z Kitap PDF Dönüştürme [Resimli Anlatım]

Kodla Büyü
ben akıllı tahta uygulamalarını ne yapı isem pdf e ceviremedim
flashplayer_30_ax_debug da kurdum açılmıyor ne yapmalıyım?

işlerin 1,2,3,4. sınıflarını cevirdim. sorun olmadı.

frn uzantısını swf yapıp sothing decompiler ile acmaya calısın. ilk sayfadaki yönergeleri uygulayın. belki cevirebilirsiniz.

o frn dosyasını biryere yukleyip paylassaydınıziz ben de bir kontrol ederdim.

telefonumda bahsettiğiniz klasörü aradım bulamadım acaba başka bir isimle mi kaydediyor

file-b text dosyasının adını swf olarak değiştirsem de text olarak kalıyor. nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok

Bu saatten sonra bulunacağını pek sanmıyorum. Fernus ciddi anlamda Z-Kitap yayınlıyor. Yayınevlerinin tek beklentisi güvenlik. Fernus bunu başardı. Mutlaka bir açığı vardır ama o açığı bulmak çok zor.

arkadaşlar sunu biri kontrol edebilir mi 2018 müfredatına uygun olan son çıkan Arı Yayıncılık 5. Sınıf Akıllı Türkçe Defteri zannedersem biri bu işi yaptı rar şifresi www.bilgisayarbilisim.net bunu bir arkadaşımdan aldım yeğenim için biri bana doğruluğunu söyleyebilirmi

Ekli dosyalar

• 5 Sınıf Akıllı Türkçe Defteri.rar
    29.3 MB · Görüntüleme: 577
Bu ekran görüntüsü alınarak yapılmış , pdfye dönüştürülmüş hali değil. ekran görüntüsü alıp pdf ye dönüştürmüşler yazı kalitesinden belli oluyor zaten

Merhaba, bu son yöntemi de engellemişler. Ayrıca Flash player son sürüm olduğu halde web browser larda dosya açılmıyor. SoThink dosya bozuk (corrupted) diyor. Yardımcı olabilir misiniz.
Gerekli programlar;
Firefox (Flash Destekli)
BullZip pdf writer (https://bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/bullzip-pdf-printer.59/)

(Kurulum sırasında eklentileri de indirin)
Sothink SWF Decomplier (Bazı durumlar için gerekli)

Nasıl Yapılır?
1- Z-Kitabı açın.
2- Başlat->Çalıştır'a %temp% yazın.

3- Açılan klasörde bookdata.swf dosyasını Firefox'ta açın. Firefox işe yaramaz ise Internet Explorer ile deneyin. Eğer file-b.txt dosyası varsa adın file-b.swf olarak değiştirin.

4- Firefox'ta kitabın ilk sayfası görünecek, üzerine sağ tıklayın. Eğer sayfayı göremiyorsanız Sothink SWF Decomplier programına ihtiyacınız olacak. Mesajın sonundaki adımları tamamladıktan sonra bu adımdan devam edin.
5- Yazdır'a tıklayın.
6- Yazıcı olarak BullZip Pdf Printer seçin
7- Yazdırma aralığı olarak Tümü'nü işaretleyin.
8- Tamam'a tıklayın.

9- Dosyanın boyutuna bağlı olarak birkaç dakika bekleyebilirsiniz. İlerlemeyi Görev Yöneticisinden takip edebilirsiniz.
10- Eğer Yanıt Vermemem uyarısı alırsanız Devam Et düğmesine tıklayın.

11- İşlem tamamlanınca pdf dosyasını nereye kaydetmek istediğiniz soran bir ekran açılacak.
12- Dosya yerini belirleyin ve Tamam'a tıklayın.

13- Yine dosya büyüklüğüne bağlı olarak bir kaç dakika sonra dosya oluşturulacak.

Sothink SWF Decomplier Adımları:
1- file-b.swf dosyasını programda açın.
2- Sağ taraftaki açılır listeden sprite klasörüne sağ tıklayın.
3- Export resources'a tıklayın.
4- Dosyaların kaydedileceği yeri belirleyin.
5- Set File Format to seçeneğini SWF olarak işaretleyin.
6- Oluşan sprite1.swf dosyasını Firefoxta açın.

Yasal Uyarı: Z-kitapları yayınevlerinin izni olmaksızın çoğaltmak, yayınlamak ve depolamak yasak olabilir. Tüm sorumluluk size aittir.

[ALINTIDIR]

burada z kitabın sayfalarının resimlerini otomatik çeken bir program tanıtmışlar ama çok kaliteli çıkmıyo resimler yine de işinize yarayabilir.

Merhabalar telif hakkı nedeniyle böyle bir bilgi paylaşamam fakat öğretmen ve öğrenci kardeşlerime acil ihtiyaçları oldukları kitaplar için yardımcı olabilirim. Saygılarımla.

Geri