Yüksek Lisans Yapmayı Düşünüyorum ?

Kodla Büyü
Hocam benim ders dönemi bitti tez aşamasındayım ama ne konu belirleyebiliyorum ne de okula gidesim geliyor.. Bir dönemdir uğramıyorum resmen. Keşke başlamasaydım dedim çünkü derslerde çok zorladılar okulla beraber inanılmaz zorlandım. Şimdi de teze başlamaya bile mecalim yok. Ne olacak bilmiyorum. Harcadığım zamanda açıköğretimden başka bi bölüme başlasaydım diye düşünmüyor değilim.. Fakat akademik kariyer düşünüyorsanız yapın tabi. Benim öyle bi amacım yoktu başından beri...

Ne için Y. lisans yapmak istediğinize bağlı biraz da bu mesele. Sadece maddi kazanç içinse hiç ama hiç yorulduğunuza değmez söyleyeyim. Amacınız bilgi, görgü ve tecrübe kazanmaksa kesinlikle yüksek lisans yapmalısınız, ama yorucu ve zorlu bir süreç sizi bekliyor bunu da baştan bilerek girin bu işe sonra hevesiniz kaçmasın :)
Y. lisans yapmak isteyenlerin heveslerini de kırmamak lazım dahası teşvik etmek lazım. Saygı duyulacak bir emek ve enerji gerektiriyor bu iş... Başarılar...

Hocam geleceği olan ve meslek-alan değiştirmeye uygun olan bir bölüm istiyorum. Yeni açılan bölümlerden çekiniyorum. Böteden kurtulmayı amaçlıyorum. Ya da üniversitede çalışmayı istiyorum.

Yabancı dil seviyeniz iyiyse işleriniz daha rahat olur. Aslında en güzeli üniversite, belki oradan başka kapılar da aralanır bilemeyiz. O yüzden uğraşacaksanız değer ve o kadar da yormaz bu süreç. Yolunuz bahtınız açık olsun sayın hocam...

Geri