ZOMBİ BİLGİSAYAR NEDİR?

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
zombi mi? :? ilk defa duydum. zombi hortlak demek nasıl oluyor açıklar mısınız?

Zombi bilgisayar, (genelde yalnızca zombi olarak kısaltılır) genel ağa (internet) bağlı, bir kırıcı tarafından bilgisayar virüsü veya truva atı ile tehlikeye atılmış bilgisayardır

yanlış bilmiyorsam zombi bilgisayar, bir bilgisayara virüs bulaştırılmış ama aktif edilmemiş hali
şöyle açim hacker bilgisayarına virüsü bulaştırıyor ama bulaşır bulaşmaz kullanmıyor,birçok bilgisayrda virüs bu şekilde bekliyor,hacker bir siteyi veya server ı kıracagı zaman daha önceden virüs bulaştırdığı bilgisayralardaki virüsleri aktif edip tüm zombi bilgisayarlarla saldırıyor. yani makinen ölü ama yaşıyor sanıyosun...

alideniz2000' Alıntı:
SoNMeZ arkadaş,
bu konuda cevabı sizin bulmanızı istiyorum.
ketum oldum ben bu konuda.
sustum.

Saldırganlar tarafından ele geçirilmiş, internete bağlı bir bilgisayara Zombi Bilgisayar denir.
Genellikle Zombi Bilgisyarlar, bir Botnet'e (Bot Network) bağlıdır ve internet üzerinde zararlı eylemleri gerçekleştirmek üzere kullanılır. Botnet aynı komutları gerçekleştiren Zombi Bilgisayarların oluşturduğu bir ağdır. Zombi Bilgisayarların sahipleri bilgisayarlarının ele geçirildiğinin ve internet üzerinde gerçekleştirdiği zararlı eylemlerin farkında değildir.
Zombi Bilgisayarların en yaygın olduğu kullanım alanı gereksiz e-postalardır. Günümüzde dünya üzerindeki günlük gereksiz e-postaların %50 - %80'i zombi bilgisayarlar tarafından yollanmaktadır. Zombi Bilgisayarlar reklamdan para kazanmak için de kullanıldığı gibi, bir Botnet'e bağlı tüm bilgisayarların katıldığı saldırılarda yer alarak Servis Reddi (DOS) ataklarında da yaygın olarak kullanılır.
Bilgisayarınızın bir zombi olmadığından emin olmak için, mutlaka virüs ve casus yazılım karşıtı programların yanı sıra, mutlaka bir güvenlik duvarı kullanmalısınız.

(alıntıdır)

bildiğim kadarı ile korsanlar tarafından ele geçirilen ve bu korsanların yasal olmayan eylemlerini (kendilerini riske atmadan, yani bi problem olursa kabak zombi sahibinin başına patlar) gerçekleştirdiği bilgisayardır.

Geri