yardım lütfen!

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
slm arkadaşlar eylül ataması ile atandım askerde olduğum için göreve yeni başlayabildim. ortaokul 5. ve 6. sınıflara dersim var. ortalık baya bi karışık anladığım kadarıyla, ne ders kitabı nede kılavuz kitap var ortada.

okulumda bilgisayar sınıfını geçin, sınıflarda bilgisayar bile yok. bir tane projeksiyon cihazı var Allah'tan.

sözün özü neler anlatmalıyım sizce? tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam hayırlı uğurlu olsun öncelikle.hepimizin sıkıntıları aynı.forumda labaratuvarsız okullar için uygun planlar hazırlandı sene başında onlardan edinin.her hafta anlatacağınız konuya önceden bir slaytla hazırlanıp derse gidin sıkıntı yaşamazsınız.teorik bişeyler vermeye çalışın.yinede faydalı oluyor ama işiniz kolay olamayacak.

projeksiyonun olmasa boşver hiç anlama derdim ama madem projeksiyonun var çocuklara yararlı olacağını düşündüğün konuları özellikle uygulamalı konuları anlat, ardında 10 kişiye falan yine projeksiyondan uygulama yapmasını iste artı eksi ver zaten bundan sonra bts kurmayacaklar bizim lablar da yavaş yavaş çürüyor,sanırsam bizde akıllı tahtalardan anlatmaya başlayacağız yakında, bence bts lere o kadar bağımlı olmamalı ve bu duruma alışmalıyız.

Hocam kendinize, projeksiyon işe sunum yaparak anlatabileceğiniz ve öğrenciye notlar tutturabileceğiniz konulan seçin. Ders zorunlu olduğu için sınav yapmanız gerekecek. Bu yarıyılı bu şekilde anlatın. Seneye öğrencilerinizin karşısına daha planlı bir şekilde çıkarsınız.

Geri