gerekli, elde sağlam bir dvd rw var onu seyyar olarak gezdirip duruyorum. Zahmetli ama yapacak başka bir şey yok. Bu arada image de office 10 parmak visual basic falan da var rahat oluyor. Tavsiye ederim. Hatta burada bir arkadaş paylaşmıştı image ı. Ben de ona visual basic i ekledim.

serdemir' Alıntı:
O labı Müzeye çevirin hocam. girişe de bi turnike ve giriş parası alın. toplanan parayla yeni bir lab kurun.

Hocam ne 8 i allah aşkına yaramızı deşme. :)

Başka bir bilgisayarın CD sürücsünü söküp bozuk kasaya takmayı dene hocam. çalışır büyük ihtimalle.

serdemir' Alıntı:
:puhaha:

Hocam hiç uğraşmayın. Bir projeksiyon ve en az xp li bir bilgisayar ile derslerinizi işleyin. Çocukların evde bilgisayarı varsa evlerinde uygulamaya çalışsınlar. Ama kendinizi yormayın bence. Hiç bilgisayar yokmuş gibi düşünün.

güvenli kipte açın (windows logo gelmeden F8 tuşu)

masaüstünde sağ tuş
özellikler
ayarlar
ekran çözünürlüğünü düşürün
uygulaya basın.
sonra ekran sekmesine basın.
refresh (tazeleme hızını 50-56-60 hangisi varsa getirn !!! herhangi birinde ise değiştirin!!!
uygulaya basın.
kapatın, açın, olyusa bir teşekkür edin yeter.

anılarım canlandı, tunceli de görev yaparken az mı uğraştık windows98le:)

ben windows xp ye tahammül edemiyorum windows 98 hak getire...nasıl uğraşıyorsunuz anlamıyorum...
ben olsam baltayla girişirim...

Microsof WİN - 9 u çıkartmak üzere Office 2013 bile elimde eskimek üzere, Hangi YY dayız?
Aklıma çakmaktaş ailesi geldi.Bence o pc'leri KOÇ teknoloji müzesine para ile satarsanız:
Son sistem bir lab yapılır.

COBOL' Alıntı:
Microsof WİN - 9 u çıkartmak üzere Office 2013 bile elimde eskimek üzere, Hangi YY dayız?
Aklıma çakmaktaş ailesi geldi.Bence o pc'leri KOÇ teknoloji müzesine para ile satarsanız:
Son sistem bir lab yapılır.

Peki 100 bilgisayar kullanıcısından kaçı, bilgisayarda şu an windows 7 yüklü bir bilgisayarda yaptığı işlerden hangisini win xp'de yapamaz, hatta windows 98'de yapamaz.

Basit evraklar yazdırmak için, müzik dinlemek için binlerce dolar ödeniyor bir donanım ve işletim sistemi için.

Çoğu devlet dairesinde de durum aynı.

Biraz kazıklanıyoruz. Elimizdeki sistemler bizim ihtiyaçlarımızı karşılamaya yettiği halde, oyun oynamak veya daha fazla grafik gerektiren ama herhangi bir önemli özellik katmayan uygulamalar için daha fazla donanım ve yazılıma para ödemek zorunda kalıyoruz.

Geri